Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak én vagyok így a macska...

Csak én vagyok így a macska tenyésztőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Leszögezem hogy itt macskatenyésztőröl beszélek akinek vannak papírja szűri a szülőket és ilyenek.


Én kiskoromba nem is tudtam hogy vannak macska tenyésztők és amikor 12 évesen megtudtam teljesen kiakadtam hogy így is minden utcába kidobott kiscicák vannak és ráadásul valaki tenészti őket. Most 16 vagyok és van 2 befogadott cicám és egy befogadott kutyám. Mai napig nem értem hogy miért tenyésztenek macskát amikor mindenhol csak kóbor cicák vannak. A kutyatenyésztőket még megértem mert kidobott kutyából nincs annyi de a cicatenyésztéstől kivagyok



2020. júl. 28. 11:11
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
88%

A tenyésztőnek semmi köze nincs a hobbi tartókhoz és szaporítókhoz. Valamelyik nem is ad el állatot a tenyészetből

Van aki 2 évet is vár két alom közt. Versenyek, kiállítások, engedélyek, vérvonal frissítés..

A macskának haszna nincs mint munka 'eszköz' szemben a kutyával ez tény, de nem is kell, mert a macska egy díszállat.Nincs mit tovább tenyészteni a munka részén.Esetleg lehetnének ilyen kis 'egerésző', 'madarászó', 'lustálkodó' vérvonalak, de értelmetlen hiszen minden macska fajtától függően sport vadász mindenre jól vadászik (már ha épp van is kedve hozzá)


Ők macska tartók ugyan úgy, csak alapítanak egy kennelt amely név alatt viszik tovább a fajták nemesi vérvonalait.az ő macskáik nem amolyan 'a Sanyi meg a sári szép biztos a kölykeik is azok lennének' alapon tenyésztenek. Vérvonal, kizárt és szűrt betegségek, mm pontosságú egyezések a standardal és még sorolhatnám.


Aki csak szaporít annak a pénz meg minden egyéb más buta, értelmetlen indoka van rá.

-'egyszer át kell élnie az anyaság örömeit'

-'Nem foszthatjuk meg a lehetőségtől.. '

-'majd keres nekik jó gazdit'

-'kell tőle egy kölyök me szép' (a többivel mi lesz? :'))

-'darabja csak 20 ezeré megy, simán viszik majd'

Stb..

A menhelyről befogadott cicáid innen erednek, szaporítótól. A tenyésztők macskáinak ehhez semmi köze.

Minden 100. macskából jó, ha 2 az aki esetleg tenyésztőtől ered.

No meg persze az engedjük ki a cirmit had legyen szabad balesetek is hozzá járulnak a macska szaporulathoz.mert Miért is ivartalanítanánk a macskát mielőtt más ivarosok közé megy (ha már feltétlen kell neki menni) . 🤦‍♀️

2020. júl. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
22%
6# sajnos a fajtiszta kutyáknál sem mindig működik, hogy kiszámítható... Mi 2 éve vettük tenyésztőtől egy labradort, mert vannak gyerekeink és mindenki a labradorra voksolt, mert állítólag nagyon gyerekbarát, nyugodt, okos, tanítható... Persze, de ez a kutya nem. Hiába a sok jó mese róla, a mi kutyánk maga az ördög. 2 éve majdnem minden egyes délutánunk azzal megy el, hogy tanítjuk, lábhoz szokatjuk, foglalkozunk vele mégis izgázga, ugrál, mindent szét szed, az udvaron lerombolja a virágos ládákat, a kertben a zöldségeket...már kutya iskolába is elvittük de nem segített, azt javasolták ivartalanítsuk, hátha akkor lelassul és megnyugszik... Hát nem tudom. És nem ő az egyetlen ilyen fajtiszta kutya akit ismerek. Viszont van 2 menhelyes kutyink is. Azok nyugodtak, leülnek ha mondom nekik, szépen sétálnak pórázon, nem szednek szét semmit, még a kajájukhoz is akkor nyúlnak csak ha már odébb áltam és látjákh hogy befejeztem a "porciózást". Na hát a labink nem...ő lekapja inkább a kezem, kiüti belőle a kaját. Ettől függetlenül őt is nagyon imádjuk. De ez a fajtisztaság nem mindig hoz könnyebbséget nevelésben. Az év véleményem szerint azért lehet ez, mert már túl vannak tenyésztve különböző fajok... Pl a mopsznak is a túltenyészet miatt van csomó betegsége.
2020. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy aktív nem a tenyésztő és nem a kutyája, hanem a tiétek. Nincs lemozgatva.semmire nem mentek a rengeteg tanítgatással, ha tombol benne az energia.

