Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak én vagyok így a macska...

Csak én vagyok így a macska tenyésztőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Leszögezem hogy itt macskatenyésztőröl beszélek akinek vannak papírja szűri a szülőket és ilyenek.


Én kiskoromba nem is tudtam hogy vannak macska tenyésztők és amikor 12 évesen megtudtam teljesen kiakadtam hogy így is minden utcába kidobott kiscicák vannak és ráadásul valaki tenészti őket. Most 16 vagyok és van 2 befogadott cicám és egy befogadott kutyám. Mai napig nem értem hogy miért tenyésztenek macskát amikor mindenhol csak kóbor cicák vannak. A kutyatenyésztőket még megértem mert kidobott kutyából nincs annyi de a cicatenyésztéstől kivagyok



2020. júl. 28. 11:11
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem kirohanás. Nem mondod el érdemben hogy mi a baj, hanem fenn akadsz egy egy mondaton. És próbálsz rossz embernek nem gazdának rossz EMBERNEK beállítani a személyeskedéseddel. Pl "sablon ember" mondatod. Az meg ha a saját kutyára mondom hogy "ördög" nem ugyan az, mintha más gyerekét kölöknek nevezem. Szerintem ez nem értelmes emberekhez méltó vita.
2020. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

#31

Aha, tehát valaki más által írt válaszokat akarsz rám kenni. Akkor nem érdemes így vitatkozni, szép napot neked. :)

2020. aug. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az akivel kezdted a 'beszélgetést',már csak keversz másokkal akik osztják a véleményemet (mert kutyát tartanu ugyebár pénz mellett idő is..).Teljesen össze vissza beszélsz most már.Láthatod,hogy nem csak én láttam meg benned a hibát a kutyád helyett.Láttam,hogy küldtél nekem levelet,el fogom olvasni,de a rengeteg mondat alapján egyrészt engem próbálsz kioktatni másrészt nem igazán olvashattad el a válaszaim ha nem értetted a problémám.Igazából amúgy nem is a problémám,nem érdekel,hogy mit csinálsz a kuyáddal.

Pusztán az zavar,hogy te vagy a sokadik ember aki magához vett egy aktív munka kutyát amiért a gyerekek azt mondták rá,hogy cuki és kell nekik (meg persze gondolom láttátok sokat a tv-ben,cukik a goldik is az összes 'Bud' filmben,jó sokat hallani a vakvezető labikról is..) és most,hogy 2 évesre nőtt a kutya,felnőtt lett,nőttek az igényei,de ti nem növeltétek vele a neki szükséges napi foglalkozást itt áztatod,hogy milyen ördög kutya.Nem ördög az,csak unatkozik sokadjára is elmondom hátha megérted és hiába mondod,hogy én nem látom a te szemszögedet és nem tudom mennyit foglalkoztok vele,de én nagyon is látom innen is.Elegendő ennek megállapítására egy "rongál a kutya kertben" mondat.Ha figyelsz rá,ha foglalkozol vele se ideje se energiája arra,hogy rongáljon.Éés erre már tényleg nincs mit mondani,nincs mit túl ragozni ebben.Igaza van mindenkinek aki eddig ezt elmondta neked.


Meséld már be nekem azt is,hogy csak úgy kiadott egy tenyésztő egy kutyát nektek úgy,hogy el sem mondta mik lesznek az igényei,nem adott kezdő csomagot hozzá,nem látott el tanácsokkal..

Pont labradorból.Még ha egy yorki vagy francia bulldog tenyésztőről mondanád elhinném,mert azokból rengeteg van,olyanok is akik egy alom erejéig tenyésztők,mert hiába vágnak bele nem értenek hozzá.

De labrador az más.Eleve 2 tenyésztésre aktív munka kutyát nehéz tartani,ha valaki ebből a fajtából tenyésztőnek áll nem ad ki úgy kutyát,hogy ne mondana legalább annyit,hogy "MOZGATNI,MERT RONGÁLNI FOG!"

Úgyhogy erről is ennyit,ne áztassuk a kutya mellett még a tenyésztőt' is.


Részemről igazából rég vége a beszélgetnésnek,nagyon világosan leírtam a mondandóm.

-> Nem ördög az a kutya (50.elmondásra se,ismételgetem hátha megjegyzed),csak ne baxd ki a kertbe és várd,hogy egyedül elfoglalja magát.A gyerekeid se foglalják el magukat,ha játékok és elfoglaltság nélkül kiteszed őket a fűbe.Vagy épp úgy fogják elfoglalni magukat mint a kutya: Törnek zúznak,mert kell nekik valami játék.

Nyílván a kutyának nem tudsz oda dobni egy telefont,hogy nesze foglald el magad az árnyékban,így célszerű lenne mondjuk sétálni vinni legaláb szerény egy alkalommal naponta.Azt se úgy,hogy kiviszed és nesze bokor szagoljad,hanem tessék parkba menni,had legyen kutyák közt és könyörgöm,játszatok vele 5-10 percnél tovább..

Nem fog rongálni.Kutya sulit pedig nyomjátok,nem véletlenül van.Többet tanítanak a gazdinak mint a kutyának.


Elnézést a téma eltérésért,nem akartam ennyire bele menni,de kiakasztó,ha valaki nem tart valamit megfelelően és szidja az eladót és a terméket is ahelyett,hogy megnézte volna mit vesz.

2020. aug. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!