Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet ilyen büdös a...

Mitől lehet ilyen büdös a macskám?

Figyelt kérdés

Korábban felettem egy kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10272905-ho..


Azóta még büdösebb és nem tudom, hogy ez az odaszáradt ürüléktől van vagy lehet-e más is a dologban. Féregtelenítve van, oltásait megkapta, veszettség ellenit nemsokára kaphatja, kandúr ivartalanítva is hamarosan lesz. Kicsit a múltjáról: Volt valamilyen balesete, a hátával történt valami de már inkább ott a farnál hátul. Nagyon fájt neki a farkát nem tudta használni. Kapott szteroidot 3x és sokkal jobban lett. De most ha felemelem és megfogom ott a hátát, nyávog, ficánkol, fájhat neki eléggé. Elvinném állatorvoshoz mindenféleképpen, de ilyen szaggal.. Biztos hogy nem. Azért írtam le róla ezeket, mert hátha köze lehet a "szaghoz". Esetleg még valami tipp, hogy hogyan tisztíthatnám meg? Nagyon fontos lenne, mert el akarom vinni orvoshoz. Kérlek valaki!



2020. jan. 17. 21:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Elfertőződhetett a sérülése, lehet rajta egy gennyes tályog, az fáj és büdös.
2020. jan. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a 8. válaszodra: az rossz kaja,és kevés is.

Emberkaját azért nem szabad adni, mert sós és fűszeres az állatnak. A só tönkreteheti a veséjét. Gondolom óccsó szárazat kap. Nem tudom milyen fehérjetartalma lehet. Az óccsó állateledel pont olyan, mintha mi emberek egész életünkben parizeren meg lecsókolbászon élnénk, az is hulladék. Hát az olcsó állateledelekben is van szója, döghús,meg amit akarsz.

Meg kéne próbálni neki főzni fűszer és só nélkül, minél több hússal, de az kemény székletet produkál. A sok száraztáp is kemény székletet produkál. Valószínűleg a ételmaradék is, mert nyilván tudom, mik jöhetnek szóba. A magasabb nedvességtartalmú macskának való kicst magasabb árú konzerv, jól is lakathatja, meg lágyítja a székletet. Min. 250 Ft-tól, általában neten lehet rendelni, nem a boltok saját márkás cuccait kell venni.

Elég tűrhető mondjuk a rossmanné talán, ezzel kicsit ellentmondok magamnak.

A büdös macska dal igaz. Hiába pontozzátok le.


Valószínűleg a te macskád nem az ételtől büdös. Ha megsérült a farka, lehet ott gennyes seb, az lehet büdös, és fájhat.


Így büdösen kell elvinni orvoshoz!

Azért se tisztogasd, mert még nagyobb kárt fogsz benne tenni. ha van ott egy seb, elfertőződhet, és akkor még nagyobb baj lesz.


Namost az előző kérdésben kiírttal kapcsolatban.

Írod, h ilyen hidegben nem jöhet szóba a fürdetés.

A következő meglepő módon lehet ez majd megoldani.

Az állatorvos felkeresése Után, mert ő erre fog megoldást mondani.


Szóval amúgy kinti macskát úgy fürdetünk meg hidegben, hogy BEVISSZÜK A LAKÁSBA, megfürdetjük, és akkor tiszta lesz, és UTÁNA BENT TARTJUK a lakásban vagy két napig. (megszárítjuk törölközővel és hajszárítóval, de még utána sem szabad kiengedni, mert megfagy).


Ha meg olyan rosszul van, mint a tiétek, akkor tovább is bent lehet tartani, mert esetleg pár napig sebkötözésre van szükség.


Feltétlen AZONNAL büdösen orvos!! Igaza van annak a válaszolónak, aki azt mondja,hogy az orvosnak a szag is támpont! Az orvos tudja milyen egy sebnek a szaga! Nem kell kombinálni.

2020. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szégyellni, hogy büdös magyarán szólva.
2020. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Gennyes valamije.

Az orvos nem fog fintorogni, pontosan fogja tudni mitől van.

Kap majd széles spektrumú antibiotikumot és remélhetőleg rendbe jön. Így el fog pusztulni!

2020. jan. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Na, még valaki akinek saját maga fontosabb inkább, mint a macskája... speciel lesz*rnám milyen büdös a macskám, vinném, mert ez irtó nagy gondot is jelezhet. Az állatorvos meg találkozik épp elég büdös állattal a karrierje során, nem a te macskád fogja meghatni.
2020. jan. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
A szag miatt vigyed orvoshoz, mert a szag egy TÜNET. Szerencsétlen állat szenved, kínlódik. Ti pedig szörnyen rossz gazdák vagyok.
2020. jan. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Már meg ne haragudj, de félelmetes, hogy mennyire hülye vagy...
2020. jan. 18. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Emberek istenem nyugodjatok már le kivágtam és semmi szaga sincs már. Nincs sebe meg ilyen baromságok és hagyjatok már, hogy rossz gazda vagyok mert ha az lennék otthagytam volna az utcán 2 hetes korában megdögleni! Nem tudom mennyien fizetnének ennyit egy kiscicáért úgy, hogy nem is biztos, hogy valaha meggyógyul! Valószínűleg maradandó és soha nem lesz belőle "igazi" macska, de mi akkor is törődünk vele! Látszik, hogy milyen emberek vannak itt, csak annyit mondok, hogy szánalmasak vagytok. Nem érdekel minek gondoltok higgyétek el.
2020. jan. 18. 08:37
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Ki van zárva, hogy hirtelen nem büdös a macska, kamuzol itt nekünk, hogy békén hagyjunk.
2020. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Azért nem büdös mert ki is lettek vágva és később meg is lett fürdetve. Nem értem miért kell mindenáron belémkötni. De itt mindenki csak ehez ért. Már kérdéseket is felesleges kitenni. De hidd el nem érdekel, hogy szerintetek kamu vagy nem, nyugodtan leírhatjátok.
2020. jan. 18. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!