Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elfogja kapni a cicus ?

Elfogja kapni a cicus ?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 13-hetes kiscicám már úgy egy hete csipás a szeme kötő hártya gyulladása van már úgy két napja köröm virág krémet-teát használok a szemére már kezd jobban lenni szerintetek meg gyógyul négy hét múlva mert négy hét múlva kapok egy cicát aki oltva és féregtelenítve lesz.

Mi előtt jönne a negatív hozásszólások ,ivartalanítás,állatorvos,stb. nem vagyunk anyagilag jó állva így ezek nem meg oldható sajnos. Viszont aki tudna ötleteket mondani hogy mi lenne jó a szemére ami kB 1000ft -ból meg van az meg köszönném.



#macska #cica #cica micca
2020. júl. 26. 15:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Minek 2 cica ha eggyet se tudsz ellátni. 1000 forint semmire nem elég gyógyítás szempontjából. Szerintem is ne kérd a másik cicát és a jelenlegit is ad másnak mert az mindenkinek jobb. A cixácnak lesz normális gazdája aki elviszi orvoshoz ha baja van és neked is mert csodálkozni fogsz hogy 2 évesen meghal mert rossz körülmények között van tartva
2020. júl. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
No, akkor még egy negatív hozzászólás. Oltani és féregteleníteni rendszeresen kell a cicákat, sőt bolha- és kullancsirtó sem árt nekik, sőt.... Sokba fog kerülni a táplálásuk is, az ivartalanítás ugyan egyszeri költség, de borítékolhatom, hogy pár hónap múlva azt a kérdést olvashatjuk tőled, hogy: "Nincs pénzem ivartalanítani a kandúr és nőstény cicámat, ha lakásban tartom őket, akkor is lehetnek kiscicáik?" Szóval, ha már ez az egy macska megvan, akkor ezzel az eggyel törődjél rendesen, kamillával nem szabad a szemét törölgetni, a bórvizet nem tudom.
2020. júl. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok nem segítséget ennyi volt nem is értem miért írtam ebbe a szarságba .
2020. júl. 26. 20:28
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Hany eves vagy, 12? Persze egy gyerektol nem lehet elvarni, hogy egyedul oldja meg az allatok gondozasat, de legalabb a szuleidnek lehetne egy kis esze :( Nem segitseg? :D de , bizony az volt, majdnem az osszes hozzaszolas. Nem valo neked allat,se a csaladodnak, de majd ugyis rajossz, amikor ott fog elpusztulni az a szerencsetlen macska kezeles nelkul. Es a masik is ugyanerre a sorsra jut. Talan majd a huszadik macskanal aki meghal nalatok 1 eves kora elott, belatjak majd a szuleid is, hogy ez rossz otlet volt.
2020. júl. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
64%
Szia, sajnos 100ig nem tudjuk hogy elkapja e. Én most fogadtam be 2 cicut, az egyik persze hogy tiszta csipa és csont sovány volt. Kétségbe voltam esve, mert legszívesebben szaladtam vele volna orvoshoz, de a párom morgott hogy minek ide két macska, szóval fű alatt kellett megoldanom. Én itteni ajánlásra vettem septosyl nevű antibiotikumos krémet, (kb 2500ft) és elősször 3 nagyobb adagot, aztán 2 nagyobb adagot, aztán napi 1 adagot adtam a kis szemébe, és 1hét alatt rendbejött. Lement a duzzanat a szeméről, nem volt gennyes a szeme, nem folyik az orra játékos lett. Viszont muszaj orvoshoz vinnem, az álkapcsa alatt a nyirokcsomók még duzzadtak, és félek hogy nagyobb baja lesz. Tömtem őket cicavitaminnal, és csak junior tápot kapnak, kiféreghajtoztam őket, irtom a bolhákat. A másik cica a tesója, és ő egy igazi izmos selymes szőrű buldózer lett,szoval szerintem elvan maradva tőle egy picit. Szerintem azt a krémet vedd meg, ha nem is gyógyul meg a cicád, sok időt nyersz vele, és ami fontos enyhíted a szenvedését, és erőre tud kapni. Próbálj meg összespórolni egy 5-7 ezer forintot, hogy meg tudd nézetni, ennyi penz biztos elég. Engem sem vet fel a pénz, de inkább nem eszek és elviszem dokihoz. Megmentettem őket egy hentes gazdától, és nem hagyom hogy bajuk legyen. Tényleg drága úgy tartani ket cicát hogy meglegyen mindenük. Jól gondold meg. Én már 2 hónapja nem költök magamra (könyvek ruhák, konyhai cuccok) hogy inkább nekik meglegyen az alutasakos meg a szaraz, a játék az alom, stbstb és fizukor meg a teraszt fogom leszúnyoghálózni hogy odakinn is napozhassanak, és ne szökjenek el, mert erre felé hullanak a kijáros cicák, és ugye pont ma viszem az egyiket orvoshoz, igaz ezt már hetek ota akartam, de nincs senki aki elvitt volna, arra felé pedig járat sincs, szóval remélem semmi nem jön közbe. Nem mondom hogy ne legyen két cicád, azt mondom ha beteg a cica, mindent el kell követni hogy neki jobb legyen. Aztán 2 cica dupla annyi felelősség és penz mint egy cica, és a mostani cicád is sem egészséges.
2020. júl. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Na megjártuk az orvost, a cica macskanáthás, de egesz jó állapotban volt ahoz kepest. Kapott egy szurit, gondolom vitaminkoktélt, ez és a vizsgalat volt 4ezer valamennyi. Aztán az antibiotikum a probiotikum és multivamin por, meg egy-egy(a ket cicának) jó spot on bolhák ellen (amit itt a faluba lehet kapni nem sokat ér) került 9ezer valamennyibe. Ezt csak azért írtam le hogy tudd mennyi az annyi. Tudom sok, de hiszem hogy szereted őket, és nem lebeszélni akarlak a masik cicáról, csak rávenni hogy vidd el orvoshoz a csipaskát.
2020. júl. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!