Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A párom ivartalaníttatni...

A párom ivartalaníttatni akarja a macskànkat, én viszont nem szeretném?

Figyelt kérdés
9 hónapos lány cica, egy hete elkezdett tüzelni elöször, a párom minél hamarabb meg akarja müttetni de én nem szeretném, már nem lenne ugyanolyan szerintem és sajnálom is. Ezelött se csináltam ilyesmit és senki a családomban nem ivartalanitotta a kutyáit/macskáit, ez teljesen ellent vall az elveimnek, valahogy fájna a szivem miatta és azt is hallottam, hogy utána sokáig beteg az állat, fájdalmai vannak. Mit tegyek?
2020. jan. 30. 07:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
48%

tudjátok mit csináltak régebben a fölösleges macska és kutya szaporulattal? jó esetben elajándékozták de sokszor elásták, megfojtották őket, kocsi alá kötötték stb. és nemcsak falun.

NEm mindenkinek annyira természetes manapság sem az ivartalanítás mint hinnétek. Nem kell egyből kamut kiáltani.

2020. jan. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposan lett ivartalanítva a macskám. Semmi nem változott a személyiségèben.
2020. jan. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%

Nem hiszem, hogy a 11-est le kellett volna pontozni, mivel igaza van. Ő csak arra akart rávilágítani, hogy régen egyáltalán nem volt divat az ivartalanítás, sajnos brutális módokkal is el tudták tenni láb alól a kicsiket.. Néhol hallottam, hogy azért ivartalanítottak kandúrokat (belerakták egy csizmába, és kivágták neki házilag). És ő ezzel arra akart rávilágítani, hogy aki ilyen környezetben nő fel, annak nem természetes, sőt, mondhatni természetellenes egy ilyen műtét, pláne egy nőstény cicánál. :)

Valószínűleg tényleg nem kamu a kérdés, csupán ebben a témában tudatlan a kérdező. :)

A nőstény cica ivartalanítása már tényleg rutin műtétnek számít, nyugodtan egyezz bele. Nem lesz más a cicád. 10 napig varrat lesz benne ha hagyományosan műtik, arra figyelni kell, varratszedés után pedig kutya baja. De manapság már többféle ivartalanítási eljárás is létezik, ami kevésbé viseli meg a cicát (pl. laparoszkópos eljárás). Nézz utána, hátha ez a megoldás szimpatikusabb lesz! :)

2020. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
57%
igen 13# éves erre céloztam , a mi macskánk ivartalanított , de még akadnak ilyenek ha tetszik ha nem gyakorisok ez a valóság.
2020. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
29%
éppen
2020. jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos a 11-esnek igaza van, ha nem így lenne, nem lennének tele a menhelyek.
2020. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%
Mi is mentettünk már meg 2 cicát a vízbe fojtástól pár évvel ezelőtt. Ők nem kellettek senkinek, a tulaj meg nem akarta megtartani a többi 8-9 macska mellett. Sad but true...
2020. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként kérdező!

Már fogtál ivartalanítás elmulasztása miatt rákos állatot, akinek még áttétei is vannak? Ha nem és nem is akarsz vidd a cicót dokihoz! Egyébként van már laparoszkópos ivartalanítás is. Nézz utána!

2020. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
81%

Úgy látom én is le lettem pontozva (13-as vagyok). Akkor nézelődjetek, hogy a mai napig hányan vágják ki egy zsákban a macskájukat, vagy leginkább a kölyköket, vagy az egyik cicacsaládot egy árokba/szemetesbe/erdő szélére. Na ők azok, akik valószínűleg falun élnek, és a mai napig nem képest, nem akarnak fejlődni. Se, végülis, biztos én beszélek hülyeséget, és a zsákba bekötött macskák véletlenül kerülnek oda, nem a régi szokások miatt.

Na mindegy. Remélem minél hamarabb eljut mindenkihez a tudatos állattartás

2020. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
71%

Senki nem vitatja, hogy falun ma is ez a módi, de ez a kérdező szempontjából miért releváns? Ő nem ilyen jellegű "elmaradott" állattartó, csak tájékozatlan és tévinformációkat hallott. Viszont legalább kérdez, vagyis hajlandó meghallgatni más érvet.

Mari néni, aki a derítőbe öli a szomszéd felesleges macskáit húsz éve, az nem is gondolkodna ezen.

2020. jan. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!