Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalat alapján légyszives...

Tapasztalat alapján légyszives leírnátok a macska tartás előnyeit és hátrányait?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemsokára szeretnék egy cicust. Utána néztem szerintem minden szükséges infónak, holnap meg vesszük a "kellékeket" (pl hordozó, hám, tál, játék), de ettől függetlenül légyszives leírnátok TAPASZTALATBÓL, a macska tartás előnyeit és hátrányait? Csak hogy mire készüljek fel kb😃

2019. nov. 2. 21:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
De tényleg mindenki kiengedi a macskáját? Mi társasház 4. emeletén lakunk, a cicáim sose járnak ki a lakásból, max. az ablakban üldögélnek, de én boldognak látom őket...
2019. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
#11: hát, neem tudom, szerintem majdnem mindenki. A legtöbb ember, aki kiengedi a macseszt, az azt az elvet támogatja, hogy azzal "megspórolnak egy csomó pénzt, mert nem kell almot, alomtálcát venni, meg időben is jobban kijövök, mert hogy nem kell kicserélni az almot, meg kevesebbet kell vele játszani, mert a szabadban elvan". Én ezek ellenére inkább benti macska párti vagyok, mert inkább foglalkozok többet, meg költök rá többet a cicára, mint hogy elüsse egy autó, vagy széttépje egy kutya. akik a kertet teszik macskabiztossá, azokat még megértem, de akik csak úgy elengedik a cicát, na azokat nem értem. Szerintem eléggé felelőtlen döntés. Ja, meg hát arról ne is beszéljünk, hogy az utcán meg is mérgezhetik a macskát! EZT LÉGYSZIVES NE VEGYÉK ROSSZNÉVEN AKIK SZABADON ENGEDIG A MACSKÁJUKAT, EZ CSAK A SAJÁT VÉLEMÉNYEM VOLT!!!
2019. nov. 3. 16:29
 13/19 anonim ***** válasza:
67%

2 macskám van.


Előny:

-ragaszkodóak, jó fejek

-szeretem ahogy dorombolnak, megnyugtat

- mindig csinálnak valamit, amin lehet nevetni


Hátrány:

- macskaszőr mindenhol (tényleg mindenhol). Ha naponta porszívózol, akkor is.

- a virágaidat ha nem te teszed el, ők nyírják ki.

- csak a kedvenc (és törékeny) cuccaidat verik le

- macskaalmot napi 2x ajánlott takarítani

- ha utálja a kaparófát, akkor a bútoraidnak annyi...

2019. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Az "udvaron tárolósok" véleményével ellentétben igenis társaságigénylő, rendszerigénylő, de mégsem úgy mint egy kutya. Nagyon okosak, és hűségesek, de nem tudod összehasonlítási egy kutyával, mert körtét hasonlítanánk almához....

Saját tapasztalataim:

Hátrány? Szerintem nincs... Nyilván ugye takarítani kell utánna, időnként romolhat, meg foglalkozni vele, pénzbe kerül, de nem mondanám hogy hátrány, hisz ezt mind tudja az ember ha BÁRMILYEN ÁLLATOT választ. Az én eddigi macskáim között nagyon sokféle volt, az igazi kis Kedves től kezdve a se**fejig bezárólag, ami viszont mindnél igaz volt: egygazdásak. Lehet, hogy jobban-kevésbé(a macska jelleme válogatja) szereti a család többi tagját is, de egyvalakihez jellemzően kötődni fog... Rossz hír, hogy ezt ő dönti el, és nem mindig logikus a döntése.

Egyes macskák jobban, mások elég rosszul viselik a változást, ami esetenként elég, hogy csak más az álom anyaga.

Nekem egy macskám nem volt még, amelyik a hámot rendeltetésszerű képes lett volna használni.

