Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szocializaljak ket...

Hogyan szocializaljak ket elvadult, mentett kiscicat?

Figyelt kérdés
Szoval a sztori, hogy nagyon szerettunk volna kicicakat orokbefogadni. Nagyon regota vagytam ra, hogy legyen cicam es csak az orokbefogadas johet szoba, mert nem lenne lelkiismeretem tenyesztotol vasarolni, amikor annyi hontalan kisallat van. Voltunk par napja a helyi cicamentoknel, es van negy orokbefogadhato kiscica, akiket egy utszeli erdobol mentettek ki anyukaval egyutt. Mivel vadonban szulettek es nevelkedtek, nagyon felnek az emberektol. Elbujnak, elszaladnak, nem lehet oket egfogni, megsimogatni, kozel menni, stb. 12 hetesen, ket het mulva fog kozuluk ketto hozzank kerulni ivartalanitas utan. Nincsen tapasztlatom elvadult cicak megszeliditesevel, ezert szeretnek tanacsot kerni tapasztaltabbaktol, hogyan kezeljem majd oket es hogyan erjem el, hogy szivesen odabujjanak hozzank idovel. Nem tudom, ez szamit e, egy fiu lany paros lesz, mert ugy vette eszre a tulaj, hogy igy szeretnek egyutt jatszani, kialakult ket ket par, akik aktivak egymassal, es a masik kettot mellozik.
2020. febr. 13. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha haza vittétek őket, ne legyenek zalkatva, épp elég lesz nekik az új hely miatti stressz. El fognak bújni ugyanúgy, elő sem akarnak majd jönni. Kezdetben ne legyen folyton előttük kaja, ezzel is tudod őket csalogatni. Sok türelem kell hozzá, de nem veszett ügy. Játék, amit előttük húzol (pl.cipőfűző), a vadászösztön miatt belefelejtkeznek a stresszbe. Ami még fontos, a macskáknál a hunyorítás a bizalom, szeretet jele. Sokszor hunyoríts rájuk. Ezen kívül, semmi hirtelen mozdulat, erőltetni nem szabad, a bizalmukat kell elérned.
2020. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de 12 hetes cicát még nem ivartalanítanak.

Az majd a ti dolgotok lesz úgy féléves kora környékén, de inkább utána.

2020. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Sehogy. A cicát nem szocializálni kell, kedves, hanem szeretni. Ivartalanítani pedig kb. fél éves kora körül érdemes. 12 hetesen ez még megterhelő neki.
2020. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
"ket het mulva fog kozuluk ketto hozzank kerulni ivartalanitas utan" KAmu , jelentsétek . fél éves kor alatt nincs ivartalanítás szóval egyértelműen csak kitalálta.
2020. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Minden hivatalosan tortenik, mi is rakerdeztunk erre, mert en ugy emlekeztem, hogy ivarerett korban ivartalanitanak. De a holgy elmondta, hogy ujonnan mar 12 hetes kortol lehet, mert az uj kutatasok szerint kevesbe terheli meg oket. Svedorszagban tortenik mindez, szoval itt lehetnek masok a szabalyok es a szokasok. Nem hinnem, hogy kamu, szerzodessel fogadunk orokbe es itt eleg sokat kell erte fizetni is (2000 korona cicankent, es minden menhelynel hasonlo az ar). De egyertelmuen vinni fogjuk rendszeresen mi is allatorvoshoz oket, ahol elmondjak, ha barmi baj van.
2020. febr. 13. 10:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

jól mondja a kérdező

[link]


"Hat hónapos kora előtt nem veszélyes ivartalanítani a nőstény macskát. Sok állatorvosi rendelő már 12 hetes korban is elvégzi az ivartalanítást. A macskatulajdonosok sokkal gyorsabb gyógyulást figyelhetnek meg a kiscicáknál és a tanulmányok szerint pedig semmilyen mellékhatása nincs a fiatalkori ivartalanításnak. A felnőtt korban ivartalanított macskák sokkal nehezebben ébrednek fel az altatásból és hosszabb ideig van fájdalmuk is mint a kiscicáknak."

2020. febr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy hoztam haza kukában kotorászó kiscicát, hogy mikor megfogtam egy sállal, visítós hangon fújt rám. Folyamatosan próbált harapni és karmolni, az orvosi ellenőrzés szintén rátett egy lapáttal, ezek után szerintem 3 napig a gardrób szekrény alatt lapult és ha benéztem hozzá morgott.


Nekem az vált be, hogy kézből etettem, nem beszéltem hozzá, nem simogattam, csak megvártam, míg előbújt, kirántotta a falatot a tenyeremből és visszafutott vele a szekrény alá. Pár napig így etettem, sajnos a szekrény alá kakilt-pisilt is, de olyan másfél hét után elő mert bújni és távolról nézett. Én meg elkezdtem beszélni hozzá. Először nem jött közel, és nem szabad piszkálni ilyenkor, pár hétig csak távolról figyelte mit csinálok, de már egyre érdeklődöbben, láttam rajta, hogy nagyon érdekli amúgy mi történik, de nem lehetett hozzá érni, sem közel menni. Közben szinte tanulás nélkül átszokott alomra is, de mindig csak ha jó messze voltam és nem figyeltem.


Szerintem 1.5 hónapja volt nálam, amikor először hajlandó volt lefeküdni mellém a kanapén, utána napról napra egyre kedvesebb lett, már lehetett játszani vele, nem ijedt meg és rohant el egyfolytában ha elindultam felé, és 3 hónap után egyszer arra ébredtem, hogy a lábamnak dőlve alszik. Ma meg már rendesen balhézik, ha nem vagyok hajlandó ölbe venni.


Úgyhogy türelem, türelem, türelem. :)

2020. febr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!