Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az hogy a szomszéd...

Miért van az hogy a szomszéd macskák folyton hozzánk járnának enni?

Figyelt kérdés

Van kb 2-3 macska, minden szomszédban 1, akik idejárnának mindig enni.


Igaz, itt sok mindent nem talál, mert hiába kinti macskáim vannak, az etetés mindig úgy végzem, hogy addig bezárom őket, amíg megeszik a kaját, száraztáp az van nekik kint, mivel annak nincs túl erős szaga, egy zártabb helyen, ahol akkora rés van, hogy a macska ki-be tudjon járni, azt nem fedezték még fel.


Mit lehetne ez ellen tenni? Baromi idegesítő, hogy hiába zavarom el a macskákat innen, folyton visszajönnek napról napra, van amelyik még nyávog is, valószínűleg, hogy éhes és adjak neki enni. És figyelem, hogy ezek a macskák minden egyes házba járkálnak, keresvén a kaját. Tudom, hogy van gazdájuk, azt is tudom kié.


Érdekes módon az én macskáim, mikor itthon vagyunk, vagy akár munkából jövünk is mindig a saját kis helyeikről jönnek elő, nem járnak a szomszédba enni, mivel kapnak reggel-délben és este is enni és ha éhesek sem nyávognak olyan keservesen, mint akit nyúznak.

Pár éve, mikor nem volt még macskám, adtam is néha pár ilyen jellegű macskának, ha volt itthon valami maradék, úgy ettek, mint akik évek óta nem ettek semmit.


Tényleg ennyire éheztetik szegény állatokat? :O


2019. jún. 26. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudnak vadászni, macska nem hal éhen kint, kivéve, ha beteg.

De ha annyira éhesek és nem hagynak fel az is lehet, hogy kicsinyeik vannak. És lehet, hogy máshol sem kapnak semmit. Én a helyedben legalább egy kis maradékot vagy olcsóbb macskakaját adnék nekik.

(Én úgy macskásodtam meg, hogy a legolcsóbb 1,2kg-os kutyakonzervet vettem és mindennap tettem ki. Egy idő után napi egy egész dobozzal ki kellett tennem, mert idegyűlt a konzervdoboz kocogtatásra vagy 25 macska. Aztán szó szerint ideköltöztek, itt szültek, engedték az érintést, kaptak gyógyszert, van amelyik még be is jár a lakásba. Nagyon szelídek lettek. Ma már rendes macskatápot kapnak meg ivartalanítva lett nagyrészük, vannak bentiek is. Imádom őket. Csak egy kis kaja és ingyen megmacskásodsz:D)

2019. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De nekem már van két macskám, ráadásul még kölykök... Nem akarom azt, hogy mindenféle idegen macskáktól rettegjenek. Félre értés ne essék, macskabarát vagyok és azelőtt én is etettem mindig az idetévedt macskákat. De egyik macska sem kóbor, mindnek van gazdája. Az egyik egy ivartalanított kandúr macska, a másik egy szintén ivartalanított de nőstény, a többiekéről csak azt tudom melyik szomszédé.


De igazából megértem, hogy macskát tart valaki mert szereti. De ez az asszony pl. a szomszéd ha hazajön, le sem szarja a macskát. Gondolom a napi egyszeri etetéssel le van tudva a macska, mivel a nő 90%-ban nincs otthon. Én mindennap játszom a macskáimmal, foglalkozom velük. Ha lenne rá mód, bentiek lennének a cicáim, de mivel sajnos ahonnan hoztam, már kinthez voltak szoktatva, így hiába való próbálkozás volt számomra a bentre szoktatás.

2019. jún. 26. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Írod, régebben adtál nekik enni.Egyszer adsz, utána mindig jönnek.Azért mert éhesek.Gazdájuk nem ad nekik eleget, vagy nem azt amit szeretnek.

Első válaszolónak:Ugyan mit is vadászhatnak mondjuk városban a macskák?Madarakat?Irtó nehéz lehet elkapni nekik annyit, hogy jóllakjanak vele rendszeresen.És ezek a mai macskák már képtelenek lennének egy tiszta toll madarat megenni.

Egeret? Nincs már annyi egér, ha van az jól el tud bújni olyan helyre, ahonnan nem tudja kiszedni.Vagy az egér mérgezett.

Ha az ember állatot tart, akkor etesse!Ne arra várjon, hogy menjen vadászni.Ez olyan bután naiv felfogás.

Nekem is van most 2 cica, akik megjelennek enni, de én nem csinálok belőle gondot.Pár falat jut nekik is.

Pár éve viszont egy kedves szomszéd hagyta elszaporodni a cicáit, és enni nem adott nekik.Ő is úgy gondolta, menjenek vadászni.

Csontsoványan kóborogtak az utcán,betegek is lettek.Ezt már nem bírtam nézni.Elkezdtem őket etetni.Még antibiotikumot is adtam nekik.Nem haltam bele, pedig vagy 8-10 macska volt, plusz jó pár sajátom.

Ha sajnálod őket, adjál nekik.

2019. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De ezek egyáltalán nem soványak, túlságosan is jó súlyban vannak.

Szerintem ebben nem én vagyok a hibás, hanem a gazdáik.

Nyilván a saját állataimat részesítem előnyben, azokat etetem, azokkal foglalkozom.

Eddig etettem igen, de mikor már azt láttam, hogy az én macskáimat akarja megkapni, meg fújtat rájuk, mert azt hiszik, el akarja venni a nem létező kaját, csak játszik a fűben, akkor már joggal vagyok kiakadva ...

2019. jún. 27. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!