Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Társasházban milyen a macskata...

Társasházban milyen a macskatartás?

Figyelt kérdés

Főleg tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Az előtt állok, hogy befogadok magamhoz egy macskát a társasházi lakásunkba, szóval kérlek írjátok le, hogy miket tanácsoltok stb.

Amik felmerültek mint kérdés:

- Hova érdemes rakni a macskaalmot?

- Milyen macskaalom a legmegfelelőbb?

- Nap közben dolgozunk, vagyis 7kor elmegyünk innen és 2 körül érnénk haza. Olvastam, hogy a macskák elvannak egyedül, mégsem szívesen hagynám egyedül. Milyen játékokkal tudja elfoglalni magát, amivel nem tűnik fel neki annyira a hiányunk?

- Milyen tápot érdemes venni benti macskának? Figyelni kell külön táplálék kiegészítőkre?

- Az ajtóra és az ablakokra természetesen macskahálót szeretnék rakatni, de megtanítható-e arra, hogy ne másszon ki az ablakon/ ajtón?

Plusz ha van valami, amit kimondottan tudnom kellene, azt is írjátok le. Előre is köszi!



2019. szept. 29. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

- Kuka.

- A legolcsóbb.

- Ne foss, elvan.

- Olcsó, amitől nem fosik büdöset.

- Szökni fog, mert vadállat.

- Oltasd!

2019. szept. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
44%

- Hova érdemes rakni a macskaalmot?


Ahol nem zavar senkit (szagok is), van legalább 50 cm belmagasság és könnyű legyen porszívózni/söpörni körülötte


- Milyen macskaalom a legmegfelelőbb?


Szilikonos szerintem sokkal jobb mint a többi, könnyebb takarítani és kevésbé büdös.


- Nap közben dolgozunk, vagyis 7kor elmegyünk innen és 2 körül érnénk haza. Olvastam, hogy a macskák elvannak egyedül, mégsem szívesen hagynám egyedül. Milyen játékokkal tudja elfoglalni magát, amivel nem tűnik fel neki annyira a hiányunk?


Elvan egyedül, de amikor hazaérsz úgyis nyafog 10 percet. Meg kb a nap felét alvással tölti...

Mindegyik macska más játékot kedvel, de az ilyen nagy házakat kaparókkal nem nagyon szokták használni. Az enyém a stikeezért (Lidlben kapható kis gumi játék) van oda.


- Milyen tápot érdemes venni benti macskának? Figyelni kell külön táplálék kiegészítőkre?


Royal Canintól szebb a szőre de szerintem érdemes próbálgatni, hogy melyiktől szebb a macska és szereti is. Előfordulhat, hogy egy-egy kajára allergiás.


- Az ajtóra és az ablakokra természetesen macskahálót szeretnék rakatni, de megtanítható-e arra, hogy ne másszon ki az ablakon/ ajtón?


Szerintem nem lehet megtanítani, de nem teljesen hülyék csak kicsit. Szóval nem hinném, hogy leesne.

2019. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban az ivartalanítás lenne fontos, hogy amikor tüzelni kezdene, ne okozzon álmatlan éjszakákat és szenvedést neked sem és saját magának sem.


A macskaalmot bárhova teheted, ahol neked sincs útban, és ahol nem zavarnak az esetleges szagok :) Van, aki a fürdőszobába teszi, ha van hely, talán ott a legjobb. (Viszont ha foglalt a fürdő és a cicának sürgős dolga lenne, akkor nem a legszerencsésebb.) Én egy ajtó mögötti kis zugban rejtettem el, ahol nincs szem előtt, de a cicák is bármikor oda tudnak menni.


A macskaalom-kérdés mindenkinél más. Nekünk a fabrikettes almok váltak be. DM-ben is lehet venni, de már egyre több helyen találok (fressnapf, zooplus, Tesco, stb.). A szilikonos almot nem ajánlom, nem egészséges a cicának sem. (Nem evésre használja, ez tény, viszont bármikor képesek lenyelni bármit, a szilikon meg alapvetően sem tesz jót embernek sem, állatnak sem, tehát én nem kísérleteznék vele.)


Egy cicatárssal könnyebben elviselné az egyedül töltött időt :) Viszont játékok terén meg minden gazdi "szenved", mert általában hiába veszel neki mindenféle labdát, akármit, ők egy kis galacsinnal boldogabban elszórakoznak... De azért jó, ha van egy-két csörgős labda, valami, amit lehet pofozgatni, kartondoboz :), ilyesmi. Arra ügyelj, hogy apró tárgyakat, amit lenyelhet, illetve szalagot ne hagyj számára elérhető helyen, nehogy baj legyen.


