Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fekete-fehér nőstény macskának...

Fekete-fehér nőstény macskának születhet tricolor ÉS ezüstszürke kismacskája? Esetleg tricolornak ezüst És fekete-fehér?

Figyelt kérdés
2019. szept. 27. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Persze, hogy születhet, hacsak nem fajmacska, a keveredések következtében bármilyen színű génjei lehetnek. Még egy fajmacska is produkálhat meglepő színű egyedeket.
2019. szept. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért kérdem, mert bennem megvannak az ilyen összetartozó színek. Vagyis eddigi tapasztalataim alapján, amit rokonoknál, barátoknál, itt-ott láttam, hallottam, az az, hogy:

tricolor cicának, szintén tricolor, illetve vörös/vörös-fehér, tiszta fehér, esetleg fekete-fehér.

ezüst vagy barna cirmosnak szinte kizárólag cirmosa születik, max tiszta fekete néha.

feketének tiszta fekete, cirmos, esetleg fekete-fehér

fekete-fehérnek töbnyire csak szintén fekete-fehér, esetleg külön fekete meg fehér.

de SOHA nem láttam/hallottam olyat, hogy tricolor, fekete-fehér és cirmos keveredne.

2019. szept. 27. 09:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Macskáéknál előfordul, hogy egy almon belül féltestvérek szülessenek :)


Ergo tüzeléskor az anyamacska több kandúrral is pározhat, így a hasában lévő cicáknak lehet más-más apjuk.


Ismeretlen kandúrban pedig mindenféle gén lehet, bármilyen színt átadhat a kölykének.

2019. szept. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ohhoo, az igen!

Akkor csak én nem ismerek ilyen különlegességet? Vagyis nekem ez különleges lenne, mert mondom, van egy összetartozó színskálám:D

És akkor pl ha egy fekete fehér lánymacska "összejön" egy vörössel meg egy ezüsttel, akkor lehet tricolor és ezüst kicsi is? :DD

2019. szept. 27. 10:03
 5/11 anonim ***** válasza:
A kandúrtól is függ; és egy nőstényt több kandúr is meghághat, ha engeditek kóborolni, több "apától" lehetnek a kölykök.
2019. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, simán :)
2019. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi, de akkor én miért nem találkoztam még ilyen esettel?

Unokobátyám barátnőjének pl minden évben 4 cirmos kicsinye született.

(Most ne térjünk ki a felelőtlen gazda dologra, tudom, hogy gázos 8 éven át szültetni egy cicát:/ )

2019. szept. 27. 10:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a cirmos gén erősebb volt, és az apák közül is hordozták.
2019. szept. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Köszi, de akkor én miért nem találkoztam még ilyen esettel?"


Már találkoztál az összes esettel, ami csak létezik a világon macskaszaporulat ügyben?

2019. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A cirmos a leggyakoribb; kábé az a minden mindennek mixe szín. (Nem véletlen, hogy a cirmosnak annyi változata van, csíkok, sávok, foltok, pöttyök...)

A vörös színváltozatok általában recesszív módon öröklődnek, emiatt ritkábbak, illetve kisebb eséllyel bukkannak fel egy olyan vérvonalban, ahol generációk óta cirmos és fekete macskák vannak (gyerekként nagyimnál, ahol falusi módra a macskák csak voltak, pl teknőcöt és trikót egyáltalán nem láttam, mindig csak cirmost, feketét, esetleg utóbbit pár folttal... pedig cirka 13-15 éven át követtem őket nyomon a gyermeki rajongással). Szóval ha van vörös vonal a felmenők közt, akkor nagyobb eséllyel lesz trikó/teknőc lány vagy vörös, vöröscirmos kandúr kölyköd. De nem törvényszerű.

Mentett lánycicám van, sziámi keverék teknőc. Kolóniában volt utcán, apuka ezek alapján fekete vagy cirmos nagy eséllyel, de nyilván nem tudjuk. Ő anyukaként lett mentve a kicsikkel: egy kölyök klasszik teknőc lett, a másik kettő viszont cirmos itt is. A további generációkat nyilván nem tudjuk meg, mind ivartalanok. :D

De a lényeg, hogy nem csak a szülőktől, de korábbi generációktól is örökölnek. Vannak domináns és kevésbé domináns színek, de egy random falusi kinti macskánál, ahol nem tudod nyomon követni, ki kivel mikor, kb akármi lehet a genetikai kódjában. A kérdés mindig csak annyi, hogy ezek épp hogy egészítik ki egymást.

2019. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!