Nevelni erőszakkal képtelenség, a következetesség viszont jól működik náluk, mivel a szokások rabjai - de komolyan. A bosszantó vuselkedésük megerősítését azonnal megjegyzik - így fordulhat elő, hogy reggelente a fejedre ül hogy fél ébredj, kaparja az ajtót éjjel 3kor,hogy beengedd, hogy aztán 3:02kor kiengedhesd.

Territoriálisok, és rossz hír, hogy szerintük ezt véletlenül sem a gazda hatásköre kijelölni. Apropó...Volt pl olyan macskám, amelyik egyetlen sarokba volt hajlandó piszkolni, akármit csináltam... Végül oda kellett tennem az almot.


Játék nem nagyon kell neki, ha már veszel inkább amolyan kreatív macskajátékért adj pénzt...

Pl: [link]

Ezeket megtévesztő módon "logikai" meg "stratégiai" játéknak nevezik, de aki látott már macskát életnagyságban, az sejti, hogy ezek a nevek csak marketingfogás: macskánál ne keress soha logikát... úgyis a csupasz lábujjaddal, vagy a betévedő poloskával fog játszani...

A fent említett dolgokat lehet pozitív vagy negatív dologként is értelmezni, a kérdést az dönti el, te tudsz ezeken nevetni vagy az őrületbe kergetne vele. Kombinált oltása (veszettség, leukózis, pánleukopénia, macskanátha) és az ivartalanítás elsődleges! Ennivalót semmiképpen ne whiskas meg társai... minimum Iams vagy hasonló hústartalom, de ha a pénztárca engedi vannak attól jobb tápok is, esetleg NAGYON KÖRÜLTEKINTŐEN, SOK OLVASÁST KÖVETŐEN lehet vele nyersezni (BARF, PREY). Olvass sokat mi lehet nekik mérgező (pl tejet sem szabad nekik adni, nem mérgező ugyan, de sok cucc érzékeny a laktózra), szobanövények pl... kell nekik macska fű, stb.. stb.. Vannak macskák, akik nem isznak tálkából állít vizet, mert ki*ott drámakirálynők... Ezeknek lehet venni ivókutat (tudom, azt hittem ez csak legenda, de ezek macskák... ÉS A LEGENDÁK VALÓRA VÁLNAK) A legfontosabb, hogy tudd, ez macska, és annak megfelelően kell vele bánni. El kell fogadni természetadta viselkedését és nem hasonlítgatni, vagy sértegetni olyasmivel amire macskaságából adódóan KÉPTELEN. Nem kell feleslegesen macerálni, erőszakosan szoktatni magadhoz, mert csak az ellenkezőjét éred el: leginkábbis arra reagál, amikor ő nyit feléd.

De jó hír, hogy ha ezeket az egyszerű szabályokat betartod, akkor nagyszerű és hűséges rabszolgája lehetsz Isten legcinikusabb teremtményének :)

2019. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

*sok cicc

*állott vizet

*reagálj

2019. nov. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egész életemben voltak cicáim, házimacskák, kivéve egy ajándékba kapott, bizonytalan származású sziámit és egy talált perzsát. Volt köztük lakásban tartott és kinti-benti is.

A saját cicáim alapján általam tapasztalt előnyök: imádnivaló, kedves, bújós, hízelegni nagyon tudó teremtések, mókásak, puhák, szépségesek. Még nézni is jó őket, társaságot, sok szeretetet adnak, melléd bújnak ha akarod, ha nem. Kisebb betolakodókat (légy, darázs, éjjelilepke stb.) levadásznak, ha éppen van kedvük.

