Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leszoktassam róla?

Leszoktassam róla?

Figyelt kérdés

A macskám nagyon durván "dagaszt" a lábával, amikor simogatom. Minden macska csinálja ezt, ezzel tisztában vagyok, csak ahogy ő csinálja, az nagyon fáj, rendesen tépi a bőröm, a ruhám, a széket, a szőnyeget vagy amit éppen ér.

Emiatt kevesebbet is merem simogatni, mert hiába szeretetnek tudom be a dolgot (legalábbis úgy tudom, hogy részben azért csinálják, mert élvezik a szeretgetést, és így akarják "viszonozni"), mégis annyira fájdalmat okoz, hogy emiatt kevesebb szeretetet tudok neki adni

Mit tegyek ezzel? Leszoktassam róla? Törődjek bele, hogy ő ilyen?


2019. dec. 7. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha megfogod, akkor visszahúzza a körmeit, ne hagy, hogy fájdalmat okozzon!
2019. dec. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csak addig hagyd amíg gyengéden dagaszt ha erősebben hagyd ott.


Van még egy ötlet. Ha erősebben kezd dagasztani csinálj úgy ahogy az anyja mikor cipeli.

Ha óvatosan úgy emeled egy picit akkor átvált egyfajta nyugalmi pózba ösztönösen, mert azt hiszi cipelni akarod.


De profin kell tudni hogy emeli és hogy viszi a szájába fogva az anyja.


Én emeltem már így fel felnőtt macskát és ösztönösen besegített a testmozdulatával és megnyugodott és olyan lett mint a kölyök macska. Ösztönös emlékek. Aztán a kezemmel az orrától a feje tetejéig olyan mozdulatokat tettem mint amikor az anyja nyugtatóan nyalogatja és megnyugodott a macska.

2019. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha tudod, szoktasd le róla, de szerintem nem fog menni. Én is ezzel a problémával küzdök, már ott tartok, hogy frászban vagyok, ha a macsek felugrik az ölembe, pedig imádom. Hiába terítek magamra törölközőt, ruhát a nyakamig, csak alámászik a mancsaival. Ő már 6 éves, ha eddig nem sikerült leszoknia erről, már nem is fog. Ahhoz nincs szívem, hogy ilyenkor letegyem, mert így is egész nap csak alszik, örülök, ha végre kicsit hozzám is bújik, csak ne így tenné.

Segíthet a karom végeinek levagdosása, de én egyik cicámnál sem tudtam egyedül megcsinálni, nem hagyták. A gyakran orvoshoz hordott cicámnál a doki vágta le alkalmanként. Természetesen állat-kozmetikus is meg tudja csinálni.

2019. dec. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam már a letétellel, csak akkor nem a bőrömet/ruhámat tépte, hanem a szőnyeget, ami szintén nem előnyös, ha rongyosra van tépve

Meg is fogtam a lábait, folytatta tovább vagy a kezemben, vagy kiszabadította a mancsát, és folytatta

Amit az 1-es írt, még nem hallottam, megpróbálkozok vele 😊

2019. dec. 7. 22:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Mármint amit a 2-es írt :D
2019. dec. 7. 22:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is próbálkoztam a lábacskák lefogásával, de hiába. Pár pillanatig abbahagyta, hogy utána újult erővel csinálja..:)
2019. dec. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha csak benti, akkor vágd le a körmei végét.
2019. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem egyszerű velük megértetni, hogy ez fáj neked.

Ha nem sikerül leszoktatni, tegyél az öledbe egy párnát vagy vastag plédet, amit nem sajnálsz. Azt nyugodtan dagaszthatja. Vagy ha benti cica, a karmok hegyének levágása is segíthet, de ez kétemberes művelet.

2019. dec. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a körömlevágás nem opció, mert kinti-benti

Folyamatosan próbálkozok, de lehet a párna lesz belőle

2019. dec. 9. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!