Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megneznetek a kiscicamat?...

Megneznetek a kiscicamat? Birman macska vagy sziami?

Figyelt kérdés
Ajandekba kaptuk, birman macskanak mondtak, de sok Utana olvasas utan lattam hogy nagyon hasonlit a sziami macskara is. Aki ismeri jol a fajcicakat, Megtudja mondani hogy biztos birman cica e? esetleg nev otletek? nosteny, Emma-Nak volt elnevezve, de nem tetszik.

2020. júl. 26. 14:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
30%
10-es: bejegyzett macskatenyeszto vagyok, szerintem éppen elég jól tudom, úgyhogy ez az oltáska nem jött össze. ahelyett hogy belém állsz, kicsit nézz utána.
2020. okt. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%
Az egész világon ezt lehet hivatalosan sziáminak nevezni és annak törzskönyvezni, amit ő linkelt. A nagyfülű, hosszú orrú karcsú, hosszú farkú és lábú verziót. Egyre extrémebbek, az igaziak úgy nézek már ki, mint egy parabola antenna. A másik, az thai macska, közös őstől jönnek, de nagyon régen szétvált a két fajta. De az a szín, amire mindenki azt hiszi, hogy az sziámi, ami olyan színű, az a "fóka jegy" az csak egy szín!!!!! nem egy fajta!!!! több fajta macska is lehet fóka jegyű! Az, hogy a fóka jegyű macskák házi szaporulatát itthon a mai napig sziáminak mondják az egy másik dolog. Attól még nem azok. De a legszomorúbb, hogy mindenféle szakértői honlapok is olyan képet szúrnak be a sziámi fajta jellemzéséhez, aminek köze nincs hozzá. Ráadásul ez nem is újdonság, több mint 70 éves történetről beszélünk.
2020. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!