Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnánk leszoktatni a...

Hogy tudnánk leszoktatni a karmolásról?

Figyelt kérdés
Már nem kölyök macska, de még nagyon fiatal. És fontos, hogy nem "rosszindulatból" karmol. Van amikor csak átöleli a kezünket, de akkor is belemélyeszti a karmát a kezünkbe.Lehetséges, hohy csak még nem tanulta meg használni a karmait?

2019. dec. 10. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Játszik, ilyenkor egy éles sikkantó hanggal add tudtára, hogy fáj, valószínűleg korán lett elválasztva, vagy testvérek nélkül nőtt fel.
2019. dec. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Létezik karomvágó. Speciálisan a macskáknak tervezve. Ha nem tudod, hogy kell kevágni vidd el orvoshoz. Ő megmutatja hohyan kell.


Viszont fontos, hogy csak akkor legyen vágva, ha csak benti cica.

Ha kinti is, akkor ezt a lépést kihagyva jelezned kell neked valami módon, hogy még játékól se vagy kaparófa.

2019. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt kicsin. Én mindig kicsit megdörzsöltem az orrát. Fél éves kora óta nem csinálja. Lehet, hogy magától is kinőtte volna, nem tudom. Mindenesetre, az fontos, hogy legyen kaparófája.
2019. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kaparófa + körömvágás. Ha fiatalabb korától vágod a körmét nem akar majd közbe feldarabolni :D

Tudom hogy ebben az esetben nem erről vab szó de ha esetleg játszotok vele soha ne kézzel tegyétek! Valószínű túl hosszúak a karmai. Pöccints az orrára amikor ezt csinálja de ne durván, főleg hogy semmi 'rosszat' nem csinál nem támadásból teszi nem tudja hogy fájdalmat okoz ezzel.

De szerintem ha megfelelően vannak koptatva/vágva a karmai nem lesz vele gond. Ha nem tudod hogyan kell karmot vágni akkor első alkalommal kérd meg az állatorvost hogy mutassa meg hogyan kell. Igazából nem nagy tudomány csak a macska karmaiban idegvegződések erek futnak és laikus szemmel véletlen könnyen belevághatsz ami nagyon fájdalmas a cicának(mintha az ujjadból nyisszantanának le egy darabot)

2019. dec. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!