Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska alom nálatok meddig elég?

Macska alom nálatok meddig elég?

Figyelt kérdés

Nektem meddig elég 5kg macska alom?

Nekünk 1 hétig sem! Ezt baromira sokallom.

Van egy 13 éves örökölt macska mellé egy 4 hónapos (bedobott mentett) és egy 3-4 éves kandúr aki szintén örökölt. Az öreg és a kicsi benti macskák. A kandúr nagyon ritkán marad bent éjjelre. Az öreg rengeteget pisil. Minden alkalommal mint egy felnőtt ember.


2019. nov. 29. 14:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az öreg cicát nagyon sajnálom. Az ilyen, nagy mennyiségű pisilés veseelégtelenség tünete szokott lenni, ami nem gyógyítható. De amíg él, megérdemelne valami kezelést vagy legalább gyógytápot, hogy könnyebb legyen neki a hátralévő élete.
2019. nov. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ja, és a büdös vizelet meg vesemedence-gyulladásra utalhat. Sajnos, szomorú tapasztalat, az én cicámnál ezek voltak, el kellett altatni, pedig csak 7 éves volt.
2019. nov. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A család határozottan kérte ne hosszabbítsam meg az életét gyógyszerekkel. Én meg kértem őket altassák el akkor mert ez csak szenvedés a macskának és nekünk is. 2 hete várom, hogy kihívják az orvost vagy ideadják rá a pénzt.. Nekem jelenleg nincs felesleges 10000 ft arra hogy elaltassam. 3 hete nagyon sokat vérzik az orra.

Az a helyzet hogy mindent én állok nekik mert a tulaj egyrészt külföldön másrészt tojik rá. Most voltak halottak napján itt, ide adott 3 doboz száraztápot meg egy 2 kg zacskósat.. Kemény 7 euro összegben.. Hetente többet költök rájuk 🙄 arról nem is beszélve az öregnek már csak a 4 szemfoga van nem tudja megenni.

2019. nov. 29. 19:43
 14/20 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom szegényt és megpróbálom a lehető legjobban ellátni kényelmessé tenni a megmaradt idejét. De egyrészt falun lakunk nehéz nonstop a városba rohangálni nekik beszerezni a legjobbat. Másrészt 2 pici gyerekem van. Nem tudok annyit áldozni a macskára hogy mindenből a legjobbat vegyem hiába szeretem az állatot.
2019. nov. 29. 19:48
 15/20 anonim ***** válasza:
Megértelek, de valahogy csak meg kéne oldani az altatást, feltéve, ha az orvos is úgy gondolja, nincs más megoldás. Nálunk ez kevesebb, mint egy hét alatt zajlott le. Először csak azt vettem észre, hogy nem az alomba pisil, aztán azt, hogy nagyon sokat, végül megéreztem, hogy büdös is. Amikor elkezdett ki-be szaladgálni az alomba és hányt, rohantam vele az orvoshoz. Kapott injekciót, infúziót. Amikor kész lett a vérkép, abból kiderült, hogy nagy a baj és az orvos egyetértett az altatással (évek óta húgykövességgel küzdöttünk). Pedig eredetileg csak kezelésre vittem vissza, de már nem jött haza többet.. Jaj, mindjárt sírok, pedig már sok éve volt.
2019. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ivartalanított macskának c vitamint kell adni a kövesedés ellen a speckó étrend mellé. Augusztus végén jöttem ide és csak most e hónap elején tudtam meg, hogy mindkettő ivartalanított. Na azóta kapják is a c vitamint. Változás az öregnél persze nincs nem is lesz mert biztos vagyok benne hogy a veséi már oda vannak.

Engem az orrvérzés aggaszt nagyon. Nem ütötte meg magát nem prüszköl csak úgy elered az orra vére. 🤷‍♀️ Az én állatorvosom ott kezdi hogy 6 e ft a kiszállás + vizsgálat. 😔

2019. nov. 29. 20:33
 17/20 A kérdező kommentje:
Annyit tudok hogy megpróbálták kivinni külföldre a tulaj de ijedtében össze fosott és hányt mindent. Én meg se próbálom így kocsiba tenni.
2019. nov. 29. 20:41
 18/20 anonim ***** válasza:

" a veséi már oda vannak " Ugye, tudod, hogy ez mit jelent? Ha a vese nem működik, a méreganyagok elárasztják az egész szervezetet. Nos, milyen tünetei lehetnek ennek? Ha volt már csak egy szimpla ételmérgezésed, gondolom, vissza tudsz emlékezni rá, hogy az milyen volt. Na, azt szorozd meg tízzel.. Nem arról van csak szó, hogy a macska öreg, gyenge, hanem valószínűleg rosszul van. Nagyon rosszul.. Ő nem tud mentőt hívni és nem kap semmilyen segítséget.

Komolyan, kifizetem az altatást..

2019. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A nincs felesleges pénzem melyik részét nem értetted? Szerinted viccből vagy anyagiasságból írtam?

Ebben a hónapban rengeteg extra kiadásunk akadt. Konkrétan van keddig 2000ft és még jó hogy tele a fagyasztó meg a spájz.

2019. nov. 30. 09:01
 20/20 anonim ***** válasza:
Egy 5 kilós most hogy a macsekok bent alszanak a hidegben négy napig elég. Hat macskám van de nappal kijárnak vécére.
2019. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!