Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica szőrszín népszerűség...

Cica szőrszín népszerűség szerint?

Figyelt kérdés

Sima házicicák, melyik szín van a legtöbb ezek közül?

Fekete, fehér, cirmos/cirmos-fehér, vörös/vörös-fehér, szürke/szürke-fehér, tricolor(vörös-fehér-fekete/szürke), teknőc(fekete/szürke-vörös), fekete-fehér.


2019. aug. 8. 08:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy akiket ismerek, ott sima cirmosok vannak többségben, meg feketék.
2019. aug. 8. 08:58
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A leggyakoribb valóban a cirmos és a fekete - pont ezért ők a legnépszerűtlenebbek. A fekete állatok eleve a lista alján vannak, színükből adódóan... :( Menhelyeken is ők vannak legtovább, ők a legesélytelenebbek.

A cirmos pedig amiatt, hogy sok van belőle - pedig az egyik legszebb szín szerintem, nincs két egyforma cirmos macsek, a sávok, csíkok, pöttyök, foltok végtelen kombinàciója.


A legnépszerűbbek a tiszta színek: tiszta fehér, tiszta vörös, szürke/kék. Még a vörös cirmos is ide sorolható vagy a vörös-fehér cirmos. Triko és teknőctarka utána, szintén a különlegességük miatt választják. A szimpla foltos macskák (azon belül már mindegy, hogy fekete fehér, szürke fehér, cirmos fehèr....) a legkevésbé népszerűek tapasztalatom szerint.

2019. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja én kicsit másképp értelmeztem a népszerűséget. :-) A cirmos után a bocifoltosból van a legtöbb szerintem. A legritkábbak a tiszta hófehérek (genetikai hiba, ugye ők emiatt gyakran heterokrómiásak, süketek, stb...).

Talán még a vörös árnyalatait lehetne rangsorolni ritkasági szempontból, hiszen az is a genetika játéka, hogy (szinte) csak fiú lehet tiszta vörös/vöröscirmos. Ugyanígy triko/teknőc szinte csak lány. Utóbbi kettőből talán a triko a gyakoribb. De konkrét statisztikát nem tudok, ez csak saját tapasztalat - cicamentöként gyakran böngészve a hirdetési oldalakat. :)

2019. aug. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Nekem fekete kandúrom van. Világosszürke fehér keveréket szerettem volna, de mire ráakadtam, már lett gazdája. Szegény macska azóta már nincs életben, a gazdi kutyája széttépte. Nagyon sajnálom szegényt, nálam ilyen veszély nem lett volna. Benti cicának akartam. Helyette lett a fekete cica, de ő is tökéletes számomra. 🙂
2019. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Furcsa,hogy a fekete cicákat ennyire nem szeretik, szerintem gyönyörűek
2019. aug. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én feketét mindig befogadtam utcáról, jelenleg 2 van. Sajna tényleg nem becsülik őket, pedig varázslatosak. Este a félhomályban csak 2 fekete árnyékot és világító sárga és zöldszemeket látok:)

Van még 1 szürkefehérem meg 1 vörösfehérem.

Régen volt fekete-fehér-vörös trikolorom, nagyon jó vadász volt, aktív cicus. A cirmos-cirmosfehérek a leglustábbak tapasztalataim alapján, ők olyan tipikus szobacicák, nálam mindig bent szerettek feküdni a radiátoron vagy az ablakban a napfényben:)

A feketefehér tesók pedig a legmókásabbak, imádtak bohóckodni:)

2019. aug. 8. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 1 fekete, 1 fehér, és egy fekete-fehér. 😁

A sima fekete és fehér cicák 9 hónaposak, ivarzalanított kandúrok. A fekete-fehér lány cica, 2 honapos, de még ivaros.

Imádom mind a hármat. :)


[link]


[link]

2019. aug. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!