Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a szomszéd...

Raven :) kérdése:

Mit tegyek, ha a szomszéd megszabadult a macskámtól?

Figyelt kérdés
Volt egy nagyon kedves szürke cicám, a legelső macskám kölyke volt. Nagyon szerettük, mindig nyávogott, ha beszéltünk hozzá, játékos is volt. Volt rajta egy nyakörv, amire rá volt akasztva a telefonszámom, de tegnapelőtt este anélkül jött haza. Gondoltam, elhagyta, és másnap venni akartam neki egy újat, de reggelre nem volt sehol. Szerintem az adminisztrátor vitte el, mert mindig is utált minket, ahogy a két macskámat is. Múlt héten fogott egy feketerigót, és az egész udvar fel volt háborodva miatta, pedig a szomszéd macskája hetente kb 3 madarat fog. Neki ez volt az első prédája, és nem, nem voltam büszke rá. De hát macska, és a macskák vadásznak. A nagyszüleimmel élek, de ők nem hajlandóak ebből "cirkuszt csinálni", nekem meg 14 évesen nincs bátorságom megmondani az adminisztrátornak, hogy hozza vissza a macskámat, mert úgyse fogja és amúgy se akarom még jobban megutáltatni magam vele. A gyerekeivel jóban vagyok, de állítólag nekik is megmondta, hogy ne álljanak szóba velem, mert hogy az én családom rossz. Mikor a cicámnak kölykei születtek, akkor is azt mondta, hogy megmérgezi az összes macskát, pedig az egész óriási udvaron vagy 5 macska van, ebből 2 a miénk. És mikor ezt elmondtam a gyerekeinek, hogy macskákat akar mérgezni az apjuk, ők beszéltek vele, és erre azt mondta, hogy csak viccelt, igaziból nem mérgez macskákat. Hát nem, csak megszabadul tőlük. Nem tudom, hogy egyáltalán él-e még a macskám és rettenetesen hiányzik. Bármit megtennék, hogy visszakapjam. :(Elég átlagos kinézete volt, fényképem pedig sajnos nincs róla. Szerencsére a kölyke még megvan, de ha őt is bántja, én nem tudom, mit csinálok.

2019. aug. 2. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Csak csavarog az a cicus, ne izgulj, hamarosan előkerül. Macskák pár napra simán el tudnak mászkálni, még akkor is, ha ivartalanítva vannak. Ha meg nem, akkor pláne.
2019. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt én is nagyon remélem. Szemétség lenne, ha levennék a nyakörvét és kidobnák valahol az utcán. :(
2019. aug. 2. 17:48
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Lakásban kell tartani, és akkor nem történhet ilyen.
2019. aug. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már benn tartani, de mindig ugrott fel a kilincsre, hogy nyissuk ki az ajtót, és rettenetesen nyávogott. :/
2019. aug. 2. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem szabad neki engedni. Egyedül bent biztonságos. Kint megmérgezik,elütik,bántják,más macskával verekszik. Gondolom ivartalanítva sincs. Akkor ivarzáskor elmegy,lehet vissza se jön,illetve verekedéskor és párosodáskor gyógyíthatatlan betegségeket szed össze.


Mindezek fényében szerimtem viseld el azt a pár nap nyávogást,ha azt akarod,hogy egészségesen éljen.

2019. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

Mi kiengedjük a macskáinkat(2) lakásba egyáltalán nem lennének meg mert állandóan játszanak egymással. A mieink mindig vissza jönnek este meg nap közben is, mert éhesek. Meg ők eléggé félnek az idegen dolgoktól nem nagyon mászkálnak el.


Szerintem várj még pár napot, ha nem jön vissza kérd meg valamelyik családtagodat, vagy esetleg egyedül vagy ha van tesóddal menjetek át és kérdezzétek meg.

2019. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk kezdetnek meg kellene akadályoznod, hogy a macskád kimenjen a saját portádról! Nem mehetne át a szomszédba. Nem mindenki szereti, ha a szomszéd macskája kifosztja a madáretetőjét vagy kiszedi a fészekből a kismadarakat. Ahogy azt sem, ha tele van macskaszarral a kert. Ezt neked kell megakadályoznod.


Az enyémek sem mennek át sehova, mert nem kijárósak és én is baromi morcos vagyok, amikor a szomszéd macskája beleszarik a veteményesembe. Nyilván nem bántanám, inkább a gazdáját csapkodnám meg.

2019. aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocs hogy csak most írok. Utolsónak: Nem olyan udvaron lakunk, itt mindenki mindenhova mehet, nincs senkinek elkerítve a területe. A macskánk meg, akárhogy is imádkoztunk neki, mindig bent végezte a dolgát a macskaalomba és nem kint. Felnőtt madarat fogott, nem fiókát. Nem hiszem, hogy visszajön még - de a másik cicánkra jobban vigyázunk majd.
2019. aug. 12. 03:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!