Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálják ennyire a...

Miért utálják ennyire a "szaporítókat", és istenítik a tenyésztőket?

Figyelt kérdés

Szaporítónak titulálnak mindenkit, aki törzskönyv nélküli állatot ad el.

Én eddig csak "szaporítótól" vettem cicát, kétszer. Egyikkel se volt gond, egészségesek voltak negatív tesztekkel. Tiszta házból, rendes körülmények közül hoztam el őket.


Facen mindenki szidja a szaporítókat, mintha a kismacska eladás lenne a fő kereseti forrásuk ezeknek az embereknek.

Meghirdetnek mondjuk 3 cicát, 10-15e ft-ért.

Egy évben nem is fial annyit a cica, hogy ebből éljenek meg.

Olyannal még nem találkoztam, akik "nagy tételben" csinálják... Biztos vannak olyanok is, de jóval kevesebben mint a normális macska tartók.


Egy tenyésztőnek viszont több "tenyész párja" is van általában. 80-300e forintokért árulnak cicákat. Inkább ők azok, akik ebből élnek.



2019. nov. 13. 11:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
81%

Törzskönyv nélküli (tehát nem fajtatiszta, mert nem bizonyítható a származása) cicákkal tele vannak a menhelyek, fölösleges szaporítani őket, pláne még pénzt is kérni értük.


A szaporító vagy az állatorvosi költségeken (szűrések, oltások, parrazitmanetesítés, chip, ivartalanítás), vagy a cicák táplálékán, körülményein spórol, (egészségügyi garanciát sem vállal pont ezért), különben nem érné meg pár tízezerért adni a cicákat. Mivel nem bizonyítható a cicái származása (az "esküszöm, hogy díjnyertes kandúr az apa" nem bizonyíték), nem minősítteti őket kiállíátson, hozzájárul a fajta jellegének (külső-belső tulajdonságok) és egészségének romlásához. Lásd, szerencsétlen thai sziámit és a perzsát is hogy tönkretették a szapik az "áldásos" tevékenységükkel :(


Aki tényleg elkötelezett egy adott fajta iránt, nem csak villogni akar az állattal, annak eszébe sem jut támogatni a szaporítást, átlátja, miért és mi kerül ennyibe egy tenyésztőtől származó cicán, nem ezen akar majd spórolni.


Nekem is volt szaporítós fajtajellegű cicám (gyerekkoromban, tájékozatlan voltam) és törzskönyves fajtatiszta is, a különbség nem csak az árukban volt érezhető.

2019. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként mi értelme a fajtiszta de nem törzskönyvezett macseknak?

Mármint... ha mindegy, csak szeretnék egy aranyos cicát, akkor lehet bármiféle fajta, keverék, stb.

Ha meg ragaszkodok konkrétan x fajtához, akkor veszek törzskönyves valid példányt.

Mi értelme a köztes megoldásnak?

2019. nov. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!