Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálják ennyire a...

Miért utálják ennyire a "szaporítókat", és istenítik a tenyésztőket?

Figyelt kérdés

Szaporítónak titulálnak mindenkit, aki törzskönyv nélküli állatot ad el.

Én eddig csak "szaporítótól" vettem cicát, kétszer. Egyikkel se volt gond, egészségesek voltak negatív tesztekkel. Tiszta házból, rendes körülmények közül hoztam el őket.


Facen mindenki szidja a szaporítókat, mintha a kismacska eladás lenne a fő kereseti forrásuk ezeknek az embereknek.

Meghirdetnek mondjuk 3 cicát, 10-15e ft-ért.

Egy évben nem is fial annyit a cica, hogy ebből éljenek meg.

Olyannal még nem találkoztam, akik "nagy tételben" csinálják... Biztos vannak olyanok is, de jóval kevesebben mint a normális macska tartók.


Egy tenyésztőnek viszont több "tenyész párja" is van általában. 80-300e forintokért árulnak cicákat. Inkább ők azok, akik ebből élnek.



2019. nov. 13. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Mert nem veszik észre, hogy a tenyésztő is szaporító, csak ELVILEG azaz TALÁN, jobban figyel a szűrésekre.
2019. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Egy normális tenyészőtől egy rakás oltással, vizsgálattal,szűréssel,megfelelő táplálással érkezik a macska. Most gondolj bele, egy 10-15 eFt os macskánál milyen oltásokat kaphatott? Abban a korban mikor már rendesen leválasztható a macska ennél jóval többe kerülnek a védőoltások. Drága macskánál kapsz törzskönyvet, sokkal nagyobb valószínűséggel olyan macskát kapsz ami nem fog elpusztulni genetikai öröklött betegségekben, stb. Sőt,igazából még ajándékokat is szoktak adni hozzá,egy csomó prémium kaja,stb. Látszatra mindkettő macska,de nem ugyan azt kapod a két összegért. Macska tenyésztőknél meg nem is igazán jellemző,hogy átverik az embert. Pár ilyen tenyésztőnél jártam már,le a kalappal ahogy az állatokkal bánnak. És nem utolsó sorban ők legalább megszűrik,hogy kinek adják el az állatot. Leszűrhető,hogy hol milyen helye lesz. Aki 10-15 ezer ft ért bohóckodik azok adják bárkinek. De a legfontosabb a szűrések megléte. Te sem örülnél,ha mondjuk 1 éves családtagként szeretett macskád elpusztulna valami olyan betegségben,amit genetikailag hozott magával. Egy tenyésztőnél ha van 80 ezerért macska az könnyen lehet hogy nullszaldós vagy veszteségesen árult. Bármennyire is hihetetlen. Ha meg ebből él miért fáj az neked? Egyébként macska tenyésztésből SEM lehet megélni. Ezek az emberek hobbiból és macskaszeretetből dolgoznak. Emellett meg vagy melózik vagy annyira pénzes,hogy megengedheti magának hogy ezzel foglalkozzon. De ez is a tenyésztő dolga.
2019. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

2.-nak. És mindenkinek, aki jön a "Nem lehet megélni belőle, csak hobbi." dumával.


Ha megélni nem is, de pokolian jó + pénz!!!


A tenyészpárt 1X veszed meg. Utána évi 1-2 alom, 3-6 pici. Darabja 2-300. Rákölt dokira 50/pici. Na?


És akkor még ott van a másik pár, amiket feketén, papír nélkül tenyészt, és a piciket adja el.


Egy állatorvos.

2019. nov. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

A mindenféle betegségektől való mentesség addig számít, amíg az állatot ki nem rakják a kertbe, márpedig ők vannak többen. A macska elkóborol, bekapja az összes létező macskabetegséget a többi kóbor macskától. A kutya a kerítésnél találkozik a kóbor kutyákkal és betegségeikkel, de sétáltatáskor is elég, ha összenyalják vagy szagolják egymást más kutyákkal.

Az ember is csak addig egészséges, amíg be nem kerül a közösségbe. A géntérkép és a belterjesség megint más kérdés és szabadon tartott állatoknál háttérbe is szorul. Még az embernél se tudják pontosan megmondani, miért lesz rákos az egyik és miért marad egészséges a másik, nemhogy állatoknál.

Innentől az egész hit kérdése, elhiszed, hogy a tenyésztő mindenképpen jobb, mint a szaporító és nem is kell más bizonyíték.

