Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az normális egy Ragdoll...

Az normális egy Ragdoll kölyökcicánál, hogy nem akar kézben/ölben lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 9 hetes kandúr Ragdoll cicám, néhány napja hoztuk el a tenyésztőtől. Eleinte nagyon bújós volt, elaludt rajtam, folyamatosan mászott rám, most viszont az elmúlt 2-3 napban egyáltalán nem akar rám feküdni és nyávog, ha a kezembe veszem. A tenyésztő sokat foglalkozott velük, sokat volt ott is kézben, szóval nem idegen dolog ez számára. Azt olvastam, hogy rongybabák, elengedik magukat ha kézbe kerülnek, de most ennek épp az ellenkezőjét tapasztalom. Pont azért is választottam ezt a fajtát, mert azt írták, hogy annyira bújnak. Ugye nem én vagyok ilyen szerencsétlen?:(

Ragdoll tulajdonosoktól kérdezem, hogy volt-e nektek hasonló tapasztalatotok, valamint mit lehet tenni ez ellen, ha ez nem normális viselkedés? Hogy érjem el hogy újra ölcica legyen? Vagy túlgondolom és csak várnom kellene amíg nagyobb nem lesz?

Nagyon szépen köszönök minden tapasztalatot és tanácsot!❤️



2020. nov. 11. 15:09
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
68%
Milyen tenyésztő adja oda 9 hetesen??? Normális helyen 12 hétig tartják az anyjával a kicsiket a szocializáció miatt.
2020. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
77%

Az nem tenyésztő volt hanem szaporító.

Amúgymeg a macska ilyen, akkor érhetsz hozzá ha ő akarja különben letépi az arcod.

2020. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
71%
Nem tenyésztőtől vetted. Egyrészt 9 hetesen tényleg nem adhatta volna még át. De simán lehet ideggyenge a macska a túlszaporítás következtében, úgyhogy imádkozz, hogy normális és egészséges legyen majd hosszabb távon. Egy ideig ne nagyon nyúzd. Azért normál esetben egy macska nem azért van, hogy te jól érezd magad, mert azt csinálhatsz vele, amit szeretnél.
2020. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%
A macskanak egyenisege van, csak azert,mert egy fajtara azt mondjak, hogy altalaban nyugodtabb, az az adott cicanal nem biztos, hogy igy lesz. Viszont meg kolyok, minden jobban erdekli, mint az ember, nagyjabol ugy 6 honapos koruk utan kezdenek lenyugodni. Szoval attol meg, hogy most nem bujos, kesobb lehet az. Viszont nem fogod tudni nala elerni azt, hogy nyugodtan megmaradjon az oledben kesobb se, ha o nem ilyen tipus. Ezt nem lehet annyira tudni elore.
2020. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
88%
Ha plüssállat kell, akkor vegyél azt, mindenkinek szívességet teszel.
2020. nov. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár tanácsokat nemigen kaptam... Biztató szót meg nem is értem hogy reméltem...
2020. nov. 11. 19:53
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Hat, szerintem az biztato,ha tudod, hogy fel eves koruk utan a macskak altalaban lenyugodnak. De ettol tobbet tenyleg nem lehet mondani, eroltetni meg a bujast vegkepp nem sajnos.
2020. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
81%

Ha 9 hetesen odaadta akkor biztos nem fajtatiszta, így nem várhatod el hogy teljes mértékben megfeleljen a fajta leírásának. Sajnos ilyenkor nagyon fontos az a pár hèt amit még az alomban kellene töltenie szocializáció szempontjából. Bár a cicák egyéni személyiségek, én még csak szapis ragdollról hallottam hogy "undok" volt.

Mindenesetre fogadd el, hogy ő ilyen, és tanulj a dologból. 🙂

2020. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
39%
Ne aggódj. Igaz nekem csak házicicáim vannak, de például az egyik mikor kicsi volt szeretett kézben lenni. Mikor nagyobb lett már nem igényelte. A másik viszont imád kézben lenni. Így nem is veszem fel. Nem volt faj macskám soha, nemis kellene, neharagudj, de szerintem se nyuzd. Ha nem szeret ölben lenni nem baj. Ha azt szeretné h simogasd, azt jelzi neked.
2020. nov. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Mónika789 ***** válasza:
26%
Szia kedves kérdező! Először is, ne hallgass a sok okos, segíteni nem akaró, rosszindulatú válaszadóra! Én személyes tapasztalatból tudom, 8 cicám volt már, hogy minél nagyobb a cica amikor elhozod, annál nehezebben szokik hozzád. Volt fajtiszta cicám, akit 12 hetesen hoztam el, sosem volt igazán bújós… így szocializálódott a tenyésztőnél. Volt 6!!! hetes fajtiszta kiscicám (a mama beteg volt ezért jött ennyire korán) na ő pár hét elteltével maga volt a tündér és az is maradt. Szóval nem kizárólagos recept a 12 hét, sőt! A fajtiszta-e a kiscicád kérdésre pedig egyszerű a válasz! Miért ne lenne az? Attól, hogy valaki nem 2x-es pénzért adja a törzskönyves cicát, amit kötelezően ivartalanít, attól még lehet fajtiszta, sőt! Barátnőmnek (külföldön él) szintén ragdoll cicája van, törzsköny nélkül, ismeri a szüleit, fajtiszta mindkettő. Ez külföldön nem akkora szám, mint nálunk, itt jóval többet lehet kaszálni a törzskönyves cicán, mint máshol. Hidd el, nincs különbség törzskönyv, vagy anélkül, hiszen szaporítani úgysem tudnád a kikötések miatt. Legyél kedves, türelmes, ne hallgass a sok buta hozzászólásra, pár hét alatt hozzád szokik a cica és olyanná neveled, amilyenné te szeretnéd! Legyen benne sok örömed!
2020. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!