Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Friss kiscicák túlélik a telet?

Friss kiscicák túlélik a telet?

Figyelt kérdés

Az anyamacskánk ma vezette elő két kicsinyét......

Nagyon fiatalok nincsenek 1 hónaposak.

Túlélik a telet szerintetek?

Az anya is fiatal, nem gondoltuk, hogy ivarérett lenne..... jövőre vittük volna a dokihoz ivartalanítani. Erre meglep minket két dedós macsekkal. :D

Ez az év csipa meglepetés.


Mi a fenét csináljak velük? csináljak nekik Téli menedéket?



2020. okt. 6. 20:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
Kartondobozt úgy rakj össze, hogy minden oldala zárt legyen és csak egy macskabejáratot vágj az egyik oldalára, amin éppen befér egy cica(amit a garázsajtókra szoktak csinálni). Ne legyen túl nagy, mert nem tudják felfűteni maguknak, ha nagyon tágas, de azért beférjenek összebújva. Ne rongyokat tegyél bele, mert ha vizes lesz még jobban megfáznak, hanem almot(szalmát), az szigetel is. Ha van rá mód, a kartonra kívül ragassz hungarocellt, ez szigetelőanyag. Mindezt tedd a teraszra vagy garázsba, vagy bármi védett helyre, ahol nem ázik szét a pici kuckójuk, vagy fóliáud körbe, de ne nagyon zörögjön, úgy, nehogy féljenek tőle. Ha nem fűtött helységben lesznek, akkor ne felejts el sűrűn vizet cserélni, meleg(nem forró, csak kézmeleg) vizet tegyél ki, hogy ne fagyjon meg a torkuk és ne fagyjon bele hamar. Plusz jó lenne, ha tudnál nekik főzni és napi 2-3x meleg ételt adni. Ha nem, akkor egy jobb minőségű száraztáp, ami a leglaktatóbb, legtápanyagdúsabb. A száraztáphoz keverhetsz nekik 1 kiskanálnyi felmelegített kacsa- vagy libazsírt, finomabb lesz nekik és melegíti őket a plusz zsiradék, de ne tocsogjon, mert meghajtja őket, csak éppen vonja be a tápszemeket vékonyan.
2020. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
93%
Jovore vitted volna ivartalanitani? A macskak gyakorlatilag 5 honapos koruktol ivarerettek lehetnek, vagy akar korabban is...Ha igy haladtok,meg jo par kiscicatok lesz. Kerlek, amint lehet, meg iden vidd el. Es a kicsiket is, ha megtartjatok oket.
2020. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

Azért az állatb.zi attól nagyon messze van aki be sem engedi a saját életterébe az állítólag imádott állatait..

De örülök hogy legalább téged érdekel a sorsuk, remélem hogy jó helyet tudsz nekik biztosítani és felelős gazdaként ivartalaníttatni fogod őket mielőtt újra megtörténik.

(Egyébként egész évben képesek szaporodni, én májusban találtam az egyik cicámat, az állatorvos azt állapította meg hogy januári születésű. Nagyon legyengült, a halálból hoztuk vissza.)

2020. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

na nem gondoltam volna, hogy így lekajabáltok, de mindegy, igazatok van

rutintalanok vagyunk, macskánk sosem volt még.... titál hülye vagyok hozzá.

nemrég költözünk egy tanyára, új életet kezdeni.

szeretjük az állatokat, volt a panelban akvárium, papagáj és kutya is.

ez a mostani tapasztalása a természetnek kicsit új - ezért tettem fel a kérdést!


azt viszont tartjuk, hogy a házban nem lesz állat!

lehet, hogy ez durván hangzik, de elég volt a takarítás utánuk. - kivéve az akváriumot.

azért költözünk hogy lehessenek állataink és tudjuk őket jó környezetben tartani.

a macsek meg meglepett azzal hogy október elején idepotyogtatta a piciket.

ne kövezzetek halálra!

pont az a lényeg, hogy ha már ideszokott ez a csúfondárosan borzas mindenféle színű - mint kiderült nőstény - akkor már a kicsinyeit is igyekezzünk terelgetni.