Ha ivartalan a cica, akkor Sterilized tápot ajánlott ennie. Viszont ha még 1 évnél fiatalabb a cica, akkor arra is van külön táp. Sok szempontot érdemes figyelembe venni ilyenkor. Mindenesetre érdemes megnézni az összetevőket, hogy ne tartalmazzon cukrot, és ha futja rá, akkor gabonamentes legyen. (Whiskas és társait jobb elfelejteni, ezek többet ártanak mint használnak.) Legyen neki nedves táp is, de ezt elég, ha reggel és este kap, napközben vígan elvannak a száraz tápon.

Jutalomfalatot lehet nekik adni, persze ezeknél is ugyanaz az eljárás, mint a sima tápnál.


Arra nagyon nehéz őket megtanítani, hogy hova ne másszanak fel, rengeteg időt kell ehhez vele töltened. Nem lehetetlen, de kihívás lesz. Ezért jó, ha erős a cicaháló és biztonságosan van felszerelve, hogy ha fel is mászik, ne essen ki.

Az én cicáim ahogy nyílik az ajtó, ők mennének ki, de ismerem olyan cicát, akit ez nem különösebben érdekel, elvan a lakásban és nincs kedve onnan kimenni.


Még az jutott eszembe, hogy jó, ha veszel neki egy kaparófát, ha sikerül megtanítanod, akkor még azt is tudni fogja, hogy mire jó, így a bútorait remélhetőleg épek maradnak. :)

2019. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan mintha kertesházban lenne benti cicád :)

1 bárhova, ahova neked és a macsnak kényelmes.

2 ugyanolyat használj amit eddig. Vannak wcn lehúzható, van szilikátos, csomósodó stb. Ki kell tapasztalni mi a jó

3 egy macska napi 21-22 órát alszik. Meg úgy alapvetően tojik az ember fejére. Feleslegesen aggódsz. Egy macskabútort vegyél. Ezen felül a legnagyobb baromság 1000ftnál többet kiadni egy macska játékért. Kupak, 500 ft os csomagban kapható puha pamacsok, alufólia labdák, madzagon húzott kisebb plüssök, ha esetleg panelos leszel, a néha itt itt felbukkanó különböző rovarok, legyek tökéletesen lefoglalják.

3 ugyanolyat mint eddig, jó minőségű tápot és nedveset. Ha ivartalan akkor ivartalanított macskáknak való tápot.

4 kizárt. Ezek macskák.


+ Ivaros macskát agyrém lakásban tartani. Ha eddig nem volt ivartalanítva, tegyétek meg mindenféleképpen. A kandúroknak erősebb szagú a vizelete és jelölhetnek is, a nőstény az ivarzási időszakban iszonyatosan vernyákol.

A szobanövényekről most tegyél le

2019. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az erkélyen van az alom, az erkélyen cicaajtó. Előtte a szobámban volt, ahol a cica helye is van, meg a szobámban van az étkezője is. Én sima bentonit alapú, csomósodó almot használok, amit reggel-este átlapátolok, kiszedem az ürüléket és a vizeletgombócokat, ha szükséges feltöltöm. Az egész alomtálcát hetente kifertőtlenítem, kimosom és az egész almot ilyenkor kicserélem. A szilikonossal nekem az a gondom, hogy az ugye tök jó, hogy szagtalanít, de mivel nem csomósodik, hanem mindent magába szív ezért a hét végére ott áll benne 2 liter húgy, ami nem éppen higiénikus. Na meg nem természetes, a macska ha lenyeli, az gáz. Egyik ismerősöm mikor kipróbálta, a macskája bele se akart menni, mert egyáltalán nem hasonlít a földre, hanem ilyen műanyag izé, nekik természetellenes ilyen dologra üríteni. Na ennyit az alomról.


Van egy jó magas, széles kaparóbútora, amin van bújó, pihenő, hinta, gombolyagok, illetve imádja a cipőfűzőt, azt kötöttem fel neki kettőt is, és ahogyan lelóg órákon át elszórakozik vele.

Aztán kedvenc játékai a mogyoró, papírgalacsin, kupak, cukorpapír, zsepi, babszem, babcsuma, összegombócozott zokni és picike plüss, amit folyton hordoz. Ezekkel egyedül is elvan, elpofozgatja, elbirkózik naphosszat.

Amit imád, ha játszok vele, az a lézeres pötty kergetése, vmi zsinór, amit húzkodok neki a földön vagy felette, ő meg próbálja elfogni, a kezemmel birkózni, a távirányítós kisegér, meg a reklámszatyrok, szemeteszsákok, amikbe belefekszik, hempereg és "tapogat"(a semmire vadászik, ugrándozik, szó szerint tapogat ide-oda, mint aki keres vmit). Nem kell félni az egyedülléttől, a cicák elvannak magukba, nem buták, nem fognak nyafogni, ha senki nincs otthon, mert hát akkor nem hallja senki. Majd ha hazaérsz s nem ő a legelső, akkor aztán olyan hisztit csap, hajaaj. Legalábbis az enyém.

