Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan etetitek a kint (is)...

Hogyan etetitek a kint (is) lakó cicá (i) tokat?

Figyelt kérdés
Mikor adtok enni egy nap és mit és mennyit?
2020. jan. 22. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Mi 2-szer adunk nekik enni, reggel és este, de gyakran nap közben is kapnak valami nasit, pl. ha valami csirkehúsos ételt készítünk, a bőrt, illetve a levágott "nyesedékeket" odaadjuk nekik. Amikor mi esszük már kész csirkehúsos ételt, a maradék csontdarabokat rajtuk egy kevés hússal, illetve a porcokat is odaadjuk nekik. Amikor bejönnek, néha kapnak egy kis felvágottat (parizert, sonkát), illetve van egy cicánk, akinek anyám gyakran szokott adni pl. sütőtököt is, mert imádja. Egy másik cicánk a sajtokért van oda, szóval ő ha bent van, nasi gyanánt trappista sajtot vagy egy kis medvesajtot szokott kapni. A többieknek nincsenek ilyen speckó kívánságaik, legalábbis még nem jöttünk rá, szóval ők felvágottat esznek ilyenkor.

A "főétkezésekkor" pedig száraztápot kapnak (leggyakrabban Purina márkájúakat), mellé általában laktózmentes tejet, valamint kb. hetente 1x-2x esznek alutasis hamit. Néha anyám ad nekik konzerveket is, de én nem szoktam, mert nem igazán szeretik és mindig otthagyják szinte az egészet. Kb. 1-1.5 havonta kapnak csirkemájat nyersen, illetve csirkeszívet.

2020. jan. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Azért kérdeztem, mert a mi kinti cicáink (szerintem) rengeteget esznek!

Lehet, hogy azért, mert szinte egésznap kint futkosnak, de nem tudom biztosan!

Szóval ők is napi 2x, reggel meg este kapnak enni! Mert általában ilyenkor vannak csak mindannyian itthon! És mikor mit adunk nekik! Amikor akciós valahol valami macskakaja, akkor veszünk sokat és amíg az tart, addig azt kapnak! Például, most napi 2 tállal megesznek száraztápból! Szerintem rengeteg! Egy kilós zacskós, az 4 napig tart ki!! Konzervet meg reggel-este 1-1 dobozzal betolnak, azután még éhesek!!! Ilyenkor télen kell kivinnem még két 1,5 centi vastag szelet párizsit nekik, annyira vernyognak!! Néha van, hogy összedobok valami főtt kaját nekik, ha kifogytunk a macskakajákból. Ilyenkor tejbegrízt vagy rizst főzök és májkrémmel vagy valami konzerv húsvagdalttal vagy ilyesmi, amit találok itthon összekeverem és akkor se elég nekik az 1-1 tál reggel-este!

Szóval szerintem brutális, amit megesznek, régebben volt kutyánk, az nem evett ennyit, mint ezek:D

2020. jan. 23. 00:22
 3/9 Béla211 ***** válasza:
Jó de hányan vannak azért az sem mindegy?
2020. jan. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-en.

Egy fiú és egy lány, 4 és 5 kilósok kb!

2020. jan. 23. 07:05
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Leírásod alapján, azért esznek esznek ennyit szerencsétlenek, mert éheznek. Emellett, mert tél is van, és testük melegen tartásához rengeteg energia kell, ha csak kint élnek.

Az olcsó konzerv, párizsi, tejbegríz, olcsó száraztáp stb., tehát mindaz, amit felsorolsz, nem alkalmas macskák etetésére. Ezt minőségi éhezésnek hívják. Azaz tele a gyomruk, de alig tudnak valamit hasznosítani abból, amit megesznek. Olyan, mintha pl. te csak csokit ennél, és semmi mást.. Vagy csak kenyeret és mást nem.

A macska húsevő állat, sokkal inkább, mint a kutya. Ezt kellene szem előtt tartani a táplálásuk során, azaz elsősorban hússal kellene etetni őket (vagy magas hústartalmú, gabonamentes táppal legalább).

2020. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Egy kinti-benti macskám van. Amikor nem vagyok otthon, addig bezárom.

A száraz kaja mindig előtte van, akkor fogyaszt belőle amikor akar. Reggel kap 1 alusat, amikor hazaérek akkor is 1-et. Kap még csirke nyakat, és 1 vagy 2 alusat.

Ennyit eszik egy nap, plusz jutalom falat.

2020. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De hát macskakaja? Macskának találták ki! :D

De nézd, rajta van a kajákon, hogy mennyit kéne egy nap enniük belőle és ők sokkal többet esznek mégis folyton éhesek! Pl: most volt a sparban ez a zacskós macskakaja, ezen az van írva, hogy egy 4 kilós macskának a napi adagja 65gramm, az 5 kilósnak meg 81gramm! Az összesen 146gramm! Ők pedig 250-et ettek meg naponta, mivelhogy 4 napig tartott ki!! Majdnem kétszerannyit!! Mégha igazatok is van és nem elég tápláló, akkor se hiszem el, hogy ez normális!!

A konzervet meg elvileg jól ennék(napi 1-1 doboz), csakhogy utána egésznap kunyerálnak, több szelet szalámi, meg mindenféle kajamaradékok! Mindent felzabálnak, amit látnak:DDD

2020. jan. 24. 16:29
 8/9 Béla211 ***** válasza:
Ha hideg van mivel az enyémek is kint alszanak többet esznek mintha nincsenek melegek. Adsz nekik féreg hajtó tablettát, mert lehetnek fergesek is főleg ha kinti cicák. Attól is többet ehetnek. Mivel el eszi a parazita a tápanyagot.
2020. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem, minden hónapban kapnak féreghajtót meg bolhaelleni cseppeket! És az orvos is nemrég volt az éves oltást beadni nekik, biztosan nem betegek!
2020. jan. 24. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!