így már van 3 macsek, nem is kell több, úgyhog visszünk orvoshoz.

2020. okt. 6. 21:20
 15/24 A kérdező kommentje:

"Azért az állatb.zi attól nagyon messze van aki be sem engedi a saját életterébe az állítólag imádott állatait."

Ahogy a macska vagy a kutya, én is territoriális állat vagyok!

Az a 150 négyzetméter ami a házon belül van az az enyém!

Én nem eszek egy tányérból a macskával, kutyával, papagájjal! (az már agybaj! - láttam nagynénémnél... )

Nem teszem be a kajáját a saját mikrómba, van nekik másik...

Falusi állat nem egyenlő Budapest 5. kerületi állattal!

2020. okt. 6. 21:25
 16/24 anonim ***** válasza:
78%
A falusi állat egyenlő. A falusi ember nem...
2020. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
77%

Én is falum lakom, a macskám előbb hozott egy egeret, most idefekudt mellém a kanapéra.


És ez csak az egyik. Van még 5.

Kutyáknak külön fotel.

Ez csak természetes.


Most azon gondolkodom, hogy feküdjek, mert az egyik macskám állandóan az ágyban alszik, és megtamad, ha arebb teszem.


Szóval itt csak felfogás a különbség.

Megértelek, hogy meguntatok az állandó takarítást utánuk.


Szerintem jó gazdi vagy, csinálsz nekik jó kis meleg helyet, és jól ellesznek.

A mama cicát már most viheted mutettni, fialas után 4 héttel, mert megint kaptok baba cicát.


Én is így, tettem.

2020. okt. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
35%

Nyugodj meg kérdező, csak itt gyk-n kapnak vérszemet az emberek, ha nem az állatoknak rendeled magad alá, és nem csinálsz egy állatkertet a lakásodból.


Itt mindenkinek szent meggyőződése, hogy az a legjobb az állatnak, hogy télen-nyáron bent fekszik a lakásban, nem csinál semmit, csak a kutya, ami egy nap 4 órát sétál, meg minimum hétvégén sportol vagy sulizik.


Még jó hogy itt macskákról van szó.


Egy lapon említeni egy akváriumot egy macskával?! Az egyik egy üvegbe zárt élettér, a másik meg egy mozgó, szőrös állat, aminek még ürítenie is kell...


Az állatszeretet mióta attól függ, hogy én milyen rendet tartok a házamnál? Eddig hol éltek amúgy azok a "szegény" állatok, amíg nem kezdték el az emberek osztani az észt, hogy márpedig a legkisebbtől a legnagyobbik minden állatnak a házban a helye?


Kell nekik egy szélvédett, száraz kuckó és nem lesz semmi gond. Amint lehet ivartalanítani mindhármat.


Meg ne kezdjük ezt a városi állatnak milliószor jobb a sora, mint a kivert falusinak... Csak a szokásos vidék-város ellentét, de nem tudom melyik környezet áll közelebb az állatokhoz. A mindenirányból beton, parketta, járólap, vagy ott ahol még létezik olyan, hogy természeteshez hasonlító élettér.


Nem kell humanizálni az állatokat, ha van egy védett helyük éjszakára, akkor nem fáznak, mivel erre az életmódra vannak kitalálva. Azóta nem sajnálom a kutyám télen sem, amikor röpködtek a mínuszok, ő meg szétett lábakkal az égfelé szundított békésen.

2020. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és holnap szaladj el, és vegyél nekik féreg hajtot, és bolhairtot.

Csak azért írom mert kezdők vagytok.

2020. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

18 As, ez fajta függő.


Az én macskám a 35 fokos melegben is bebujik magától a takaró alá.

2020. okt. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!