Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacicások! Válaszolnátok...

Szobacicások! Válaszolnátok kérdéseimre?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy cicát, de apukám nem engedi, hogy a lakásban legyen, a következő magyarázattal: Büdös van bent, szétrágja a bútorokat (bőrülőgarnitúránk van, nem lenne jó, ha szétrágná), bepisil, minden szőrös (rővidszőrüről lenne szó) és hasonló dolgok. Azt megértem, hogy nem szeretne lakásba fiút, mert az jelöl, de nem akarok egy ilyen drága cicát az udvaron és egy tiszta, de különálló mellékhelységben tartani. Igaz, hogy ott büdös van, ahol szobacica van? Egyszer voltam egy helyen, ahol tömény pisi szag volt a lakásban a macskától, pedig volt alom, csak az ottlakok már nem érezték, vagy nem tudom... Tudtok felhozni ellenérveket ezekre?? Nagyon szeretnék egy cicust :(
2010. júl. 30. 10:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Boldog szülinapot kis kedvencednek!! Hát igen, sokat hallottam erről a cicáról, de élőben még sosem láttam :)
2010. júl. 30. 11:53
 12/20 A kérdező kommentje:
És mégvalami, mennyire fogja idegesíteni a cicust az ágyam feletti baldachin? kb ilyen: [link]
2010. júl. 30. 12:42
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát...Idegesíteni nem fogja, hanem inkább majd tetszik neki, ami azt jelenti, hogy játszani akar majd vele. Nálunk a függönyökkel van gond, kis rojtos az aljuk, és persze a cica folyton birizgálja. Figyelni kell, és rácsapni újsággal, hogy nem szabad, ahogy már írták is.
2010. júl. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Figyelj csak, valami nagyon fontos: még ha féregtelenítve is van a cica, amit a tenyésztőtől hozol, akkor is kérd meg az állatorvost, hogy csináljon végig a cica még egy kúrát, mert sajnos nem mindig féregtelenítenek elégségesen a tenyésztők és még lappanghat a cicában féregpete! nagyon csúnya dolgokat csinálhat a féreg szegény cicával és ti is megkaphatjátok tőle, úgyhogy inkább ne kockáztass.
2010. júl. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Óóóó, a baldachint szedd le, ha fontos neked az épsége:))

a kismacskák nagyon játékosak, belekapnak mindenbe, a függő dolgokat pedig imádják. lyukasra fogja szaggatni vagy legalábbis kihúzgálja belőle a szálakat ha nem teszed el. ha majd nagyobb lesz visszarakhatod.

2010. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :D:D Lehet, hogy tényleg leveszem xD.. Igen, én is gondoltam rá, hogy elviszem állatorvoshoz, is, hozzátenném, megfőztem apukámat :D:D:D Jön a cicus szeptemberben :D:D:D Csak győzzem kivárni
2010. júl. 30. 21:04
 17/20 anonim ***** válasza:
A szőrrel kapcsolatban.van egy Furminator nevű kefe,ami az összes aljszőrzetet kiszedi a macskából,és igy szinte semmit nem szőrödzik a kis drága.A z én cicámat is ezzel kefélem(már amennyiszer kellett)és tényleg alig hullik a szőre..a pihepuha fekhelye,ahol a nap 24 órájából kb 20-at ott tölt,szörmentesítés nélkül is alig van egy kevés szál!Ha vkit érdekel,tudok adni e-mail címet,ahol olcsóbban lehet venni,én is ott vettem!
2010. júl. 31. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
köszi szépen, majd utána nézek
2010. júl. 31. 10:48
 19/20 anonim válasza:

Fél éves korban ivartalaníttatni kell, akkor sosem jelöl a kandúr. (Enyém sem jelölt sosem így!)

Semmi szag nincs a lakásunkban, bár két cicát tartunk. Az almot kell tisztán tartani, ahogyan a többiek írták. Én olcsó csomósodó almot veszek, kakit, pisi "szigetecskét" kiveszem az alomból, hetente hipós vízzel kimosom az almot, így sosem büdös. Alomszagtalanítóra ne költs, inkább tisztítsd az almot, ahogy írtam/írtuk.

A cicának sosincs szaga, szemben a kutyával!!!

Ezt is az őseitől örökölte, ahogy azt is, hogy a pisijét, kakiját elrejti, hogy azzal se hívja fel magára a nagyobb állatok figyelmét.

2010. júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az én apukám sem akart macskát a házba, de aztán sikerült rábeszélni:)

Azóta már 15 éve itt van a cicám nálunk,és megszerette elég hamar:)

2010. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!