Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska alom nálatok meddig elég?

Macska alom nálatok meddig elég?

Figyelt kérdés

Nektem meddig elég 5kg macska alom?

Nekünk 1 hétig sem! Ezt baromira sokallom.

Van egy 13 éves örökölt macska mellé egy 4 hónapos (bedobott mentett) és egy 3-4 éves kandúr aki szintén örökölt. Az öreg és a kicsi benti macskák. A kandúr nagyon ritkán marad bent éjjelre. Az öreg rengeteget pisil. Minden alkalommal mint egy felnőtt ember.


2019. nov. 29. 14:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ez nem sok, 3 macskánál inkább kevés.
2019. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Három macskára ez egyáltalán nem sok. Nekünk két macskánk van, két alomtálcát használva kicsit mások a számok, de az öt kiló max egy hét kb reális. (Egy hónapban 25 kiló megy el has per poci, talán kicsit több).
2019. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2 macskára. A 3 csak enni jár be kint végzi a dolgát. Hetente ha talán 1 estét bent tölt.

Az öreg brutálisan sokat pisil. Én sokallom 2 macskára a havi 30 kg almot.

2019. nov. 29. 15:44
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem sok.
2019. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Az sem mindegy, milyen minőségű az alom. A gagyibból több fogy.

Illetve ha úgy gondolod, irreálisan sok a pisi, akkor menjetek dokihoz, vesegondot, cukorbetehséget és sok mást is jelezhet.

2019. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Miért csak 5 kg-t veszel?

Én 2 macskára 10 kg-t veszek és ez elég kb. 2 hétre, de én a legolcsóbbat veszem a pennybe vagy lidlbe kb. 750 ft, szóval nem olyan drága.

2019. nov. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az öreg macskát lassan el kell altatni.

Rengeteg egészségügyi gondja van. Én augusztus végén örököltem meg a 2 macskát az albérlettel. A tulaj áprilisban halt meg a lánya külföldön él évente párszor jár haza. Eddig a szomszéd ismerősök gondoskodtak a macskákról.

Az öreg macskának szerintem a veséi már teljesen oda vannak. Elköttetett de soha nem kapott speciális tápot csak is egyfajta száraz tápon éltek. Rengeteget pisil. Szerintem pajzsmirigy gondja is van mert a szőre borzalmasan hullik (a család szerint mindig ilyen volt) nagyon durva a szőre és a bőre is száraz. A legaggasztóbb, hogy alig bír menni sokszor felkelni. Sokszor elesik vagy leesik ugrás közben kacsázva megy és az utóbbi időben sokszor vérzik az orra.

A kandúr teljesen jól van. Fényes a szőre szépen gyarapszik.

A kicsi kb 2 hónapja lassan itt landolt nálunk. Valaki bedobta mert másképp nem tudott volna bejutni, nagyon beteg volt. Alul táplált férges hasmenéses megfázva mindkét szeme beragadva. Kikezeltem azóta velünk van.

2019. nov. 29. 17:06
 8/20 A kérdező kommentje:
Kedves 6! Nem 5 kg veszek egy hónapban hanem 30 kg elfogy. 5kg csak 1 hétig sem elég.
2019. nov. 29. 17:07
 9/20 anonim ***** válasza:
Aldiban pl 800 Ft a 10 kg csomósodó, és árához képest jó minőség, én jobban meg vagyok vele elégedve, mint a puccosakkal (próbáltunk többfélét). Az egyetlen baja, hogy nagyon magába szívja a szagokat - ami egyrészt jó, mert nincs büdi, másrészt egy idő után nem, mert kezd szagosodni az alom, ami ugyan zárt dobozban nem érzödik de engem zavar -, szóval én használok bele illatosítót, csomósodássegítőt pluszban, de még így is töredék költség, még ha el is megy a 30 kiló.
2019. nov. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én a spárban veszem nagy bevásárláskor ott 1 db 5kg nincs teljes 400 ft. A márkát ne kérdezd nem tudom hirtelen. Ha meg elfogy akkor sajnos csak coop van nálunk az meg nem olyan jó.

Amúgy teljesen mindegy mit használok a macskatál mindig büdös hiába domestozom. Egyszerűen büdős szegény öreg macska.

2019. nov. 29. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!