Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek milyen szándékkal...

Szerintetek milyen szándékkal vitte el a kiscicákat és most mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Négy nappal ezelőtt elajándékoztam két kiscicát a háromból.

Egy kicsit hagytunk a mamának a teje miatt meg egyáltalán az érzelmeit szemelött tartva.

Azért adtam a kettő cicát annak a férfinak mert egy helyre kerültek és gondoltam ez a kiscicáknak is megkönnyíti a mamától, tesótól való elválást.

A férfi azt mondta hogy, 160nm, zöldövezeti környezetbe kerülnek és gondoltam ez szuper. Egy cicaparadicsom.

Autóval volt.

Jófajta telefonnal.

Tisztán és ápoltan.

Senki nem gondolt rosszat.

Ráadásúl a kiscicákért fizetett is amit az anya cica műtétjére fordítunk.

Ez már le van beszélve az állatorvossal. Mikor és hogyan.

Na de kértem a férfit hogy, küldjön képet hogy, lássam miként boldogulnak a cicák.

Hogy érzik magukat stb...

Viszont azóta se kép se hang az emberről.

Amikor elment egyeztettünk email címet telefonszámot stb.... Csak azt nem vettem észre hogy, a lakcímét nem írta fel.

Azt beszéltük hogy, bejelöljük egymást Facebookon és nem aggódtam.

Azzal voltunk elfoglalva hogy, fájt a szívünk a cicák ért de van hat saját cicánk és ez már nagyon sok lett volna.

Van három kutyusunk is és én bizony a szívemen viselem mindenki dolgait.

Most nagyon aggódunk.

Se kép se hang.

Mire kellett neki a cica és hogyan csípjem el.

Az állatvédőrség egyenlőre elérhetetlen de el tudom képzelni hogy, én nem figyeltem a címre nem tudnak mit tenni és így még ki tudja élnek e a kiscicák még.

Biztos megértitek mit szeretnék kérdezni , mondani.

A rendes rendőrség szerintetek foglalkozna ezzel?

Vagy azon múlik kit kapok ki? Hiszen a rendőrök esetleg telefonszám alapján megtudhatják a címét vagy ilyesmi.

Mit tegyek?

Nagyon el vagyok keseredve mert nekem számít az a két kis élet.


2019. júl. 23. 14:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Sem az állatvédőrségnek, sem pedig a rendőrségnek nincs arra kapacitása, hogy kinyomozza a pasi címét. A rendőrség pedig konkrétan képen fog röhögni ha megmondod, hogy odaajándékoztál valakinek 2 macskát és nem éred el az illetőt.


Nem hiszem, hogy azokkal a feltételekkel amiket leírtál ártott volna a cicáknak.



Megvan a telefonszáma nem? Írj neki egy sms-t, hogy legyen szíves tájékoztatni arról, hogy hogy vannak a macsekok! Normálisan, nem követelőzve és nem zaklatva, mert akkor épp az ellenkezőjét éred el!


Egyébként ha írtatok szerződést és nagyon nincs más megoldás, akkor fordulhatsz ügyvédhez, csak kérdés történne-e valami az ügyben.


Szerintem legyél türelmes, írj neki, aztán várj egy kicsit!

2019. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Mikor volt ez? A legvalószínűbb, hogy lustaságból nem küldött még képet. De egyébként se valószínű, hogy bántani akarná a kismacskákat, azért vitte volna el őket. Akkor sokkal egyszerűbben kaphatott volna kevésbé gondos gazditól, nem tőletek. Szóval szerintem nyugodj meg. Semmi alapod nincs a rendőrséget hívni. Itt egyszerűen nincs megalapozott gyanú arra, hogy törvénytelen dolog (állatkínzás) történt volna, vagy történne várhatóan. Inkább csak beparáztattad magad, ez könnyen előfordul bárkivel.

2019. júl. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak simán éli az életét, és nem akar egy idegennel levelezni, üzengetni, fényképeket küldeni.

Ha valami rossz szándéka van, szerintem simán csak összeszed kóbor cicákat, amikor senki sem látja.

De ha nagyon aggódsz, hívd fel, és kérdezd meg, hogy minden rendben van-e a cicákkal.

2019. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem talán nem magának akarta a macskákat, hanem elajándékozta vagy eladta.


Aki macskákat kínoz, az nem fog rájuk pénzt költeni.

2019. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem tudod elérni, még nem kell rosszra gondolni.
2019. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak lusta.

Ha állatkínzó lenne ingyen is tudna szerezni macskát.

