Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szelidítsem meg őket...

Hogyan szelidítsem meg őket és általában ilyen állapotból mennyi idő mire viszonylag szocializálódnak?

Figyelt kérdés
Most hoztunk el kettő 6 hetes kiscicát. Eleve 20 percig tartott megfogni őket ott ahonnan hoztuk őket és nagyon vadak. Az egyikük játszik mistmár de nem engedi hogy hozzányúljon bárki és mindenre ami kicsit hangosabb fúj. A másik viszont egyáltalán nem is játszik és megtámad ha a felé nyúlsz. Most sikerült kitisztítanunk a szemét, nem látott rendesen előtte ami gondolom szintén hozzá járult. Egy kicsit így javult de még mindig fúj ha felé nyúlsz (akkor is ha nem felé csak arra amerre ő van). Most új helyen vannak szóval ez sem segít a helyzeten de attól függetlenül is nagyon vadak.

2020. jún. 28. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes kor felett szabadott volna csak az anyjától elhozni, és érdemes olyan helyről cicát hozni, ahol kézhez szoktatják őket.

Előfordulhat, hogy megszelídülnek szép lassan majd, de az is, hogy soha nem fogják szívesen venni, ha megfogják őket.

2020. jún. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt egy hasonlóan vad cicánk. Nekünk kb. 2 hónapig tartott megszelídíteni, de ebbe az is bele játszhatott, hogy állandóan fent ragadt a fákon, mi meg leszedtük, és rájöhetett, hogy nem akarjuk bántani.
2020. jún. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom mentett ciccek. Anyamacskával mi a helyzet? Őt nem lehetett volna befogni? Meg jó lett volna pár hetet hagyni vele.


Amúgy le fognak nyugodni. Csak beszéljetek hozzájuk nyugodtan, etetés közben ha hagyja a simit, akkor cirógassátok. Fel fpgnak oldódni. Nekem 2 hetembe telt a cicankat megnyugtatni, pedig kb 10 hetesen került hozzánk. 1. héten még megfogni se tudtam. 2. héten már kaja közben simizhettem, konkretan megfogni csak a 3. héten engedte magát,amikor rájött, hogy a "lapát" kezemtől nem kell félnie. Csak ugye amikor nyúltam felé, az ilyen kicsi állatnak ilyesztő, olyan lehet mintha ráddőlne egy szekrény :D

SOK-SOK türelem, finom falatok és játék.

2020. júl. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!