Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha egyáltalán vagy alig eszem...

Ha egyáltalán vagy alig eszem szénhidrátot az jobb/hatásosabb fogyasztó módszer mintha néha-néha ennék?

Figyelt kérdés
Tinédzser vagyok
2013. aug. 20. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az hogy néha vagy alig?

Ha valamit eszel, abban szinte tuti, hogy lesz szénhidrát, kissé unom azt a gondolkodást, hogy létezik étrend zéró szénhidráttal. A ketogén diétában is van, mert elkerülhetetlen, nagyon torz és egészségtelen étrendet lehet csak kihozni kvázi nulla szénhidráttal.


A szénhidrátbevitel erőteljes mérséklése, a szénhidrátdús (cukros, keményítődús) ételek kerülése jó irány. Lehet, sőt valószínű, hogy nem mindenkinek való, de van, aki máshogy nem is nagyon tud fogyni.

2013. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon édesszájú vagyok, főleg a csokit imádom. Eddig ha fpgyókúráztam, mindig teljesen kiiktattam az étrendemből az édességeket. Kibírtam, nem vagyok függő, de azért hiányzott... Most viszont beiktatok majdnem minden napra egy kis édességet (25 g 80%-os étcsoki, reggelire egy kisebb jégkrém stb...), de persze beleszámítom a napi kalóriabevitelbe. És természetesen mozgok is mellette.

Nos, ugyanúgy fogyok, mint amikor egyáltalán nem ettem édességet:)

2013. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
(bocs a szóismétlésért, gyorsan írtam:)
2013. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szénhidrát bevitel csökkentése jó ötlet. Nézz utána a mediterrán diétának. Egyél abonettet, zöldségeket, húst és gyümölcsöket. Vigyázz a cukorral, mézzel, dinnyével, tésztával és rizzsel. Napi 5x-i étkezés, próbálj kb. 170-200g szénhidrátot elosztani napközbenre úgy, hogy reggelire és ebédre legyen kb. 50-60g. A termékek csomagolásán ott van, mennyit szénhidrátot tartalmaz 100 g termék. Emellett naponta sétálj fél órát (vagy bringázz) és meglátod, gyorsan fogsz fogyni és éhes sem leszel (ha éhes lennél, egyél salátát. Javaslom, hogy a salátát öntsd le balzsamecettel, olivaolajjal, keverd össze, hagyd az ízeket egy fél óráig összeérni és utána annyit eszel belőle, amennyit akarsz :) ).


Az első napokban nehéz, de ha megéhezel, húst, tojást, sajtot annyit eszel, amennyit akarsz, a gomba is jó megoldás (pl. gombapörkölt), mert az is kevés szénhidrátot tartalmaz. Ezek laktatóak...

2013. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha napi 30g alatt eszel az bizti hatásos. 100g felett viszont sztem már nagyon sok. Nem értem az előző miért gondolja h az szénhidrátszegény. Ha éhes vagy egyél pl rántottát szalonnával, zsírosan :) még ami nagyon jó az a kókuszolaj :)
2013. szept. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!