Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim minden szőnyeget...

A macskáim minden szőnyeget lepisilnek, mit tegyek? Már belebolondulok!

Figyelt kérdés

Van három macskám, két nőstény és egy kandúr. Mindegyik ivartalan, a lányok 4, a fiú kb 2 éves. Mindegyik kb fél éves kora óta ivartalan. Nem szeretik egymást úgy, hogy együtt aludjanak, de elvannak egymással. Két macska wc-m van, rendszeresen takarítva, több wc már nem fér el. Régen kijárósak voltak de kb 1 éve csak bentiek.

Na és a lényeg: Nem tehetek le egy szőnyeget se a házban, mert két perc és le van vizelve! Ugyanez a cipőkkel, papucsokkal is. Ha nincs eltéve a szekrénybe, lepisilik. A kanapét, pokrócot, párnákat szintén. Ma egy szekrényen lévő ruhát is (eddig a kanapé kivételével csak földön lévő dolgok voltak áldozatok) Egyedül a nagy nappaliszőnyeggel nem csinálnak semmit, érthetelen. Már elegem van a sok mosásból és takarításból! Rajta kapni kb sose szoktam őket, mindig akkor csinálják, mikor nem vagyok ott, nem látom. Feliwayt próbáltuk nem használ.

A párom és én is totál kikészülünk már, imádom a macskáimat de ez az állapot kikészít már teljenen... Mit tegyek? Adjatok valami jó ötletet kérlek! Ismerősöknél se hallottam még eddig hasonló esetet, miért csinálják a mieink?



2020. máj. 13. 23:52
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nem tudnád az egyik macsekot ideiglenesen odaadni valakinek? Rokon, barát. Akkor kiderülne, tud-e rendesen viselkedni a macska, ha egyedül van? Mind a hármat le lehetne így tesztelni. Akkor kiderülne, hogy valóban az-e az oka, hogy túl sokan vannak, és mindegyik domináns, ezért jelölgetnek.

Még az is lehet, hogy két macska együtt nem csinálna ilyesmit. Csak ha már hárman vannak, az készíti ki őket ennyire.

2020. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!