Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni ezzel a...

Mit lehet tenni ezzel a macskával?

Figyelt kérdés

Ma találtam rá az udvarban, nem a miénk gondolom a szomszédé. Nekem nincs macskám nemtudom mit kell velük tenni, de így laikusként is látom hogy durva állapotban van, nemtudom hogy ember tehette-e, vagy állat, de gondolom fertőző. Vettem a boltban 1 macska tápot szárazat, azt kiszórtam neki, meg öntöttem vizet de nem nagyon evett belőle. Szóval mit csináljak vele vagy kinek szóljak hasonló helyzetben?



Kép: [link]

[link]



2019. aug. 28. 18:19
1 2
 11/20 anonim válasza:
8%

Azonnal eltávolítanám a helyedben, főleg ha van gyerek a közelben.

Fertőző lehet. Nem mondom, hogy ásd el élve, de a gyerek élete csak fontosabb (nekem legalábbis).....

2019. aug. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem város, falu. Dublicsány, Borsod megye.
2019. aug. 28. 18:58
 13/20 anonim ***** válasza:
71%
#Értem , nem lejáratni stb akartalak . Tetves szomsz3dot fel kell jelenteni eleve az övé gondozza !!! Ha kínozzák stb az állatot rácsot kaphat az elkövető ....
2019. aug. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Eza macska laphámrákos, orvos kell neki! Konkrétan a napsugárzástól lett ilyen! NEM fertőző, semmi bajod nem lesz tőle! Hová valósi vagy? Hátha tudunk ajánlani állatmentő szervezeket!
2019. aug. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
5%

Ó szegény cica! Milyen szomorú hogy a handicapat gazdája nem eteti. Azt nem kébe etessék mikor beteg nem a cicát.

Nekünk volt egy hasonló macskánk. A jobb füle vérzett mikor a seb leesett s anyu elhivta az álatorvist hogy altassa el.

El is jött az állatorvos, beadta az injekciót s 1 óra hossza múlva felébredt s elkezdett rángatózni majd egészen feltámadt. Vagy nem kapott elég altatóadagot vagy olyan altatót kapott amit műtétkor adnak. Felénk rosszak az állatorvosok.

Ezután egy másik orvoshoz vitte anyu s leszedték a fülkagylóját. Ez úgy 3 hónapig meggyógyitotta de utána fokozatosan kijött a szemén a seb s a műtött fülére átment az arcán át. Többször nem hivta anyú az orvost mert nem altatta el végleg mikor hivta s a másik is hiába műtötte meg. Élt vagy 3 hónapot s abból 1 hónapig tiszta seb volt az arca meg büdös is volt meg folyt. Meg nem is látott egyáltalán mert a szemére ráment. A házba nem engedtük s én nem birtam a közelébe lenni a szaga miatt, anyu is kinnt etette az udvaron. Az utolsó héten még élt de feküdt s anyú a legyek elől letakarta egy pléddel. Csak vizet ivott mert enni nem tudott. Már készűlt hogy hív valakit aki agyonüsse a macskát mert nem bírta nézni ahogy szenved de nem kerűlt rá sor mert 2 nap múlva egy reggelre meghalt a macska. Az az érdekes hogy akkor nár blnem volt olyan szagos mint mikor élt de az arca el volt feketedve szegénynek.

2019. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha összebarátkozol vele, legalább egy fürdetés nem ártana, később, ha "megtartod', akkor rendszeresen cseppentős oldat.


A füle és a bundája alapján tuti tele van élősködővel.

De az orra is necces.


Én nem tudok olyan betegségről, amely macskáról emberre terjedne.

De szerintem érdemes lenne futni egy kört állatorvosnál is, majd ő megmondja, mi baja a macskának (ha van neki).


Ha pedig "megmented", szerintem falun nem olyan nagy cucc gondoskodni róla. Adsz neki kaját csak azért hogy odajárjon, télire, esős időszakra biztosítasz neki egy száraz, szélvédett helyet. Télire esetleg hullámkartonból, hungarocellből kis vacok. A többit megoldja. Még a házba sem kell beengedni, el van ő a környéken vagy az udvaron is.


A többszöri orvosi kezelés viszont nem lesz filléres móka, ám egy egészséges cica mindenért kárpótol :)

2019. aug. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Sajnos Borsodban absz. nem vagyok járatos, de Miskolcon biztosan vannak állatvédő szervetek! Ha szeretnél valamit tenni érte mindenképp keresd fel a megyei állatvédőet! Száraz helyett pedig konzerves állagú macskaeledelt próbálj meg adni neki, talán azt elfogadja!
2019. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Borsod megye. Na hagyjuk,hogy ott a legtöbb ember milyen és hogyan tartanak állatot...


Felhívsz menhelyeket,állatvédő szercezeteket,esetleg szólsz a "kutyásoknak" ismernek e a közelben "macskásokat".


Altatni NEM KELL,meg se forduljon a fejedben ilyen undorító gondolat.

Amelyik kommentelő meg eltavolítaná mert a gyerek ha ránéz egy macskara vérmérgezést kap es gejzírként robban fel a feje-menjen,és olvasson könyvet. Abba bele van írva mi fertőző és mi nem. Már persze,ha van annyi ideje a hülyésegek kommentelése mellett.

2019. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez laphámrák lesz. Sos keress fel egy macskamentő szervezetet! Ha minden jól megy és időben kap segítséget, akkor még gyönyörű cica lehet belőle.
2019. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi lett a szegény cicával Kérdező?
2019. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!