Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim minden szőnyeget...

A macskáim minden szőnyeget lepisilnek, mit tegyek? Már belebolondulok!

Figyelt kérdés

Van három macskám, két nőstény és egy kandúr. Mindegyik ivartalan, a lányok 4, a fiú kb 2 éves. Mindegyik kb fél éves kora óta ivartalan. Nem szeretik egymást úgy, hogy együtt aludjanak, de elvannak egymással. Két macska wc-m van, rendszeresen takarítva, több wc már nem fér el. Régen kijárósak voltak de kb 1 éve csak bentiek.

Na és a lényeg: Nem tehetek le egy szőnyeget se a házban, mert két perc és le van vizelve! Ugyanez a cipőkkel, papucsokkal is. Ha nincs eltéve a szekrénybe, lepisilik. A kanapét, pokrócot, párnákat szintén. Ma egy szekrényen lévő ruhát is (eddig a kanapé kivételével csak földön lévő dolgok voltak áldozatok) Egyedül a nagy nappaliszőnyeggel nem csinálnak semmit, érthetelen. Már elegem van a sok mosásból és takarításból! Rajta kapni kb sose szoktam őket, mindig akkor csinálják, mikor nem vagyok ott, nem látom. Feliwayt próbáltuk nem használ.

A párom és én is totál kikészülünk már, imádom a macskáimat de ez az állapot kikészít már teljenen... Mit tegyek? Adjatok valami jó ötletet kérlek! Ismerősöknél se hallottam még eddig hasonló esetet, miért csinálják a mieink?



2020. máj. 13. 23:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

A nyitottba is belejártak, de ha szőnyeg volt a wc előtt, akkor oda pisiltek. Vettem ilyen alomfogó szőnyeget specisan az alom elé, tocsogott a pisiben. A felülről beugrósba először nem mentek be, akkor sikerült két kaki is, a kanapéra és a nappali szőnyegre. Pár napra levettem a wc tetejét, utána beleszoktak.


Minden macska használ mindent, mindegyik bemegy az almokba, van egy óriási kaparófa monstrumunk, ott is van hogy három szinten hárman alszanak, de a legjobban a tetején a fészket szeretik. Ezen kívül van még egy ilyesmi kaparófánk de az szintén a folyosón van, csak akkor használják mikor nem a nappaliban vagyunk, általában ott vannak ahol mi. Rajtam egyszerre is szoktak aludni, néha egymást mossák, de direktbe együtt nem alszanak, esetleg csak a dolgozószobában a gurulós széken (oda nem mehetnek be amúgy, csak ha én is bent vagyok, ha kijövök ők is kijönnek)

2020. máj. 14. 10:42
 12/21 A kérdező kommentje:

Az, hogy hova pisilnek változó. Ahol leesik egy póló, lentfelejtődik egy cipő, lent van egy szőnyeg. Így fix hely nincs.

A könyvnek utána nézek.


Feliway mindkettőjét használtuk, de szerintem nem ért semmit, nagy a légtér, a nappali ajtó mellett volt a kaparóvár alatt, meg 1x a konyhában.

2020. máj. 14. 10:46
 13/21 anonim ***** válasza:
11%

5

Hát a mieink kint vannak, és köszönik szépen, egészségesek...:)

Szóval nem értem az aggályaid (vagy mik ezek).

2020. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Itt a két wc, ha ez segítség. A billenőajtós a bejárat melletti, a felülugrós a folyosó végén található.


[link]


[link]

2020. máj. 14. 10:57
 15/21 Miss Endzsi ***** válasza:
9%
Ha bezárnának a házba állatként, akkor én is mindenhova odacsinálnék. Engedd ki őket, ha elüti őket az autó, hát elütötte, még mindig jobb, mint bezárva lenni. Tegyél fel egy macskaajtót, meg fogják hálálni.
2020. máj. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Kéne egy kamera, hogy kiderüljön, ki a "bűnös". Valószínűleg az, aki a ranglétra alján van, ezért mindenhol szeretné elhelyezni a szagmintáját. Nálunk legalábbis így volt, 4 macska közül egy a "bepisilős". Ő általában hajnalban lépett akcióba, ritkábban napközben is.
2020. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Macskapelenkát nem lehet kapni véletletül?
2020. máj. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
A kamera jó ötlet lenne, csak nem tudom megvalósítani, meg igazából mindegy is, ha nem tudom ott es akkor rögtön leszidni... A macskapelenka szintén egy érdekes elgondolás, hisz "szőnyeg" az is, de mégis jobb lenne ha az alomba menne a mutatvány :(
2020. máj. 19. 18:58
 19/21 A kérdező kommentje:
Működésbe helyeztem most a régi almot is, 3 van így, kiváncsi vagyok lesz e változás
2020. máj. 20. 12:16
 20/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok! 3 alomtálcával sem változott a helyzet, így akinek ilyen gondja lenne, fölös még alomtálcát vennie, semmit se fog érni.
2020. jún. 13. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!