Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinek tapasztalat benti...

Lipton. kérdése:

Valakinek tapasztalat benti kutya-macska tartásban?

Figyelt kérdés

Üdv, van egy közepes testű csivava féle-fajta kutyánk, aki benti állat és elég rohangálós, őrült természetű.

Viszont régóta szeretnék egy macskát (ragdoll/maine coon), aki szintén benti lenne.

Azt sem akarom, hogy a kutya terrorizálja a macskát, ha nem vagyunk otthon, vagy esetleg nem jönnének ki egymással.

Valakinek van ilyennel tapasztalata? Tudom, hogy nem lehet általánosítani, de érdekelne mások véleménye, vagy akik így tartják a 2 állatot, azok tapasztalata érdekel elsősorban.


2020. márc. 19. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Éveken keresztül volt kutyánk és macskánk egyszerre. Sosem volt gond. Mieink is csivava keverékek, hárman vannak. 2 cicánk volt, de most nincs macska a háznál. Kutyák maximum játékból kergették őket. A macska vagy belement a dologba, vagy egy mancs csapással lerendezte. Sérülés sosem volt.
2020. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A cicának biztosítani kell, hogy legyen a lakásban több olyan magaslati pont, ahova ő fel tud menni könnyedén, és ahol a kutya nem éri el. (A macskák amúgy is szeretnek magasabb helyeken pihenni, nézelődni).

A kutyát pedig nevelni kell, az első perctől tiltani kell határozottan, hogy a cicát kergesse. A macskát a gazdinak a kutya fölé kell helyezni a rangsorban, ez a kulcsa az egésznek.

Egy staffim van és egy cicám, kinti-bentiek, illetve van nálam ideiglenesben egy staffi keverék is, ő is elég hamar megértette, hogy a macskám tabu.

2020. márc. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy foxi-mudi keverék sintértelepről mentett kutyám van, aki mellé mentettem utcáról egy kiscicát, kiskorában bemutattam neki, mondtam neki, hogy családtag, barát, nem bántjuk és azóta sincs semmi komoly probléma. Annyi, hogy a macs egy őrült és időnként kihúzza a gyufát a kutyesznél, aki ilyenkor odamorran vagy megijeszti kicsit, de sosem bántja.

Azután lett még egy kutyám sintértelepről, féltem, hogy baj lesz, de végül vele még játszanak is rengeteget.

2020. márc. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, mindenképpen fegyelmezve lenne a kutya, odafigyelnék mindkettőre.

Csak a házban mindenki dolgozik, 3 után van itthon valaki, attól tartok, hogy valami történne mire hazaérünk, egyébként egyáltalán nem agresszív kutya, inkább csak játszik, de a kint macskákat is próbálja megerőszakolni.

2020. márc. 20. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!