Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benne lennétek?Küldenétek...

Benne lennétek?Küldenétek pénzt?Többi lent.Ezért ilyen formájú a szöveg mert egy macskás csoportban írtam.

Figyelt kérdés

Kedves csoport tagok!

Most is elég komoly témával jötzem .Ugye elég sokan vannak Magyarországon akiknek ugyan van macskája de oltásokra orvosra már nincs pénze.Erre találtam egy "megoldást".Arra gondoltam hozzunk létre egy szervezetet ami segít a szegényebb gazdikon.Sajnos nem minden gazda tehet arról hogy nincs annyi pénze.

Jön egy betegség akár mágánál vagy családtagjánál amihez eléggé sok pénz szükséges.Vagy egy kisegítés bajba jutott rokonhoz.Legrosszabb esetben meglopták.De vannak olyanok akiknek a szivük megesik egy egy állatkán ezért befogadja és közben lehet nincs elég pénze.De még ezer és ezer több ok is lehet.Ezért szeretnék egy max 25 fős tagból álló jótékony szervezetet.Miért 25?19 megyénk van így minden megyének lenne egy "képviselője".A további 6 ember pénzügyügyekkel és további egyéb dolgokkal foglalkoznának.(további info keress/en privátban.)Továbbiakban pontokban szedném össze gondolataim.


1.,Pénz utalás juttatás.

A szervezetnek lenne egy külön bankártyája amire lehetne utalni.


2.,megye képviselők feladata,jelentősége.

A megye képviselőknek lehet írni hogy mi a baj és miért kéne és mennyi pénz.Ők ezt továbbítják ezt a messenger csopurtunkba.Ezután szavazás jön.(Közös döntés alapján a megye képviselők mint pozíció eltörölhető.)


3.,Szavazás

Egy messenger csoporton belül lehetséges szavazni és egyértelműen a szervezet tagjai szavaznak.1 órán belül kell mindenkinek szavazni.


4.,A segítés menete.

A pénz küldése utalással lehetséges bizonyos esetekben személyesen.


5.,Kiknek segítünk még?

A gazdikon kívül menhelyeken is segíthetünk persze ez is szavazással lenne hogy melyiket és hogy egyáltalán segítünk e.


6.,gyűlések

Számomra fontos a személyes találkozás.Ezeken a gyűléseken megbeszélnénk hogy mi legyen a jövőben kiknek segítettünk statisztikákat sorolnánk fel amellett hogy beszélnénk bármiről.A koronavírus járvány miatt a személyes találkozás nem nagyon lehetséges így skype vagy egyéb más alternatívát választanánk.


7.,Csalók kikerülése

Fotókat szeretnénk kérni pl az oltásról és a nyugtáról.Továbbá egy idejig tartanánk a kapcsolatot.Egyéb ötleteket szívesen fogadok.

8.,További tudnivalók

-Bárkinek segítünk akár szervezeten belül is.

-Ez még csak ötlet,ehhez lehet tenni venni ötletet adni.

-Most jön a kínos téma:a pénz kérés.Ha a csoport tagjaiből 1500 vagy 2000 ember küldene 500 vagy 1000+ forintot akkor már elég nagy összegek jutnak a számlára és így egyre több embert tudunk segíteni.


Összeségében ennyi.Véleményeket szeretnék kérni és hogy ki lenne benne.Kérdéseket szívesen fogadok és várok.Tudom még 16 éves vagyok elég fiatal de úgy gondolom van elég inteligenciám ahhoz hogy ezt a szervezetet létrehozzam(hozzuk).Remélem hamarosan el tudunk indulni így segítve több száz vagy ezer gazdit.Köszönöm hogy végigolvasta(d) további szép napot mindenkinek.



2020. aug. 20. 22:39
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
támogatom
lennék szervezet tag
41 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a Skype gyűlés kicsit sok lenne.
2020. aug. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy nagyon jó dolog egy 16 évestől, aki szereti a macskákat.


Ide kevés sajnos az intelligenciája.

2020. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem támogatom ezt, mert előbb-utóbb úgyis az lenne, hogy a pénzt amit adományoznak nem az állatokhoz kerül.

Ugyanis pénzbe kerül az is amit te leírtál. Nézzül csak:

1. Bankártyára uatlni pénzt ingyen van, de nagyobb összegeket vagy sok kicsi összeget levéve egy idő után pénzbe kerül. ( fél millió forint levételnél már majdnem 50 ezer forint levonásról beszélünk amit a bank levon)

2. ha önkéntes munka lenne, akkor esetleg ingyen van, de sok önkéntes csak addig csinűlná amíg nem megy a munkája ( fizetése) rovására. A végén minbdig az jön ki, hogy "legalább az áramba szálljatok be"

3. nem megoldható, mert olyan nem lesz, hogy mindenki ugyanabba az időben érjen rá. Van aki csak 34 órával később érne rá, és már el is esik a szavazásról

4. ez nem igazán érthető. Utalhat de akár személyesen készpénzt is adhat?

5. menhelyek minden évben az adók 1 %-át megkaphatják ha egy adófizető állampolgár nekik akarja adni

6. gyűlések: ( nem lesz mindig járvány) tegyük fel személyes gyűlést akarsz. Mégis merre? Mert ez pénzbe kerül. KIbérelni egy termet, embereknek odautazni, ha kocsival mennek, benzin, ha nincs kocsi akkot tömegközlekedés. Ha késő estig van a gyűlás akkor étel biztosítása, szállás megoldása.. Pénz..

