Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Valakinél voltak...

Mit tegyek? Valakinél voltak már ilyen tünetek esetleg? Mennyi idő volt míg megszűntek?

Figyelt kérdés
A kis macskám ma egész nap nagyon bágyadt volt, látszik rajta hogy nehezen megy csak kovalyog,nem iszik nem eszik , és sárga habosat hány, ami pedig meg furcsa tőle ,hogy folyamatosan elbuj , pl a hűtő mögé bújt, és próbálna minden olyan helyre bebujni ahol nem látszik, elvittem orvoshoz kapott 2 szurit, mondta a doki hogy lázas, és ha holnapra sem javul akkor nem tud mit tennii:( nagyon nagyon aggódom nem szeretném elveszíteni

2020. jan. 11. 21:44
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Istenem, annyira sajnálom.:((

Legyél vele, és reménykedjünk.

2020. jan. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Hat úgy néz ki hogy féreg, és mivel hányja nem a szekletéből távozik így valószínű hogy szívfereg

Nemtudom hogyan pedig kapott féreghajtót

2020. jan. 12. 09:02
 13/36 A kérdező kommentje:

Anyukám azt mondta, hogy az utolsó napjai

Én azért meg megkérdem a doktort hogy ez ellen lehet e valamit tenni

Még csak fél éves, és én már most reggel óta nem bírom abbahagyni a sírást. Nem is tudom mitcsinalnek ha tényleg itt hagy

2020. jan. 12. 09:08
 14/36 anonim ***** válasza:

Hívd fel az orvos. Nem is értem? Nem mondta, hogy mi baja a cicánaj?

Ha TÉNYLEG menthetetlen, akkor el kell altatni.

Ne szenvedjen!!!

2020. jan. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Most mondta az orvos hogy feregtelenitot meg nem soká ad be neki, és hogy az is egy megoldás ha mézet kenunk a szajpadlasara
2020. jan. 12. 09:33
 16/36 A kérdező kommentje:

Tegnap nem mondta hogy ilyen baja lehet csak hogy lázas biztosra, és lehet össze is evett valamit

Anya is azt mondta hogy jobb lenne elaltatni

2020. jan. 12. 09:34
 17/36 anonim ***** válasza:

Én tuti másik orvoshoz vinném! Mi az, hogy nem tud mit tenni? Ez hülye? Azonnali vér, vizelet, ultrahang kellett volna, kizárni az idegen tárgyat, a mérgezést stb.

Az enyém felfázott novemberben mert én hülye kiengedtem. Az orvos mindent végignézett, hogy biztos felfázás-e.

2020. jan. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont azt akartam javasolni, mint az utolsó válaszoló. AZONNAL MÁSIK ORVOS!
2020. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Vidd másik orvsohoz, ez így nem normális.

Ha nem iszik infúziót kellene kapnia, nem pedig mézet kenegetni a szájpadlására.

Ha pedig nem lehet megmenteni akkor el kell altatni, de nem szabad hagyni, hogy szenvedjen.

Egyébként is mi az, hogy haldoklik a macska, a doki meg azt mondja pár nap múlva ad nakei féreghajtót? Nem azon fog múlni. Ha valóban szívférges, akkor a féreghajtó nem segít rajta, akkor Immiticide injekcióval kell kezelni (ami jó drága, szerintem nincs is mindig készleten, lehet nincs a dokidnak és a hülyeségekkel próbálja menteni a mentehtőt). Egyébként szívféreg megelőzhez sajnos nem elég a sima féreghajtó, milbemax, milprazon tabletta vagy stronghold csepp kell, ezeket mind havonta kell kapnia, akkor előzi meg a szívférgességet. Ha az állat már szívférges akkor viszont nem szabad már ezekből adni neki, mert elpusztul tőle!


Úgyhogy vidd másik állatorvoshoz aki vagy kezeli rendesen, vagy ha menthetetlen akkor elaltatja, de ez így tarthatatlan...

2020. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Én vinnem másik orvoshoz, de nem tudom a legközelebbi doki aki tudna neki kötni infúziót kötni az 50km van tőlem, és nincs lehetőségem a napokban eljutni

A helybeli doki pedig azért nem kötött rá mert nincsen neki olyan felszerelése, de cumisuvegbol folyamatosan itatom, és nem rég ma saját magától ivott elég sokat, a féreghajtot megkapta, hatott,, akiknek ki kellett jönni kijött..

Azóta kicsit jobban van, nem alszom folyamatosan figyelem és adok neki vizet

Viszont ha holnap nem változik az állapota akkor kénytelenek leszünk elaltatni, mert én is kb rosszul vagyok ahogy nézem hogy szenved

Amit tudtunk tényleg mindent megtettünk, úgyhogy azért remelem a legjobbakat hogy helyrejön

2020. jan. 12. 23:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!