Az se elég, hogy a gyerekek 10 percig dobálják neki a labdát.

Napi 3x séta. 2x1 óra séta a harmadik (tök mindegy melyik időbeli) aktív mozgás legyen.

Futás, ugrálás, úszás (a Labrador vízi munkakutya).


Magatokhoz vettetek egy kutyát mert a gyerekek cukinak találták, és népszerű fajta. De semmit nem tudtok róla és itt áztatod csak mert nem tartod rendesen. Nincs olyan 'ördög' kutya aki megfelelő kommunikáció és mozgatás mellett 'rossz'.


Irány a kutya iskola és tanuljatok többet a kutyátokról. Legyen sok rágcsája,hogy ne a kertben keressen fogkoptatót.

Tessék törődni az állattal, munka kutyával sok a meló, de ezt egy tenyésztő elmondta volna. Alighanem inkább szaporítós az, hogy mindenki hibás legyen a dologban csak ti nem. :D

2020. aug. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondtam hogy a kutya hibája vagy a tenyésztőjé. Ha elolvastad volna figyelmesen akkor írtam, hogy járattuk kutya iskolába. Egy 1800 m2-es telken van helye szaladgálni, nem hiszem és nem is láttam még olyat aki ekkora udvar mellett napi 3 viszi sétálni a kutyát és nem napi 10 percet foglalkozunk vele. Ha megint csak figyeltél volna akkor azt irtam majdnem minden delutánunkon ez a program. De azért munka és 2 gyerek mellett nem mindig jut rengeteg idő a kutyára. Szerintem ezt meg lehet érteni. Persze lehet azzal jönni, hogy akkot minek kutya ha nincs rá idő. De ez egy két éves kutya, azt gondoltuk kölyök korában megneveljük utánna rendben leszünk. Nem gondoltuk, hogy 2 éves korára is csak "szenvedni" fogunk vele. Egyébként hiába vízi kutya, ez a kutya fél a viztől, életében nem ment bele magától semmilyen vízbe, a fürdést sem szereti. Nem áztatom a kutyát jelentsen ez bármit is... Semmi rosszat nem írtam, sőt írtam is hogy imádjuk ettől függetlenül. Csak a tapasztalataimat irtam meg ezzel a konkrét kutyival.

Nem értem miért kell nekem esni, hogy én vagyok a "rossz" gazda. Persze ebből a kommentből gondolom te olyan ember vagy aki szerint a kutya sose hibás és sose rossz. Mindig csak a gazda. Akkor se ha pl szét marcangol egy gyereket, akkor se a kutyát kell bántani, hanem a gazdáját... A mienk sose csinált ilyet persze, én annál a kutyánál amelyik igen annál sem ártatlan a gazda félreértés ne essék.

Csak nem szeretem az ilyet amikor egy tapasztalat megosztására, ismeretlenül elítélnek, úgy hogy igazából nem ismernek és nem voltak résztvevői a kutya életének.

