Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A párom ivartalaníttatni...

A párom ivartalaníttatni akarja a macskànkat, én viszont nem szeretném?

Figyelt kérdés
9 hónapos lány cica, egy hete elkezdett tüzelni elöször, a párom minél hamarabb meg akarja müttetni de én nem szeretném, már nem lenne ugyanolyan szerintem és sajnálom is. Ezelött se csináltam ilyesmit és senki a családomban nem ivartalanitotta a kutyáit/macskáit, ez teljesen ellent vall az elveimnek, valahogy fájna a szivem miatta és azt is hallottam, hogy utána sokáig beteg az állat, fájdalmai vannak. Mit tegyek?
2020. jan. 30. 07:37
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
ma is jellemző sok helyen hidd el. azért írtam, hogy ne kamuzzák a kérdést.
2020. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondolkoztam már azon is, hogy belemegyek az ivartalanításba, viszont több félelmem is van. Mikor pár hónapja voltam beoltatni a cicát és orvosi ellenörzésen, az orvos azt mondta, hogy gyengébb a szive a normálisnál. Félek, hogy valami komplikáció lépne fel a mütétnél és nem ébredne fel többé. A második dolog amiért aggódom, hogyha rendben is lenne minden, mi történik ha a macskát zavarni fogja a varrat és ki fogja kaparni magának? És mi van ha már nem fog bízni bennem emiatt? Kétségeim vannak...
2020. febr. 1. 23:20
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvossal konzultálj a kétségeidről.
2020. febr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Én több orvossal is megnézetném, ha gyenge a szíve, hogy valóban az-e, és majd ő elmondja, hogy megoldható-e.

A varratra vannak tök jó cicarucit is, tölcsér is van. Nem vészes. Több cicát is ivartalanítottunk (közel 20at), és senkinél se volt gond, pedig a legtöbbje nőstény volt. :) Ne félj. Valahol el kell kezdeni:)

2020. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás célja nőstény cicák esetében elsősorban a nem kívánt szaporulat és az azzal járó problémák megelőzése. Emellett más előnyei is vannak a beavatkozásnak mind a gazdi, mind a cica szempontjából. Miután a cica eléri az ivarérettséget (kb. 8 hónaposan), az év nagy részében rendszeresen ivarzik: háromhetente, 3-5 napon keresztül. Ez a párzás bekövetkeztéig folytatódik. Az ivarzás idején a legtöbb nőstény cica viselkedése gyökeresen megváltozik. Hangos nyávogással “hívja” a kandúrokat, nyugtalanná válik, sokat hempereg, étvágya csökken, szenved. Ez a pár nap mind a cica mind a gazda számára is megterhelő. Az ivartalanítás után ezek a tünetek természetesen elmúlnak. Végül, az ivartalanítás csökkenti a méh daganatos és gyulladásos betegségeinek, illetve az emlődaganatok kialakulásának valószínűségét is. Szóval érdemes ivartalanítani!
2020. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!