Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Házi macskánkat baleset érte?

Házi macskánkat baleset érte?

Figyelt kérdés

A hasa sérült, végülis a mosakodása miatt felülfertőződött neki egy seb.Nézetünk neki citológiát ilyen problémája nincs.Ő egy kinti benti macska.Sajnos nem tűri túl jól a bezártságot.Kapott tölcsért a fejére, ma délelőtt maga volt és mire haza értünk ,,levette".Kimostam neki a sebét ahogy az orvos is mutatta.De olyan pirosas a szeme körül, mintha fojtogatta volna magát, hogy valahogy leszedje a tölcsért.Azt gondolom szó szerint majd meg folytotta magát hogy leszedje.(azzal légyszi ne gyertek ,hogy miért hagytam egyedül otthon, mert 2 hónapja kaptam időpontot fogászatra nem volt egyszerű kivárni azt se, el kellett rendeznem a dolgot)

Viszont attól parázok ,hogy most akkor így éjjel is majd meg fogja próbálni levenni és esetleg tényleg belepusztul.

Allergiás már volt, először arra gondoltam, de mióta megjöttünk azóta sokat javult a szeme környékén a helyzet, az allergia meg szerintem erre az időre már nagyon ronda volna.

Nem tudom mivel tudnám kicsit megnyugtatni, hogy jobban bírja majd még ezt a hetet, mert még tuti ittbent kell lennie jövő hét elejéig, míg a gyógyszert kapja, meg amíg a var leesik a sebéről és már nem lesz nyílt seb a hasán semmilyen formában.Tiszta dilis lett.Amúgy sem az az ölbe cica fajta, de napról napra rosszabb a helyzet és már nagyon sajnálom.

Valaki volt hasonló helyzetbe, adnátok tippeket?



2020. szept. 29. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
a tölcsért jobban rá kell kötnöd. gézcsikot befüzni a tölcsér füleibe és kereszt alakban a hátán átvetni, majd a hasán megkötni. Tehát X alakban kötöd a testére a gézt.ha sikerül elég stabilan feltenned, feladja a dolgot, nem tudja majd levenni. és te se vedd le 1 hétig róla, ha piszkolodik a kötés akkor se, mert nem biztos , hogy mégegsszer hagyni fogja feltenni, ha már tudja, hogy tartósan mi vár rá ..
2020. szept. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyorsan átkötöm neki ilyenre.Olvasva is stabilabbnak tűnik, mint így hogy csak a nyakán van.Köszönöm a tanácsot!
2020. szept. 30. 00:52
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Mi van ha a hasára huzol valamit?

Amikor az enyém lett mutve, akkor egy zokninak levágták a veget és azt tettem rá.

2020. szept. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy leszedi.Olyan helyen van a seb, ahol eléri.Azért is lett rátéve a tölcsér.Volt rajta ilyen rugalmas kötöző is,meg sebre még plusz cukros géz, ragasztva, de az is egy idő után felcsúszott a mellkasára, a seb meg szépen gyógyult, mondta a doki, hogy akkor inkább maradjon a tölcsér+ betadinos vízzel mossuk ki neki napi 2-3-4 alkalommal, hogy ilyen szépen gyógyul, már jobb is ha szabadon van neki.Csak még a mosakodást nem lehet engedni.Már amúgy látszik, hogy nem kell sok, mert szépen gyógyul, csak jó volna ha kicsit együttműködőbb volna:)
2020. szept. 30. 12:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy ez keresztbe átkötözés tényleg működik, mert rajta maradt éjjel, meg a szeme környéke is rendbe jött, úgyhogy biztos, hogy agyon-vissza fojtogatta magát amíg lejött a tölcsér tegnap.Ivartalanításnál is kapott anno, de akkor egyszer se csinált ilyet mint tegnap,végig rajta maradt, nem is értem hogy tudta tegnap kihúzni a fejét.
2020. szept. 30. 12:43
 6/7 anonim ***** válasza:
örülök, hogy hasznodra lehettem, bár nem tudom miért és ki pontozott le annyira, hogy nyomorult 70%-n állok???
2020. szept. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontozott le.Én a 71% biztos hogy felfele pontoztalak.Ráadásul tényleg hasznos, mert így se megfojtani nem fogja magát, se levenni nem tudja a tölcsért.A helyzetünkben mindkettő fontos szempont.

Köszönöm és sajnálom hogy valaki lepontozott.Viszont ne vegye el a kedved.

2020. szept. 30. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!