2020. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
A lepontozást sem értem amúgy. Itt biztos mindenki olyan fantasztikus és tökéletes kutyatartó és díjnyertes kutyája van. Én elmondtam a személyes tapasztalatom nem tudom azon mi a lepontozandó. Olyan jó hogy itt ilyen sok okos ember van.
2020. aug. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
81%

Sablon szöveg, sablon emberrel.Napi szintén fordul itt élő olyan akinek a személyes tapasztalatai a saját kutyájával kritikán aluliak.És persze hogy ne te legyél a hibás megint ott a 'van nagy kert, tud szaladgálni' szöveg,mint mindig. Nem fog magától elszaladgálni a kertben, mert nem erre van. MUNKA KUTYA. Neki intenzív feladatok kellenek, nem az, hogy azt gondold majd elszórakoztatja magát a kertben. És ha még így is van unalmában nem fog körbe körbe futni mint egy idióta.keres valamit amit áshat, rághat, kaparhat, letéphet, leráncigálhat..

Mert kutya. Ha foglalkozna van vele nincs rá szükség hogy így vezesse le az energiáit.


A saját kutyádat nevezted ördögnek, mert rongál ezen nincs mit szépíteni. Az a kutya rombol aki nincs lekötve. És nagyon tévedsz, a kert egy normális gazdinak nem egyenlő azzal, hogy nem viszi sétálni.A környékén is mindenkinek van kertje, kutyája és 10/8 viszi is sétálni.

Ha 3x nem is legalább egyszer illik naponta pórázra fogni és új ingereket mutatni neki,nem kell lustának lenni meg minden mást elé helyezni. Vállalltatok valamit. Utólag az ellátás hiánya miatt könnyű a kutyát okolni.


Rengeteg idő nem is kell rá. Csak pont annyi amennyire szüksége van. 1-2 óra a napotokból. Ha te nem is a gyerekeid ráérnek. Nagyon jól tudtátok (gondolom), hogy ha egy kutyát főleg nagy testűt magatokhoz vesztek annak lesznek igényei. És az, hogy dolgoztok meg gyerekeinek vannak nem mentség ezek elhanyagolására.

Mert ha annyira rossz ahogy te őt beállítod akkor nem vele van a baj főleg, hogy kutya iskolába járt állításod szerint.

2020. aug. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, hogy lehet valaki ennyire eszetlen. Mi az hogy sablon ember? Te vagy a sablon mert ráhúzol minden kutyára egy viselkedés formát és azt mondod hogy ha egy kutya nem olyan akkor az a gazda ássa el magát kb. Nem tudom te miből szűrted le hogy én ennyire nem szeretem a saját kutyámat. Az hogy "ördögnek" neveztem nem kell véresen komolyan venni és a torkomnak ugrani. De gondolom te is az vagy akinek a kutyáján kívül semmi dolga a világon. Kurvára ráérsz egész nap foglalkozni vele... Én nem, és de igenis attól függetlenül mert szeretjük és FOGLALKOZUNK a kutyával van fontosabb dolog is mint ő. Mert vannak gyerekek akik még igénylik hogy sokat legyünk együtt mert kicsik. Nem feltétlen szeretnek ők is mindig az udvaron lenni vagy kutyát sétáltatni minden nap. Gondolom neked nincs gyereked, de ha van akkor biztos te is úgy rendezed a napod hogy előbb a kutya a gyerek meg majd megvár mi? Egyébként csak hogy tájékozott legyél a kutyáknál is létezik mentális betegség. Jó lenne utánna nézni a dolgoknak rendesen és nem itt okoskodni.
2020. aug. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
81%

"Egy 1800 m2-es telken van helye szaladgálni"

Ezt ugye te se gondolod komolyan?? Biztos elég lesz neki, hogy fogja magát és fut körbe-körbe ugyanazon a telken....

Amúgy se értem, itt azt írod hogy el tudja magát foglalni, az előbb meg még az volt kiemelten a bajod, hogy elfoglalja magát az a szerencsétlen valamivel ("mindent szét szed, az udvaron lerombolja a virágos ládákat, a kertben a zöldségeket"), most akkor mit kéne csinálnia? Egész nap vigyázzban ülni? :D


"azért munka és 2 gyerek mellett nem mindig jut rengeteg idő a kutyára"

Tökéletesen érthető, de akkor minek kell a kutya? Én is nagyon szeretnék kutyust mert imádom őket, de felfogom hogy nem lenne elég időm rá, tehát nem viszek haza egy kutyát azért, hogy egész nap egyedül üljön elhanyagoltan, de azé' én tudjam nézegetni unalmamban......