Hátrányok: ezeket nem nevezném hátrányoknak, inkább kellemetlenségeknek, amik vagy előfordulnak a te cicádnál, vagy nem. Bútorok kaparászása, falak összekoszolása, függönyök szétkarmolása, apróbb tárgyak leverése, kint hagyott finom falatok ellopkodása. Nálunk nem nagyon fordult elő éjszakai rendetlenkedés, nyávogás, és csak egyetlen macskám volt eddig (és van is), amelyik jelölget, egy ivartalan nőstény :/ De ez nála a többi macskámnak szól (menjetek innen, ez az én területem), ha egyedüli cica lenne, valószínűleg nem lenne ilyen gond. Rendszeresen tisztán tartott alomnak nincs szaga. Némi macskaszőr előfordul mindenfelé (leginkább vedlési időszakban, tavasszal), de alapos takarítással, a cica fésülésével ez kordában tartható. Szobanövények rágcsálása ellen macskafű hasznos és benti macskáknál fontos is. Szőrlabda kihányása előfordul néha, többnyire a számomra legkevésbé alkalmas pillanatban, de jó esetben ez könnyen feltakarítható.

2019. nov. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az én cicáim is bentiek és mivel ilyenek csak a körülmények, kis helyen vannak tartva (2 cica). Szerintem így is nagyon boldog cicák!:) Mindent megteszek, hogy boldog cicák legyenek!
2019. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, amit a 4-es hsz-ben leírtál, az egészet úgy felejtsd el, ahogy van, ahogy leírtad! 1. ez állatkínzás

2. tizenöt évig egy szobában három lépcsőfokon,meg egy fürdőszobában fog élni egy aktív, öt kilós, porszívó méretű mozgékony ragadozó. AHA! Nem! Később még írok.

2019. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ezt így nem lehet csinálni, amennyi helyen akarjátok tartani a macskát. Tehát mondjuk 15 év az átlagéletkor, például. Ehhez túl nagy az állat, hogy egy szobában élje ezt le meg bejárhasson a fürdőszobába, meg az előtérbe. Ez így nem élet. a sétáltatás ezt nem pótolja.

1. nem minden macskát lehet sétáltatni, nem mind akarja. Macska sétáltatás az az pl. hogy lefekszik az első méteren és ott marad. Másik: megijed, fél az utcazajtól, nem kutya. A macskák bújkálva járnak inkább zajos, forgalmas utcán (kóbor macskák). Odáig, hogy hám, igazad van, semmiképp sem póráz, mert abból kibújik. Beszéltem is már sétáltatós gazdikkal ketten voltak, egyik macska utálja az egészet, fél, másik szereti. Itt is volt olyan a gyiken, akinek így szökött el a macskája.


2. gondolom a szüleid nem akarnak macskaszőrt, meg így gondolják megoldani, hogy a macska a tied lesz. Hát ez nem így megy. Először is, szőr az lesz. Másodszor a macska társállat. Veletek akar majd lenni. MIndig. Kábé állandóan. Namost lehet, hogy pl. apukádat majd fél év múlva jobban fogja szeretni a macska, mint téged (bocsi). Fordítva is lehet, macskák tudnak hódítani.

Ez a hely nem lesz neki elég, majd jön a kérdésed, hogy miért kaparja az ajtókat a macska, miért nyávog éjszaka, mint az őrült, satöbbi, ezért. (csomó ilyen kérdés van. Okosak ilyenkor levizipisztolyozzák a macskájukat. Ja, ők amúgy nem okosak). Őszintén ez egy tengerimalac helyigénye vagy max egy törpenyúlé, de azt nem ismerem annyira. a macskák utálják a bezártságot. Ennek ellentettjét is, ha KI ZÁRJÁK őket valahonnan, mondjuk a másik három szobából. Vagy a macska lesz a háztartás királya/királynője, vagy ne vegyétek meg, mert így nincs értelme. Gondoljátok át. ("De én szeretnééém") szóval ha ennyi helyen tartjátok, annyit fog nyűgösködni a macska, és emiatt amúgy, amit leírtam , hogy a végén azt fogjátok mondani hogy csak a gond van vele, és odaadjátok majd valakinek. Utána a szülő közli, hogy soha többet macska, vagy más állat, de nyűgös leszel, közben pedig csak helyesen kellett volna tartani. Ezért mondják azt is, hogy gondold át, hogy milyen állat való neked, és kutyások itt a gyiken mindig megkérdezik,hogy mit tudsz neki biztosítani.