2019. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok mindannyian hogy, így meg szeretnétek nyugtatni és értem is a válaszokat.

Lehet itt ott rosszúl fogalmaztam.

Hajlamos vagyok rá mert egyszerre ömlene belőlem minden.

Én hívtam, tán két alkalommal,nem vette fel.

Kicsöngött és egy idő után hangposta.

Így egy alkalommal, kedves szóval rábeszéltem a rögzítőre és kértem hogy, legyen kedves a megígért képeket elküldeni hogy, megnyugtasson.

Ezt igazán megérthetné és ha valaki ezt nem érzi át akkor miféle ember is.

Itt tényleg lehet lustaságról beszélni?

Hiszen csupán kilenc hetes cicákról beszélünk.

Én sok törődéssel, türelemmel alomra neveltem őket.

Hozzászoktattam a nekik való ételekre.

Mindent megtettem hogy úgy kerüljenek a gazdi otthonába ahogyan a lelkiismeretemből meg lehet tenni. Ne az legyen hogy, sírnak a mama teje után meg össze vissza kakilják a lakást elvéve a gazdi kedvét a cica tartásról egy életre stb...

Van itt három kutyusunk és már féltünk nehogy agyontapossák a pici pattogó cicákat vagy hasonlók. Szép állapotban, játékosan adtam át őket és ennyit megérdemelnék.

Ha pedig lusta ennyit megtenni akkor meg joggal félek hogy, miféle ember is.

Eddig péntek óta egy sms- t írtam neki.

Kétszer próbáltam útól érni és egy hang üzenetet kapott. Kedvesen írtam és beszéltem mert én is gondoltam arra hogy, ha ellenséges vagyok akkor csak rosszat érek el.

Hozzáteszem itt is felmerül ha ez nála így működik akkor megintcsak oda jutottam hogy, miféle ember is.

Szóval efféle okokból nem tudok megnyugodni.

Marad a találgatás hogy, miféle célból vitte el a kiscicákat és most mit tehetnék én.

Ezért fordultam hozzátok is tanácsért, ötletért.

Ki mit tenne a helyemben hiszen ha jó ember lenne akkor csak annyi hogy küldjön egy két képet az éppen evő vagy játszó cicákról.

Nem egy albumot hanem csak egy- két képet.

Egy lelkiismeretes ember így tenne.

2019. júl. 23. 15:47
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A leirás alapján nem akarhat rosszat. A saját hangpostámat én sohasem hallgatom meg, mert elfelejtettem a kódot, nem tudom kezelni. Lehet, hogy túl aggódó vagy nyomulós voltál és ez zavarta. Lehet, hogy attól tart, hogy ha most válaszol, akkor folyamatosan nyaggatni fogod a kérdéseiddel. Vagy úgy érzi, hogy most már az ő cicái, így akarja a tudtodra adni, hogy semmi közöd hozzájuk. Én megértelek, hogy te csak megnyugtatást akarsz, de őbenne ilyen gondolatok is lejátszodhatnak.
2019. júl. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is elhoztam egy kiscicát, majd másnap hívtak hogy mi van vele, jól viselkedik-e. Kicsit fura volt, gondoltam is hogy "mit akarnak ezek, visszavenni?".

Mondjuk ők nem mondták mikor elvittük, hogy majd fognak érdeklődni, ezért is lepett meg.

Ha előre megbeszéltétek akkor tényleg fura...elég bunkó.


Nem tudom, szerintem nem bántja őket.

De akármi van, már nem tudsz tenni semmit. Ilyen ügyekkel nem foglalkozik a rendőrség. Ha tudod a nevét/telefonszám alapján rákereshetsz facebookon. Lehet rakott fel képeket róluk.


Én csak külföldről hallottam ilyen jellegű horror sztorikat, itt még nem tapasztaltam hasonlót. Nem sok a valószínűsége szerintem hogy állatkínzó volt.

Inkább lusta, nyomulásnak vette a dolgot, nem akarja tartani a kapcsolatot.

2019. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy "majd küldök képet" nem azt jelenti, hogy naponta köteles beszámolni. Eleve amióta elvitte a cicákat, még semmit nem változtak.

Tőlünk vittek így cicát, és hetekkel később kaptunk képet, amikor már látványos volt a változás, fejlődés.

Ha én hoznék el valahonnan cicát és néhány napon belül "követelne" képet a volt gazdi, én is azt eléggé zaklatásnak venném. Majd küldök, amikor gondolom, de nem egy-két napon belül... Eleve nem kellett volna már rögtön hívogatni!

2019. júl. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!