Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak én vagyok így a macska...

Csak én vagyok így a macska tenyésztőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Leszögezem hogy itt macskatenyésztőröl beszélek akinek vannak papírja szűri a szülőket és ilyenek.


Én kiskoromba nem is tudtam hogy vannak macska tenyésztők és amikor 12 évesen megtudtam teljesen kiakadtam hogy így is minden utcába kidobott kiscicák vannak és ráadásul valaki tenészti őket. Most 16 vagyok és van 2 befogadott cicám és egy befogadott kutyám. Mai napig nem értem hogy miért tenyésztenek macskát amikor mindenhol csak kóbor cicák vannak. A kutyatenyésztőket még megértem mert kidobott kutyából nincs annyi de a cicatenyésztéstől kivagyok



2020. júl. 28. 11:11
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
87%
Pont most hoztal ket olyan peldat, ami eg es fold! Oke hogy mindketto macska, nyavognak, de kb ennyi a hasonlosag, teljesen mas tartasi korulmenyek kellenek nekik. Amugy nezz utana, muvelodj kicsit, aztan majd meglatod, hogy mennyi macskafajta van. Egyebkent en orokbefogadtam egy cicat evekkel ezelott, majd kiderult, hogy leukozisa van, ami egy gyogyithatatlan betegseg. Rengeteg penzbe kerult az, hogy most jelenleg tunetmentes es normalis eletet el, de ki tudja mi lesz kesobb. Na en epp emiatt fogok majd a jovoben torzskonyves kutyat es macskat venni, mert ott peldaul ilyen betegseg nem fordulhat elo (persze nem lehet mindenre szurni, elofordulhat igy is valami baki, de ez ritka).
2020. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Én például allergiás vagyok a macskaszőrre. Már rég vittem volna haza cicát a menhelyről, ha ez nem lenne.

Így az egyetlen opció az marad, hogy tenyésztőtől vásárolunk olyan fajtiszta macsekot, amelyik hipoallergén.

2020. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
59%

Mert ebből élnek.

Egy ismerősöm pár hónapja vett egy brit cicát tenyésztőtől. Herpesz okozta szembetegsége van. A doki azt mondta ezt már a tenyésztőnél elkapta, az alomból a többi cicának is tuti megvan.

Szép összeget kifizetett érte.



Amúgy a túlszaporodott kóborok nem a tenyésztők hibái.

Sokan nem ivartalanítanak, kint tartják a macskájukat.

"jhaj de az unoka imadja a kiscicakat, fialtatni kell h babazzon"

"neki is tudni kell milyen az anyasag"

"felek ha ivartalanitom nem gyogyul be a seb, bekopi a legy"

Stb... Ezek a leggyakoribb inkdokok amiket eddig hallottam.

2020. júl. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem aki tenyésztőtől vesz cicát, az úgysem hozna el menhelyit. És azért tényleg gyönyörűek a fajtatiszta cicák. Nekem mentett, és szaporítós keverék cicáim vannak, nyilván nekem ők a legszebbek, de objektíven nézve azért külsőre a nyomába sem érnek a fajta cicáknak. Múltkor voltunk kiállításon, láttunk kis bengálikat, hát majdnem feliratkoztam a várólistára a tenyésztőnél. Olyan fantasztikus mintázata nincs egy házicicának, mint nekik.

Ez olyan, mint hogy valaki vesz ccc-ben egy saját mákás cipőt, valaki meg megveszi a Chanel cipőt a sokszorosáért. Mindkettő cipő, mindkettő elvisz A-ból B-be, de van akinek fontos a márka. A házimacska is ugyanazt tudja, mint a fajtatiszta, de sokaknak fontos, hogy "menő", drága, egy sztenderd szerint kinéző/viselkedő macskája legyen.

Én inkább azokra haragszom, akik a keverék macskákat szaporítják, mert a törzskönyves, fajtatiszta cicákra tényleg konkrétan várólsita van, azok úgysem kerülenk utcára. Viszont a házimacska senkinek nem kell, ők vannak kidobva, vagy budiba megfullasztva. Mikor egy ~10.000 Ft-os rutin műtéttel egy életre meg lenne oldva a probléma. Ahonnan az egyik cicámat elhoztam, ott voltak a testvérei is, mind nem kívánt szaporulat, nagyon rossz körülmények között voltak tartva. Néha elgondolkodom, mi lehet a tesóival. De simán lehet sajnos, hogy már nem is élnek.

