Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macska tud vadászni?

Minden macska tud vadászni?

Figyelt kérdés

Tartok tyúkokat, sokszor látok pici rágcsálókat a tyúk etetőtál körül...

Szomszédom azt javasolta, vegyek macskát, az majd levadássza a rágcsálókat. Melyik macska tud vadászni? Ha kölyköt veszek, az is megfogja pl az egeret? Kölyökmacskát nem szívesen teszek ki udvarra. De ha bent nől fel, akkor hogyan fog tanulni vadászni, hiszen az élelemért nem kell vadászni menni.

Mit tanácsoltok?


2020. nov. 11. 22:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Nekem az összes macskám megfogja.


Mind egészséges jóllakott, ivaratlanitott macsek.


De tényleg a három színű a legjobb vadász.

2020. nov. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A macska nem annyi, hogy kiteszed és kész

Oltások, ivartalanítás, minőségi etetés

Én például ellenzem a kinti tartást de mamámat ez nem érdekli ezért van neki 3 6 hónapos kinti kölyökcicája,na ebből a 3-ból egy amelyik vadászik és tud is, pedig ugyanaz az alom és ugyanannyit esznek

2020. nov. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan rágcsáló problémáid vannak, akkor patkány fogó kutyát javaslok. A fox terrierek sokkal alkalmasabbak erre a célra. Vannak tanyasi ismerőseim, a macskák úgy ahogy levadásznak pár egeret, ha olyanjuk van, akár a kölyök macskák is, de nem garancia. Viszont egy patkány relatív nagy és a macskák ritkán mennek neki, viszont a patkány akár nekimegy a tyúkoknak is. De egyébként is sok kárt okoz, és a mérget nem feltétlenül eszi meg. Az idomitott patkány vadász kutyát be lehet tanítani, hogy a saját jószágaidat békén hagyja, a patkány viszont ketté tépje, anélkül hogy megenné. Szerintem fontold meg, akikkel én beszéltem, náluk csak a kutya vált be, a csapdák, mérgek és macskák együtt nem.
2020. nov. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

13 Egyetértek. Barátnőméknél van valami kiverék kutya, foxi vér biztos van benne. A tyúkól körül irtja a patkányokat rendesen, pedig senki nem tanította neki. Meg sem eszi, csak földhöz csapkodja őket, eltöri a gerincüket.


Nekünk még a 90es években volt udvaron tartott macskánk, kistestű lány macska. Borzasztó ügyesen fogta a patkányokat. Egyszer viszont megharapta egy patkány a kis pofáját, a macska nem jött elő napokig. Mire előkerült szegény, addigra már olyan beteg volt a harapás elfertőződése miatt, hogy nem lehetett rajta segíteni. :(

Épp ezért sok macska nem is fogja a patkányt, mert nagyok és agresszívek tudnak lenni.


A kutyában viszont nem nagyon tud kárt tenni, mert nagyobb testűek.

2020. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!