Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintettek megmarad a...

Szerintettek megmarad a cicám, vagy elkell majd altatni?

Figyelt kérdés
Pár napja kerestem a kiscicámat sehol se találtam ma estére egy árokban volt szegényke (elütötte az autó szegényt) még él, állatorvos már nincs. Volt pár légy körülötte, és légylárvák (azaz a légy már beköpte) véres volt mindene. Lebénult és a szeme véres illetve a bele kint volt nem szakadt szét de a hasfalán volt egy juk. Felhivtam egy jo ismerösömet aki ért ilyenekhez és azt tanácsolta hogy fertötlenités , ször levágása hogy hozzá férjünk és betadin és lekötni. Persze elöbb forró (langyosas vizzel steril rongyal áttörölni és ugy a betadin, és ugye behoztuk egy dobozba és lekötöttuk a sebét. Adtam neki tejet is bár levolt bénulva a szája az álkapcsa de nyelni tudott fecskendö segitségével. Örültem mert az apró légylárvákból sok kijött,(igen ! belöle jött ki sajnos és élve ették szegényt ) azok a kis fehérek). A szeméböl is és a lábán lévö sebéböl is. Aztán mivel sütött a nap is és láttam hogy kakilt kivittem a dobozzal az udvarra ott voltam vele, a székletéböl is jöttek ki sajnos. Hol be jöttem, hol ki , gondolkoztam, sirtam: ujrafelhivtam az orvost stb . Aztán láttam hogy megint ott eszik a legyek egész végig ott voltam és zavartam csapdostam rola . Simogattam őt, de hiába csapok le 10 et-jött heylette 20. Most behoztam és ujra bekötöttem de leszedi magárol :(. Holnapig meglássuk mi lesz aludni se tudok :(.Most itt van a melegen legyektöl elzárva és én aludni se tudok itt aggodok- szerintetek mi lesz vele?

2019. okt. 24. 22:31
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Hogy szegénykém 1 éves volt a születésénél ott voltam vagyis egész kiskorátol rengeteg emlék vele jöttem haza meglátott, jött ha hivtam jött, dorombolt. Egészséges és életre való volt , és nagyon szép cica. Rengeteget aludt velem is és igazi kiskedvenc volt szinte családtag :((((
2019. okt. 24. 22:33
 2/46 anonim ***** válasza:
72%
Ha annyira családtag, akkor mi a f4sznak engedted ki?
2019. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
92%
Ügyeletre kellene vinni sürgősen, mert jelenleg a kínok kínját éli át szerencsétlen...
2019. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen esetre vannak az állatkórházak, nem tudom a lakhelyedhez közel van e. De mindenképpen az idő ami számít, holnapra ki tudja mi lesz már vele, arról nem beszélve mennyit szenved.
2019. okt. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
84%
Hogy a sima állatorvosi rendelőben nincsnek már ott, azt értem, de se ügyelet, se állatkórház nincs a közelben? Ha tényleg olyan súlyos állapotban van, ahogy írod, nem szabad halogatni a vizitet.
2019. okt. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
36%
Jujj, hát nagyon sajnállak, megértem a helyzeted, de az a helyzet, hogy nem biztos, hogy rendbe fog jönni. Persze a remény hal meg utoljára, de ha nem akarod hogy szenvedjen, akkor lehet, hogy jobb lenne elaltatni. Remélem történik valami csoda, és megmarad a cicád. Az enyémet is elütötték kiskoromban, a cica is kölyök volt még, nagyon sokat sírtam miatta,higy miért vannak olyan hülye autósok, akik csak mennek és oda se figyelnek. Persze egy macska kistestű állat, de akkor is! Részvét. Majd írd meg mi lett.
2019. okt. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
44%
Az az állat most szenved ha igaz amit írtál. Ha nincs a közelben orvos, vagy nincs rá lehetőséged elmenni, akkor segítsd át a másvilágra. Ennyit tehetsz érte.
2019. okt. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
91%

Olyan nincs, hogy nincs a közelben orvos. Ha a legközelebbi nagyvàrosba kell felvinni, akkor addig kajtatom a szomszédokat, míg valaki el nem visz kocsival, ha kell.

Fel van szakadva a hasfala, meg eszik a nyüvek, te meg lekenegeted betadinnal és tejet itatsz vele, hát nem vagy normális. Szerencsétlen állat szenved, te meg még tetézed a dolgot...

2019. okt. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
76%
Próbáld meg felhívni az állatorvost! Nekünk sem volt semmi a közelben de felhívtam és bejött átkötözte, elrendezte. Másnap vissza kellett vinni megműtötte. Nem volt annyira rossz állapotban mint a tiéd de agyrázkódást kapott és a műtét után is sajnos csak 2 napig maradt életben.
2019. okt. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
86%
Orvos nélkül biztos meg hal.
2019. okt. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!