Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy lehessen cicám?

Figyelt kérdés
2007. nov. 1. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Anyukám allergiás a "macskaszőrre", apukám meg nem szereti az állatokat a lakásban, ezért itthon semmilyen körülmények között nem lehet macska és egyéb zavaró állat.


Kérdezd meg a szüleid, hogy miért nem engedélyezik! Ha nincs semmilyen (elháríthatalan) ok (pl. betegség, egyéb állat, stb.) akkor a következőkre kell ügyelni:


Kertes házban:

A macska időnként szeret elkóborolni, ezért ne a szüleidet terheld, hogy: "Mi történt szegény cicával, hogy napok óta nem jött haza?"

A szomszédok is lehetnek nem éppen állatbarátok: Pl. "A macska már megint összekarmolta az új autót!" Szomszéd mérges kutyája fezavarja a fára, és nem engedi lejönni, macska már megint sérülten jön haza, összeszeded, bogáncsot, élősködőket, és be akarja vinni a házba. Szétszedheti a szúnyoghálót, függönyt, stb.


Lakásban:

A macska szeret szétnézni mindenhol, különösen a konyhában. A törékeny tárgyakat olyan helyre kell, tenni, ahol a macska nem fér hozzá. A macska összekarmolhatja a bútort még akkor is, ha van neki külön kaparófája. A szobatiszta macsáknak is meg kell tanítani, hogy hol van a macskaalom, de persze még ekkor is végezheti máshol is a dolgát. Különösen idegesítő főleg az elején, hogy felmegy a szekrény tetejére vagy fára, és onnan nyávog lefelé, pedig le tud jönni. A macskát neked kell gondoznod, etetned, takarítanod utána akár korán reggel is. Gondoskodni kell arról is, hogy ne zavarjon másokat nyávogással, karmolászással, asztalra ugrálással vagy az ajtók előtt alvással akkor is, amikor te nem vagy otthon.


A macska gondozását nem lehet ráerőltetni olyan emberre, aki nem akarja! Gondolj arra, hogy ha elutazol több napra, ki ügyel a macskára, hová kerül a macska, ha már nem szeretnéd tovább tartani, ki fogja fizetni a felmerülő költségeket: etetőedény, alvóhely, szállítókosár, kaparófa, sétáltatáshoz póráz, folyamatosan: macskaalom, eledel, alkalmanként: orvos, okozott kár, stb.


Az állattarás nem mehet a tanulás, egyéb munka és az emberi kapcsolatok rovására! Lehet, hogy le kell mondanod egyéb (jövőbeli) dolgokról, kért ajándékokról.


Ha ezeket felvállalod, és folyamatosan tényleg Te gondoskodsz róla, akkor valószínűleg engedélyezni fogják, és később talán meg is szokják a macska jelenétét.

2007. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Nos az előttem válaszolószerinetm kicsit eltúlozta a macskatartás fortélyait.nekem több cicám is volt már,kertes házban is volt 2 ,és lakásban is volt már.

A helyzet az,hogy ha kandúr cicád van kertes házban akkor tuti elcsavarog időnként,sajnos ez azzal is járhat,hogy atlán haza sem jön többet,mert befogják,elüti egy autó stb.

Ezen mérsékeltethetsz azzal ha ivartalaníttatod,akkor annyira nem mászkál el.Lakásban mindenképp kell ivartalanítattni ,mert jegyezget ide oda és annak szaga van keményen.A lány cicával ezért sokkal könnyebb,de kertesben megvan az esély ha nem ivartalaníttatod,hogy évente kb 2szer lesznek kiscicái.

Amúgy ha eleget játszol vele lakásban sztem nem tesz tönkre semmit,igaz kell lenni neki saját kaparófának meg néha bepróbálkozik a bútoron a körömkoptatással,de adsz neki egy két sallert és hamar leszokik róla.Nem kell bántani ne értsd félre csak tanulja meg azt nem szabad.

Amúgy szerintem a tartása nem kerül olyan sokba.Én én főtt csirkefarháttal,fejjel stb etettem,de igazából ami nem fűszeres mindennel amit mi ettünk megkóstoltattam,mindig kell lennie friss víznek.Néha adhatsz neki szárazat is.A cica hordozó sem olyan drága 3000től már kapsz de ez is olyan,hogy egyszer kell megvenni.nekünk nem volt saját alvóhelye,mert mindig a fotelben szeretett aludni,de sztem egy rosszabb takaró is megteszi kezdetben.Tálat bármilyet adhatsz neki,bár vehetsz is neki ha akarsz.

Néha érdemes féregtelenítettni és ha kinti cica lesz be kell oltatni,veszettség meg leokózis ellen-hidd el ez kell,nekem az egyk cicám leokózisban volt beteg,nem kívánom senkinek.de az orvos segít ebben is,amúgy nem kell őt állandóan vinni orvoshoz..

Ha elmégy egy két napot simán elvan egyedül ha raksz le neki tiszta almot meg sok vizet kaját,semmi baja nem lesz.Azért több iidőre ne hagyd magára.HA nyaralni mégy meg tudod kérni barátodat ,ismerősödet,hogy vállaja már el,de amúgy sok helyre már simán engedik ,hogy magaddal vidd-persze3 csak akkor vállalkozz erre,ha a cica is olyan természetű.

Viszont és ez a legfontosabb!!!-->ha bármelyik rokonod,szülőd allergiás ra,akkor én szerintem ne kockáztass,nem ér annyit a dolod,válassz inkább más kisállatot,de mindenek előtt bizonyosodjatok meg,hogy nem allergiásak a szőrére.

Amúgy szerintem nagyon jól együtt lehet élni a cicákkal,igaz megvan nekik egy magánszférájuk és ha nincs kedvük hozzád,nem játszanak veled,de abszolút hálásak tudnak lenni.Remélem segítettem,annak idején nekem sem engedték a szüleim a macskát és csak akkor lett mikor már külön éltem tőlük,de előtte tengeri malacom meg aranyhörim volt.Gondold át,hátha azt megengedik azok is nagyon arik.

2007. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Hát szerintem első sorban, tudj meg mindent a cicatartásról. Én is ezt tettem. (hónapokon keresztül nézegettem cicás honlapokat, cicás újságot olvastam stb.) Aztán kezdj otthon felelősség teljesen viselkedni. Rendbe tartod a lakást, megcsinálsz olyan dolgokat amit eddig csak akkor amikor hízelegni akartál, és felhozhatod a cica témát egy ünnep előtt. Pl.: Igazán olcsó ajnádék(itt nem a fajtisztákra gondolok), és ezt szeretnéd a legjobban. Már bebizonyítottad, hogy képes vagy felelősség teljesen viselkedni, nem igazán szólhatnak erre. És már kezdheted is gyűjteni a zsebpénzed cica játékokra...:) Sok szerencsét! ;)
2007. nov. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!