2019. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

#3: ha Ön állatorvos,akkor miért nem tenyészt macskát? Durván megemelné a haszonkulcsot. kb. +40k/macska. Az már nem rossz pénz :)

Tenyésztőknél nem jellemző,hogy évi két almot hagynak megszületni. Azt hívják szaporítónak aki kifacsarja az állatait. De állatorvosként beláthatná,hogy többnyire nem azonos "minőségű" állatot kap az ember. Aki 15-25 eFt ért árulja a macskát ott kizárt hogy prémium tápon élt volna a macska, oda figyeltek volna a szocializációjára, megkapott minden oltást,minden vizsgálatot,stb. Ha így lenne akkor rohadt sok időt töltött volna el ez az ember gyakorlatilag fillérekért vagy még inkább egy csomó veszteségért. A drágább macskánál az ember biztonságot vásárol. Lehet venni Ladát 3 millióért vagy BMW -t 16 ért. Kocsi-kocsi. Én eddig csak olyan tenyésztőkkel találkoztam (nem veszettül sokkal,összesen 4 macskatenyésztőnél jártam eddig) de mindegyik durván "macskab*zi" volt. Fertőtlenített cipőkben meg lábzsákban kellett bemenni, kézfertőtlenítés is mindenütt volt,stb. Mert vigyáztak a hírnevükre,hogy véletlenül se kerüljön ki tőlük "hibás" állat. És ez a kimaxolt biztonság az amiért inkább kifizeti az ember a többlet költséget.

2019. nov. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Tenyésztő csak 2 évente 1 almot hoz le egy anyamacskától. A házi szaporított ellik egy évben 2x is...
2019. nov. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Kifogtál két nagyjából normális szaporítót. És? Ebből nagy tanulságot lehet levonni...
2019. nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én bejegyzett macskatenyésztő vagyok, törzskönyves minden cicánk.

Egy tenyészpár, szűrve, normális helyről 2000 Euró minimum. 4000 Euró már 1 pár, de aki 1 párral tenyészt, nem mondható normális tenyésztőnek. Mi az első évben vettünk 4 macskát, az 6000 Euró (6000 x 310 = 1.860.000 Ft). Akkor szűrések, 1 macskára minden szűrés nekünk 40.000 Ft évente. Egy macska 1 éves korától 6-7 éves koráig szülhet, jobb esetben ez 7 szűrés, az a 4 macskára összesen 1.120.000 Ft. Akkor ott a minőségi kaja, 3-4000 Ft kilója, a kiállítások, egy kiállítás szállás nélkül egy 10es, és akkor jó cím is kéne a szülőknek, ami jár külföldi utazásokkal is. Akkor a játékokat, kaparófákat ne is számoljuk, az oltásokat sem (7 évre a 4 macskának 196.000 Ft). Az esetleges betegségeket nem számoltam, plusz ott a végén az ivartalanítás is (2 fiúnak plusz 2 lánynak 70.000Ft). Eddig a kiadások durván 3.246.000 Ft arra az időre, amíg fiatal, és amíg kivonod a tenyésztésből.

Akkor nézzük a kicsiket. A nőstények 2 évente 3 almot hozhatnak világra, számoljunk 4 kicsivel almonként. 1 nőstény 5-6 éven keresztül lehet a tenyésztésben, ami 9 alom, 36 macska. A 36 macskának kell oltás (nálunk ezek összege 19.000 Ft cicánként, összesen 684.000Ft). 7000 Ft az útlevél (36 macskára 252.000Ft), az ivartalanítás attól függ, hogy kandúr vagy nőstény (legyen fele-fele, kandúrok ára 180.000 Ft, a nőstényeké 450.000Ft). Tk csak 2000 Ft, az 72.000 Ft. Kezdőcsomag átszámolva Forintba kb 14.000 (36 macskának 504.000 Ft). FeLV, FIV, FIP gyorsteszt egy tizes fejenként, az 360.000 Ft). Ott van a féreghajtó paszta még, az kb fejenként 2000 Ft (36 macskára nézve 72.000 Ft). A chip macskánként 4000 Ft (36 macskára nézve 144.000). És akkor a kaját, a játékokat amiket szétszednek még nem számoltam. Plusz az immunrendszererősítő, plusz az orvos ha kell valami miatt.

Szóval összegezve egy 2 kandúrból és 2 nőstényből álló tenyészet a macskák kivonásáig 3.246.000+5.436.000 Ft, azaz 8.682.000 Ft. De ebben az újravásárolós dolgok, a kaját, a kaparófák, játékok, almok, kiállítások nincsenek benne.

150.000 Ft-nál drágábban nem lehet eladni ezt a fajtát. Döntse el mindenki mennyire lehet megélni ebből. Mi nem tudunk, de ha kitaláljátok, szóljatok :D

2019. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

8.-nak


NEM trollkodás!


Az írásod alapján akkor a NORMÁLIS TENYÉSZTŐ onnan IS, megismerhető, hogy gazdag?


Azaz jó lakásban fogad, udvaron drága kocsi, nappaliban óriás TV, rajta márkás ruha,...

2019. nov. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem! :) Nekünk is se luxus lakás, se luxus autó. Csak arra próbáltam kilyukadni, hogy a drága kölykök mögött van befektetés bőven. Nem minden tenyésztő azért adja "drágán" a kicsiket, mert semmit sem költ rájuk, és kell nekik a sok-sok pénz. Nekünk folyamatosan forog, amíg a kicsik nálunk vannak sokat költünk rájuk, utána ha elviszik őket kicsit megugrik a bevétel, de utána van, hogy fél-egy évig semmi..
2019. nov. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!