Gondolom a kölkök sokat visítottak hogy kell nekik a kutyus, aztán utána meg tojnak rá, sok családnál látom ezt, gyerek kisírja a kutyát, az meg hónapokon belül elfelejtve "futkoshat a nagy telken".....

Komolyan mondom, soha amíg élek, nem fogom tudni megérteni hogy pár ember miért csinál úgy, mintha törvényileg kötelező lenne kutyát (vagy bármi más állatot) tartani.


"azt gondoltuk kölyök korában megneveljük utánna rendben leszünk"

Ezt nem értem, tehát azt gondoltátok hogy utána nem kell vele foglalkozni, időt tölteni vele?


"ha pl szét marcangol egy gyereket, akkor se a kutyát kell bántani, hanem a gazdáját.."

Pontosan, egy kölyökkortól normálisan tartott/nevelt kutya nem fog szétmarcangolni egy gyereket. Csak ha valami vadbarom a tulaj. (Direkt nem használom itt a "gazda" szót.)

2020. aug. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
25%
Mi az hogy a "kölkök". De egyébként sem a gyerekek akartak ilyen fajta kutyát hanem mindenki azt javasolta, hogy ez a kutya való a legjobban gyerekek mellé. Látom, kiforgatni más szavait az megy. Gondolkozzál már el hogy milyen hangnemben beszélsz mással meg más gyerekéről. Semmi rosszat nem írtam elsőre se. Elkezdesz támadni meg minősíthetetlen hangnemben írni. Azért mert az én kutyám nem egy sablon kutya és nehezebbnek vélem a nevelését? Biztosan te tökéletes vagy az élet minden terén. És még az én kommentjeim vannak lepontozva a tieid meg hasznosak? Milyen emberek vannak itt. Gondolkozzál már el egy kicsit magadon. Más emberekkel is így beszélsz akik a te vélemémyed szerint rosszul csinálják a dolgukat? Ráadásul most írod hogy nincs is kutyád... Akkor meg nagyon okos lehetsz a témába... Utánna olvasni bárki tud, csak tudod a valóságban nem biztos hogy ugyan olyan a kutya mint amilyennek a könyv irja. Kutyára nincs időd, de itt másokat ismeretlenül, névtelenül bírálni van. Gratulálok.
2020. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

#29

Mi az hogy "maga az ördög".


"mindenki azt javasolta, hogy ez a kutya való a legjobban gyerekek mellé"

Ha NINCS IDŐTÖK a kutyára, akkor nem mindegy hogy milyen fajta?


"Elkezdesz támadni meg minősíthetetlen hangnemben írni."

Hol támadtam, és hol volt minősíthetetlen a hangnemem? :)

Az hogy "kölöknek" neveztem nem kell véresen komolyan venni és a torkomnak ugrani. :)))

(igen, direkt ezért használtam ilyen szót, kíváncsi vagyok hogy ha más csinálja akkor felháborodsz-e, köszönöm a választ! :D )


"Biztosan te tökéletes vagy az élet minden terén."

Nem, pont arról írtam, hogy nem vagyok tökéletes és ezért nem vállalok be olyat, amire nincs kapacitásom.


"a tieid meg hasznosak"

?

Egy kommentem van, ami picit több mint "félig hasznos". Te mit látsz? :D


"Ráadásul most írod hogy nincs is kutyád... Akkor meg nagyon okos lehetsz a témába..."

Mert ha most jelenleg nincs kutyám, akkor biztos hogy soha eddigi életem során nem is volt? Vagy mi? :D


Nem igazán értem a kirohanásod. :D

2020. aug. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!