Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék, hogy a kiscicàm...

Mit tehetnék, hogy a kiscicàm ne tudja leszaggatni a függönyt?

Figyelt kérdés

Egy rosszabb függönyt tettem fel direkt, nem is azzal van a baj, ha kiszakítja, hanem azzal, hogy nem értem, hogy tudja úgy leszedni az egészet a csipeszekről, hogy a karnis meg fent marad, mert sajnos volt, hogy az is lejàrt, de az nehezebben esik le szerencsére, mert félek, nehogy ràessen. Gondolom, a csipeszek lehetnek gyengék, vagy nem tudom, de a sötétítő is olyanokkal van felrakva, de az valahogy nem érdekli őt, igaz, az rövidebb is, mint a sima függöny, ezt is próbàltam rövidebbre venni, lehet majd még rövidebbre fogom, csak elêg rossz, hogy nagy nehezen felrakom, erre leszedi...

Előre is köszönöm!


2019. szept. 17. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél neki direkt cicáknak készített játékot. Minél érdekesebb, "fityegősebb" legyen, hogy elterelje a figyelmét.


A függönyt addig vedd le/kösd fel, hogy ne tudjon vele játszani. Ha megszereti a játékot, akkor elfelejti a függönyt :)


Esetleg befújhatod valami olyannal, amit könnyen ki tudsz mosni, de a macsekot irritálja.

2019. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van jàtéka, de majd akkor nézek neki valami figyegősebbet, köszi.:) Ahogy felrakom a függönyt, nagyon rà van kattanva, az tetszik neki, hogy ilyen "lebegős". Hiàba szólok rà, ha eljövök onnan, újra kezdi. Nem tudom, mivel lehetne befújni, a tàvoltartó spray nekem koràbban màr nem vält be màsik cicànàl sem, nem tudom, az működne-e, meg amiatt kicsit sajnàlnàm őt, hogy szeret az ablakban ücsörögni, akkor lehet onnan is elriasztanà őt a cucc, de ez se jó, hogy mindig leszedi, mert nem szeretem, hogy belàtnak.
2019. szept. 17. 15:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert mászókát keres, a cicák szeretik a "körmeiket aggatni", a függöny erre tökéletes.

Azon kívül szeretnek magasban lenni, (mint egy leshely), ahonnét belátják az őket körbevevő területet.


Akár még házilag is tudsz neki készíteni valamit, itt sok ötletet találsz:


[link]

2019. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még egy:


[link]

2019. szept. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2019. szept. 17. 18:57
 6/9 anonim válasza:
szoktasd masra amit karmolhat
2019. szept. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tűzd vagy csiptesd fel a függönyt annyira, hogy ne tudja elérni. Ha nagyobb lesz, már nem fogja annyira érdekelni.
2019. szept. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos màr az ablakba is bőven fel tud ugrani, onnan szedi le, illetve a radiàtoron àllva. 4 hónapos, valószínűleg még azért sok ideig lesz ennyire jàtêkos, làtva ezt, hogy mindent szét szed...
2019. szept. 19. 00:14
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma egyébként még feljebb tűztem, hogy mégse lógjon annyira a radiàtorra, egyszer így is leszedte, most kicsit jobban leszídtam őt, illetve lespricceltem vízzel, most úgy tűnik, békén hagyja, de nem kiabalnàm el...
2019. szept. 19. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!