Helyesen tartott macskának csak előnye van :).

Kijárhat erkélyre, nézz utána a macskahálónak (zooplus.hu -n). Sétáról írtam.


Nem kell előre mindent összevásárolni. Pl. drága macskabútört sokszor nem használja. Utána csak a morgás van miatta. Kell neki egy fotel, egy üres papírdoboz (pl. cipős), egy textil bújó, kaparófa, ideális két alomtál, több vizestál, egy etető, ezen három között több méter távolság legyen, különben nem megfelelően használja majd.

Ha mellékakil az alomnak és normális a széklete, akkor az viselkedési zavar (nem enged be a gazdi a szobába, vagy a gazdi bepasizott, és utálja a macska a pasidat), ha mellépisil, vagy gyakran pisil, az betegség jele, vesebetegség, húgykő. Ezen esetekben azonnal orvos.

Mindig kell pénz legyen állatorvosra. Tudomásul kell venni, hogy fizetős szolgáltatás, az állatorvos drága, cserébe viszont jól élnek.

Minőségi kaja kell a macskának, erről egy évig lehet beszélni.

Játékot választ ő is, lehet, nem érdekli a bolti, jól eljátszik filléres dolgokkal, kislabda, kis textil egér, peca, ásványvizes kupak, cigihüvely, gazdi végtagjai, amiket lehet harapdálni.

Hordozó: ne műanyag ajtós legyen. Stabil legyen, erős a kapocs, ha műanyag, és sose bízz meg a műanyag hordozóban széteshet a macska súlya alatt (később, nem a kölyök alatt)

Van aki átköti gumipókkal.

Vettem textil hordozót, azt szerettem volna, szép, ára is volt. Egy ilyen műanyag rács van rajta, levegőzéshez, olyan a hatása, mintha szövött anyag lenne, de persze műanyag. Nyáron a kocsiban rosszul lett a macska benne, csak városon belül voltunk, bementünk az első állatorvoshoz, tudtam a melegtől van, de azért megnézte, utána meg haza, mint az őrültek. Nem jutott neki benne elég levegő. Mindenre gondolok, de nem jöttem rá addig.

Oltások minden évben, veszettségi, plusz kombinált. Főleg, ha kijár. Vagy ha lesz még egy kutyátok is, aki ugye kijár.

Alom rendszeres takarítása. Kakit kivenni egyből, amint lehet. Pisit is. Engem kiröhögnek, mert a szilikátosból is kiszedjük a pisit, de mi így szeretjük, és ezt a macska döntötte el.

Megfelelő alom. (mindennek megvan az ára) nem kell hinni a reklámoknak. A jó alomba örömmel jár a macska.

Megfelelő helyen legyen az alom: szilikátost nem teszünk fürdőszobába, mert magába szívja a fürdő páráját. Szilikátost nem jó zárt alomtálba tenni (van amelyik cica nem szereti a zártat és soha nem fogja elfogadni). Nem tesszük mosógép mellé (zajos). Csendes, nyugodt sarokba tesszük, mi is így szeretünk x.rni (szerintem).

Víz mindig legyen előtte. Kiscica nem mindig tudja, mi az a száraztáp, de majd az is legyen. Itthon szajkózzák a csak száraztáppal etetést. Nem preferálom, az állatorvosom se: ideális száraz plusz konzerv plusz víz. Azért mert a macska gyárilag kevesebbet iszik. (eredetileg a zsákmányállat - rágcsálók - testnedvei képezték a macska folyadékellátásának nagy részét, és mellé valahol még ivott egy kis vizet). Csak száraztápos etetésnél nem fog hozzá eleget inni és rámegy a veséje. a royaltól az enyém hízik mint az állat, és valszeg attól vakarózik. Olyan ízélményt ad a royal, hogy nem nagyon lehet átszoktatni más tápra (huszadikat próbálom kábé). Ne vegyél royalt.

Most kábé ennyi.

2019. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!