7. Sosem fogod tudni a csalókat kikerülni. Egy leleményes csaló seperc alatt készít olyan hamis képet ahol a gyógyszer akár jó dátummal is felvan címkézve. Megmutatja, és?? ettől már tuti beadta a gyógyszert a kisállatnak? Nem megoldható. Arról nem is beszélve, hogy egy ívartalanításról nem adnak semmit. Legfeljebb számlát ami szintén hamísitható.


Én nagy állatbarát vagyok. Van macskám, voltak kutyáim. Ha rajtam múlna minden állatot befogadnék. De tudom mennyi pénzem van, mennyit vagyok képes vállalni. Ha nem tudom etetni, orvoshoz vinni, akkor nem tartok állatot bármennyire szeretném. Nekem a macskám családtag. Ha beteg viszem az orvoshoz, ahogy vittem a fiamat is amikor beteg volt. Nem hivatkozom arra, hogy nincs rá pénzem. (csak megjegyzem: sok embernek simán lenne, ha nem cigit vagy piát venne)

Az ember szíve akkor lágyuljon el ha anyagilag is képes eltartani az állatokat.

AMúgy rendszeresen támogatok egy menhelyet ( élelemmel, pénzzel, és évi egyszer kifizetek 30 ivartalanítást) az állatkorházat ahová a cicámat is vittem ivartalanításra szintén támogatom tárgyakkal, pénzzel.

Aki akar az megoldja, hogy a pénze az állatokhoz kerüljön, és nem azért fizet, hogy utána 20-30 ember zsebre vágja, hogy az alapítványnak is kell a fenntartásához pénz.

2020. aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Most leszámítva, hogy így pénzt gyűjteni nem is legális, de egyébként sem adnék így erre pénzt. Akinek nem telik rá, ne legyen állata. Vannak olyanok, akiknek a GYEREKÜK nem tud enni rendesen. Ha már adakozok, akkor nekik.
2020. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

"de úgy gondolom van elég inteligenciám ahhoz hogy ezt a szervezetet létrehozzam"


Ó, egy újabb önajnározó tizenéves.


Szerintem meg nem vállalok állatot, ha nem tudok neki megfelelő anyagi hátteret biztosítani. Előfordulhatnak durva szélsőségek, hogy mondjuk több százezer forintot nem tud valaki hirtelen előteremteni, de azért ez piszok ritka. Ha meg valakinek nincs pénze egy-egy műtéthez vagy ellátáshoz, annak kár állatot vállalnia. Ez a felelősségvállalás.

Ki fogja megítélni, hogy tényleg jogosult-e valaki a támogatásra? Vagy mindig azt kapja meg a segítségkérő, ami az ő kérésére beérkezik összeg? Csak mondom, hogy utóbbinál sem tudhatod, hogy nem-e csak egy sóhernak megy, aki nem akar az állatra költeni. Én inkább támogatnék szervezeteket, akik állatokat mentenek és önkénteskednék náluk a helyedben. Szebb volna, mint ez az elképzelés.

2020. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy naiv elképzelés, de ha szeretnéd, akkor először a jogszabályi háttérnek nézzél utána, mert csúnyán pórul lehet járni. Aztán meg tanuljál meg helyesen írni, ez a szöveg úgy néz ki, mintha egy hamis márkás cuccokat árusító weblapról származna. Nem fogja komolyan venni sok ember, én sem. Nem mentség az, hogy csoportba írtad ki.
2020. aug. 21. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Eleve úgy mondod magad intelligensnek, hogy még csak le sem tudod írni helyesen a szót. Így aztán nagyon hihető. De elmondom, a NAV nagyon élvezné, ha elkezdenél pénzt gyűjteni így...
2020. aug. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Ennyi erővel akkor gyereket is csak az vállaljon, aki megfelelően tud róla gondoskodni.Akkor akinek nincs pénze, annak semmije se legyen?
2020. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha felelősségteljesen gondolkodik, akkor végül is igen. Miért jó plk. nyomorra szülni, ahol utána a gyerek szenved, éhezik? (És nem, nem azokra gondolok, akik itt pattognak, hogy nem kapták meg a legújabb Iphonet vagy legmárkásabb cipőt, hanem akik tényleg hajléktalanok és/vagy szó szerint éheznek.)
2020. aug. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

8-as erről szólna a felelős gyermekvállalás/állattartás!


Aki szegény dolgozzon, s már is lesz pénze! És most nem kell jönni azzal, hogy a környéken nincs semmi munka, meg így, meg úgy, aki dolgozni akar és pénzt keresni az előbb-utóbb megtalálja a módját. Különben is valamiből élni kell, elsősorban magadat is el kell tartanod.


Aki nem tudja megvenni a gyermekruhákat, pelenkákat, vagy egy állat egészségügyi tételeire (amik évi leosztásban nem olyan egetrengetőek) az ne vállaljon! Nem várhatja el senki, hogy mint "rászoruló" majd mindig mások adományából kihúzza magát a csávából.


Állatot tartani nem kötelező, ahogy gyereket vállalni sem, az anyagi helyzet pedig nem függ semmi mástól, csak az embertől, nem egy megváltoztathatatlan skatulya, amiből nem lehet kikerülni.

2020. aug. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!