Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a bolhák ellen?

Mit tegyek a bolhák ellen?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 23:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vegyél bolhairtókat és kezeld le vele az állatot meg a lakást.
2010. aug. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Kenyd be jó kis disznózsírral ;) Nem szereti bolha ezt!
2010. aug. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Vegyél bolhanyakörvet vagy bolhaírtót:)
2010. aug. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
frontline
2010. aug. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
bolhás vagy? :S
2010. aug. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bolhás legalábbis remélem hogy nem :S Van egy kiscicám és lett egy uj szőnyegem ami ilyen plüss féle és 2 hete kb észrevettem hogy bolhák ugrándoznak a lábamra és csúyna is a lábam. Vettem a cicára ilyen bolhairtót amit rá kell nyomni (hasonlo mint a Frontline de nem az), ma Vanish-sel kisikáltam de még mindig találok magamon...
2010. aug. 4. 02:09
 7/14 anonim ***** válasza:
A venis nem használ. Nálunk is ez volt. Nagyon el fognak szaporodni a bolhák ha nem bolha irtózod le a lakást is. Amit a cica nyakába tettél az jó de mellette a lakást is be kell permetezni. Én az állatboltba vettem egy (nem tudom már a nevét)oldatot, azt kellett hígítani és azzal mindent bepermeteztem + minden textilt mostam 60 fokon. 1 hét múlva ezt meg kellett ismételni, sőt én még egyszer bepermeteztem mindent 3 hét múlva a peték miatt. Csak így szabadulhatsz meg tőlük , érdeklődj az állatboltban!
2010. aug. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A nyakörv, és a cseppek semmit nem érnek, ha már benne van a bolha, de nyugi, pikk-pakk ki lehet írtani:) Vegyél állatpatikában Neostomosan oldatot. Kicsi ampullában árulják, egy ampullát 1-másfél liter vízzel kell felönteni. Büdös benzin szaga van, és olyan színű lesz a víz, mint a tej, de semmi baja nem lesz a cicának. Nekem yorkshire terrierem van, és nemréég én is találtam benne bolhákat, és már fürdettem is ezzel a cuccal, azóta nem találtam benne. De egy hét múlva érdemes újra átfürdetni, mert ha a bolhák leraktak petéket, akkor azok 6-7 nap múlva kelnek ki.

15-20 percig kell locsolgatni a cicát ezzel az oldattal (szerintem állítsd lavórba, vagy a mosdóba), lehetőleg a fejét is, mert amikor elkezded a hátára önteni, a bolhák a fejére "menekülnek". Lehet, hogy először a nyakára kellene önteni, és akkor nem tudnak a testéről a fejére átmenni. Szóval kb. negyed óráig locsolgasd ezzel, fontos, hogy mindenhol érje a bőrét. Utána vedd ki, egy kicsit itasd le róla, és hagyd megszáradni rajta. A fürdetés után ne mosd le vízzel! A benzin szag szinte azonnal elpárolog, nem fogod érezni rajta, és nem marad semmi nyoma a cicus szőrén. Ja, és a bolhák rögtön megdöglenek, valószínűleg már a fürdetéskor kihullanak belőle.

Szóval nagyon jó szer, nekem mindig van otthon belőle. A múltkor voltunk túrázni, és 2 kullancs is mászkált a kutyámon, mikor hazamentünk, valószínűleg ennél több is lehetett benne. Úgyhogy gyorsan lemostam neostomosannal, mert a kullancsok is azonnal kipotyognak, ha benne voltak.

Egy ampulla olyan 300-400 forint körül van.

Sok sikert, a kezelés után 2 nappal tegyél rá újra cseppeket, vagy nyakörvat, amit használtok.

És szerintem tartsál belőle Te is otthon, egy ismerősömnek van kisállatkereskedése, és azt mondta, hogy irdatlan mennyiségű bolhás állat van most, nem tudom miért.

2010. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Neostomosan, igen ez az, ezzel permeteztem be az egész lakást és az állatokat!

Igen, ez tényleg hatékony!

2010. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Anyunak még nem mertem mondani, mert ő meg cica ellenes volt és igazábol mondta hogy ő igy ezért nem szán pénzt a cicóra, nekem meg hát hogy őszinte legyek nincs miből :S azért gondoltam hogy itt kérek segitséget,talán tudtok valami olcsó és hatékony mődszert. Most még Kemotox-szal megpróbálom lefujni a szőnyeget és amerre járkál a cicu remélem azért ez is segit valamit, de mindenképp ki fogom probálni ezt a módszert is, mert anyunak tényleg nem merek szólni nagyon mérges lenne ha meg tudná hogy ellepik a bolhák a lakást :S (ő nem sokat van itthon mert a barátjánál van másik városban).
2010. aug. 4. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!