Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan gondozzam a kiscicákat?

Hogyan gondozzam a kiscicákat?

Figyelt kérdés

Találtam az utcán két kiscicát, olyan 5 hetesek. Sokat nyafognak. Nem tudom mit kéne csinálnom velük, sosem volt "ragadozóm", most épp nyuszim van.

Lakásban lakom, úgyhogy kéne nekik alom. Van cipősdobozom, meg a nyuszinak faforgács és fapellet alom is, vmelyik jó lesz?

Kajának eddig kis tejet adtam meg parizert kockáztam. Milyen macskakaja lenne jó? És hányszor kéne etetnem őket, mert miután megették a nekik kitett ételt 3 óra múlva a tányér mellett ülve keservesen sírtak. Megint ettek és ugyanez.

Felhívtam az állatorvost, az mondta adjak féreghajtót és egy hónap múlva vigyem be őket oltásra. Féreghajtó milyen lenne jó ilyen kicsiknek? Bolha meg ilyesmi nincs bennük, de megfürdettem őket sima meleg vízzel, piszkosak voltak az esős idő miatt és át voltak fázva.

Köszönöm előre is a segítséget.



2019. szept. 10. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagy falat lesz, úgy látom.

A féreghajtó pasztát javaslom, de nem olyan egyszerű beadni. Én Ferdocat nevű pasztát használok, állatgyógyászati boltban lehet sztem csak kapni. Állatorvos is ezt használja (nálunk).

A tej baj lesz, de valsz akármit csinálsz, elkezd majd menni a hasuk, elég kétségbeejtő. Az átállásnál (anyatejről) nekem minden kiscicánál előjött a hasmenés. Ha nem isszák a vizet, laktózmentes tejet adj nekik, vagy egy nagyon kevés tejet tegyél a vizükbe.

Papírforma szerint natúr főtt csirkemellet kell nekik készíteni és főtt rizst.

A konzerv macskaeledelt imádni fogják, én azt szoktam adni, bár elvileg nem szabadna, de nem attól megy a hasuk szerintem. A féreghajtást én nem tartom olyan sürgősnek, bár az állatorvosok mindig azzal kezdik, ugyanis a férgességből is eredhet hasmenés, de ismétlem, a tapasztalatom szerint ezen mind átmennek.

Bizony 2-3 óránként etetni kellene őket. Nem szokatlan, hogy 3 órával evés után nyávognak.

Az anyától is szoptak olyan gyakorisággal, most növésben vannak, nem elég nekik a napi 2-3 etetés.

Keríts segítséget, mert ha jól akarod csinálni, akkor elég melós lesz. Persze, ha nem tudod másként, akkor csináld, ahogy tudod, így is szép tőled, hogy foglalkozol velük.

Ne ess kétségbe a hasmenéstől, ha tényleg lesz nekik, ne dobd ki őket (tudom, elég kiábrándító, főleg ha összecsinálják a lakást). Valami külön helyiségben érdemes tartani őket ilyenkor, hogy ne járkáljanak össze mindent a kakis lábukkal.

2019. szept. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. A macskaalom az akármilyen, de macskaalom legyen, ne forgács. Mondjuk Spar-os 5 kg-os 300 ft. A cipősdoboz hamar át fog ázni, ha azt akarod alomnak használni, kénytelen leszel venni egy rendes műanyag macskaalom tálat (1200-1500 Ft), kérdezz körbe ismerősöktől, hátha van valakinek felesleges.

A parizer helyett (amit adhatsz nekik azért) adj nekik rendes konzerv kaját, rengeteget fognak enni.

2019. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
napi 5X próbálj meg adni neki enni. Lehet kapni kölyökmacskának való konzerv eledelt. Azzal etesd mert még rendes száraz táppal nem kompatibilisek. Még igazából jó lenne szoptatni őket de ugye az nálad bukó. :( Almot meg alomtálcát tudsz venni általában minden nagyobb áruházban. De nem igen fogják az elején rendesen használni. :( Ha tudod,akkor többnyire könnyen felmosható padlójú helyen tartsd majd őket ha nem tudsz figyelni rájuk,mert még azért piszkítanak majd rendesen. Szőnyegből meg nehéz kiszedni. Egyébként nagyon rendes tőled,hogy segítesz rajtuk. Féreghajtó testtömeg függő. Rá van írva a csomagolásra. Nem tudom,milyen fajtát fogsz kapni,de ami nekem van az 1 tabletta/ 4kg vagyis kb 1/6 od tabi körül kell adnod. De állatpatikában adnak neked és ott megmondják az adagolást is.
2019. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És tapasztalatból mondom, hogy próbálj meg odafigyelni, hogy tényleg mindketten hozzájussanak az ételhez, mert ha kiteszed akár egy, akár két tányérba, előfordulhat, hogy ugyanaz az egy cica eszi meg mindet. Ha kell etesd meg külön azt, amelyik elnyomott a másik által.
2019. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Konyhai mérlegen megmértem őket, mindkettő 400gramm.

Most egy tálcára terítettem nekik újságot, oda pisilnek. Veszek akkor dobozt.

2019. szept. 10. 13:45
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem nyomják el egymást, nagyon édesen együtt falatoznak/lefetyelnek. Néztem, mikor ettek, nem tolakodnak, bőven teszek ki, úgy, hogy marad is mindig, azt elteszem későbbre, hozzáteszek még és így tovább.
2019. szept. 10. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Tejet ne adj!

Vegyél macskatápszert állatorvosnál!

2019. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
Ne sima tejet, hanem macska tejet adj nekik. Lehet venni Tescoban is, vagy tépszert állat eledeles boltokban.
2019. szept. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
4-5 hetes cicának napi 450 gr 110-125 ml naponta 3x vagy napi 5 etetésre elosztva és Béres minera
2019. szept. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!