Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Támadó mérges macskát hogy...

Támadó mérges macskát hogy lehet sérülés nélkül megfogni? Van olyan, amelyiket egyedül nem lehet kesztyűben?

Figyelt kérdés

Állatorvosnál iszonyat, hogy viselkedik a macskám. Ráaszólás nem volt elég, aztán szerencsére le tudtam fogni, de nem értettem miért nem hagyja abba.

Erről hogy nevelhetném le? Fejbe vertem az se ért semmit, aztán lefogtam a fenébe, de nagyon dühös voltam rá.



2020. nov. 3. 23:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
majd te is kapsz párat valakitől kérdező... minek írod ki a kérdést, ha tovább kardoskodsz az állat verése mellett. úgy kell megfogni, ahogy az első két hsz-ban írták. gyökér vagy a macskákhoz, ne tarts bolhát se....
2020. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

Na most ha agresszióra agresszió a válasz, akkor naná hogy össze fog karmolni, harapni ahol ér.

Állatorvos se szólt rád, hogy nem kéne csapkodni?

Stresszhelyzetben van a macska, fél mindentől, védi magát, mert csupa rossz emléke van az állatorvosról, erre meg a szagok emlékeztetik.

2020. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos néhány állat nem jól tűri az orvosi rendelőben a rengeteg idegen állat szagát, idegen helyet, tárgyakat, gyógyszer szagokat és megvadul félelmében. Ezen te nem tudsz változtatni, sokkos állapotban van, retteg, azt hiszi többszáz állat veszi körül, nem direkt csinálja így ne üsd, ne kiabálj!

Én azon lepődök meg, hogy erre nem voltak ott felkészülve, ahol ez mindennapos látvány!

Vastag kesztyűt, törölközőt vagy még kímélőbben azt nyakbőrre helyezhető rátétet használják normális helyen! Ez egy laza, szélesebb csipesz szerűség amit a tarkójára a bőrre tesznek, olyan nekik mintha a mami vinné szájban őket, ösztönösen teljesen elernyednek, nem kell őket szedálni se!

2020. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen, ahogy mondod, a macska nem ember. És éppen ezért nem úgy kell nevelni, mint az embereket szokták a régi poroszos módszerrel, hogy verem. Ezzel csak még hátrább kerülsz a célodtól, mivel az állatoknak a verés egyáltalán nem azt jelenti, mint az embernek. Nem kötik össze azzal, hogy ezt a viselkedéséért kapta. Vegyél pár állattan órát, és több kérdésnél is leírtam már, de légyszi hagyj fel a fasiszta módszerekkel.
2020. nov. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
90%
A verés semmiképp sem célravezető, legközelebb eszedbe ne jusson fejbe verni! És otthon se úgy neveld, mert csak félni fog tőled! A legjobb módszer tényleg az, amit írtak a legtöbben, hogy a nyakánál a bőrt kell összecsípni. Viszont én is jártam úgy a cicámmal, hogy a hordozóból még én sem tudtam kivenni, mert annyira bepréselte magát a hátuljába, hogy nem értem el, közben pedig fújt, morgott és karmolt. A doki és az asszisztens kesztyűben és mindenféle védőeszközökkel sem mert hozzányúlni. Végül előkerítették a macskafogót, és nagy nehézségek árán kivették a hordozóból, és lefogták a macskafogóval, hogy be tudják oltani. Én kértem tanácsot az állatorvostól, hogy mit tegyek, hogy ne legyen ilyen agresszív legközelebb, és 2 dolgot javasolt. Az egyik, hogy a cica jó emlékeket társítson a hordozóhoz, szóval, otthon béleld ki puha takaróval vagy régi pulcsival, tedd bele az egyik kedvenc játékát, vagy esetleg jutalomfalatot, ilyesmit, amit szeret. A másik, hogy vegyél neki Feliway párologtatót (állatpatikában, állatorvosi rendelőben lehet kapni, nem olcsó, de sokáig elég, és nagyon hatásos), és a legközelebbi állatorvosi látogatás előtt néhány nappal dugd be a konnektorba, ez le fogja nyugtatni, és kevésbé fog agresszívan viselkedni.
2020. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!