2020. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon sok gyönyörű cicafajta van, nagyon különböző küllemmel és jellemmel. A tenyésztők elsősleges célja elvileg az, hogy ezek a fajták megőrizzék az egészségüket és a szépségüket, rengeteg energiát fektetnek a legideálisabb párosítások megtalálásba, szűrik, kiállításokra viszik, és minősíttetik az állataikat. Emiatt úgy érzem, van a tenyésztésnek létjogosultsága. Szerintem kár lenne, ha ez a sok különleges cicafajta felhígulna, elvesztenék a karakterüket, eltűnnének a sok keveredésben a hozzá nem értő szaporítok szorgos munkája következtében.

Másrészt a tenyésztő szerződéssel, benti tartási és ivartalanítási kötelezettséggel (vagy eleve ivartalanítva) adja el a cicáit, továbbá kiköti, hogy nem kerülhet a cica menhelyre, pláne utcára. Ha mindenki tenyésztőtől vásárolna, és betartaná a szerződésben foglaltakat, gyakorlatilag nem is lennének kóbor cicák...

A valódi probléma a megélhetési és a házi szaporítás; a méltaltan körülmények között, futószalagon gyártott "fajtiszta" (fajtajellegű), követhetetlen származású, akár beltenyészetből származó cicák párezer/pár tízezer forintért, valamint Jucika néni házi vegyes "ingyen elvihető" cicusai évente 2x, no meg a kijárósan, ivarosan tartott macskák, akik sorra gyártják a kóborkákat. Plusz ott vannak azok a szívtelen gazdik, akik a megunt kedvencüket elhagyják, utcára dobják. (Ez a sors is sokkal gyakrabban sújtja Jucika néni ingyen elvitt macskáit, mint a több mint százezezerbe kerülő, fajtatiszta törzskönyveset).

Fogalmam sincs, hány törzskönyves, fajtatiszta hobbicica él hazánkban, de biztos vagyok benne, hogy a kóbor állomány méretéhez képest elenyésző a számuk, éppen ezért a tenyésztés, törzskönyveztetés betiltása sajnos nem oldaná meg a fenti prolémákat.

2020. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%

Na álljunk csak meg!

Az utcán lévő macskák az esetek többségében nincsenek kidobva.

Hanem kóborolnak és majd, ha úgy tartja kedvük hazamennek.

A mi macskánk is ilyen, jelenleg is el van valahol.

2020. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
65%

#16

Ja, azért keresnek tömegével új gazdit civilek és állatmentő szervezetek is lepukkant egészségi állapotú utcamacskáknak...

Amúgy gratula a felelős állattartáshoz.. :(

2020. júl. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
77%

Na meg arról nem beszélve hogy mennek lopni, telekakkantsák a szomszéd kertjét, stb. Most is van ilyen kiírás itt, hogy mit kezdjen az idegesítő kóbor macskákkal.

Majd kinyírják a tied is előbb utóbb ha megelégelik...

2020. júl. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
84%

16, akkor ezeknek a cicáknak a gazdái, köztük te is, mind törvényt sértetek. Elő van írva, hogy mindenki köteles az állatát a saját telkén tartani. Erre már léteznek macskabiztos kerítések, macskahálók, elkerített kifutók.

A kijárós macskák 99%-ban nem élnek sokáig, megmérgezik, meglövik, megkínozzák, kutya elkapja, autó elcsapja, kerítésen fennakad. Nem lenne szabad annak macskát tartani, akit ennyire nem érdekel a sorsa.

2020. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
77%

#19

Mifelénk még poénkodnak is sokan ezzel, hogy "ugyan már, a macska faluhelyen fogyóeszköz!" :(

Plusz abba nem gondolnak bele, hogy más lehet hogy nem akar a telkén macskát. Vagy ez is olyan, mint a hangos zene? Én szeretem a macskákat, úgyhogy a szomszédnak is macska lesz a kertjében, ha tetszik, ha nem?

Nem értem az ilyeneket. Eleve minek akarnék olyan állatot tartani, akit alig látok..... logic.

2020. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!