Benti cicáknak vannak speckó tápok(ivartalannak való, szőrlabda képződés megelőzésre, light, macskafüves stb). Kölyökként sima kölyöktápot vegyél, olyat, ami jó minőségű(ne wiszkászt és társait, hanem minimum egy happy cat vagy pro plan/one). Ezt úgy célszerű adagolni, hogy kiméred a napi adagját és ezt osztod be egy napra. Elé teheted egy adagban is, hogy egésznap ossza be magának, vagy adhatod 2-3 vagy több részletben, mindig egy-két kanálkával. Én adok nedves tápot is, így csak a kétharmad részét teszem ki a napi adagjának, reggel és este, délben pedig a nedves táp napi adagjának egyharmadát kapja.

Az én cicóm orvosi hill's tápot kap, nedvesből viszont zöld utat kaptunk, szóval magas hústartalmú vitaminos eledeleket veszek neki.

Nekem az erkélyen sima csirkedrót van, az ablakokon fémszálas rögzített szúnyogháló. A macskahálót szétszedte a drága.

Ami fontos, az egy kombinált oltás a cicunak, illetve rendszeres féreghajtás(a paszta jobb, de ha sikerül, akkor tablettát is adhatsz, nekem nem sikerült).

Ezeken kívül pedig: termeszthetsz neki cicafüvet, adhatsz jutalomfalatkákat, leviheted hámmal-pórázzal sétálni, vehetsz interaktív játékokat, vehetsz macskamentát, amibe szerelmesek a cicák, illetve tarthatsz két cicót, hogy legyen társa.


Nagyjából ennyi. Annyi még, hogy a benti cicával akaratlanul is többet foglalkozik az ember, a benti sokkalta ragaszkodóbb, mert sokat van az ember közelében, sok törődést kap, minden kívánságát lesed. Hidd el, értékelik.

2019. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

WC-be érdemes, csak a WC ajtót hagyjátok nyitva, főleg amikor elmentek. Az macskám mindig nyávog, ha be akar menni.


Lidl-s (ha jól emlékszem Coshida). Olcsó, jó minőségű, csak ajánlani tudom, nem büdös. A csomagolása kék színű.


Napközben, mikor nem vagytok otthon, minden uncsi. Tapasztalat: Néha kicsit rosszalkodik, utána alszik. Megtanulja egy- két alkalom után, hogy mikorra értek haza, és várni fog titeket, addig alszik.


Felix, Purina, Whiskas, Friskies, Kitekat: száraztápok, alutasakok, konzervek. Ezenkívül parizer, májkrémek, Trixie jutalomfalatok, laktózmentes tej/ macskatej. Az Eurófamily- ben a legolcsóbbak. Van egy- kettő Lidl-s sajátmárkás macskatáp, ami szintén finom. Ha kiscicátok lesz, akkor van külön Junior változat, érdemes abból adni a legtöbbet. Vettünk tesco-s száraztápot is, az nem igazán ízlett az én cicámnak, megette, de azért már várta a másikat. ÉRDEMES: ne csak egy fajta tápot adjatok egyszerre, hanem keverjétek össze (kb. 2-3 fajtát, mindegyikből egy kicsit.

Vannak kifejezetten macska májkrémek is, azok sokkal drágábbak, mint az emberi fogyasztásra ajánlott. Fontos, hogy laktózmentes tejet adjatok neki, és ne csak kezdetben. Szeretik emellett a csirke aprólékokat.

Vitaminokat csak akkor adjatok, ha az állatorvos mondja.


Ne hagyjátok nyitva a nyílászárókat, ha nem vagytok otthon, vagy nem vagytok a szobában.


Vannak macskariasztó sprayk, ha valamit elkezd bontani, vékonyan fújjátok be vele. Macsakamenta szintén ajánlott, kaparófa is. Asztal lábát, ha bevonjátok kenderkötéllel, sokkal olcsóbb, és hatékonyabb, mint megvenni. Tapasztalatból, a boltot nem fogja szeretni. Legyen többfajta játéka, és ti is játszatok vele sokat. Macskasampon, ha fürdetni akarjátok (3 vagy több hónaponta érdemes, egy nedves textillel áttörlés. Macska fésű, kétnaponta fésülés, ha nem akarjátok, hogy hulljon a szőre.


És ami a legfontosabb: szeressétek, bármit is csinál! :)

2019. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tejet (sem laktózmenteset, sem másfajtát) nem ajánlott az 1 évnél idősebb cicának adni, nincs már szüksége rá a szervezetének. Megissza, mert finom, de ezzel növeled a hasmenés esélyét nála.


A másik, hogy fürdetni sem szükséges, ha bent éli az életét a lakásban. Nincs mit összeszedjen, nem koszolja össze magát, bőven elég az a tisztálkodás, amit ő intéz saját magának. Csak azért, hogy 1 napig illatos legyen, kár kitenni az egész cirkusznak, pláne, ha esetleg retteg a víztől.

2019. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2019. okt. 8. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!