Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalaníttattam a kóbor...

Ivartalaníttattam a kóbor macskát, ezért már nem kell neki? És mi az, hogy nem volt hozzá jogom?

Figyelt kérdés
Jár ide egy kidobott cica a panelházunkhoz és a szomszédom eteti. Be akarta fogadni, de mindig csak egy kicsit felvitte a lakásba, megetette aztán vissza levitte. Láttam, hogy vemhes, ezért elvittem a dokimhoz és ivartalaníttattam, aztán nálunk lábadozott. Szóltam a szomszédnak még az ivartalanítás napján, hogy nálunk van, odaadom, csak még lábadozik, most is vagy utána is elviheti magához, ahogy szeretné. Erre mondta, hogy nem kell neki, mondom, miért, hisz beakarta fogadni. Erre mondta, hogy már nem. Mondom, most már ivartalan, nem lesz baj a kicsikkel, gazdikereséssel, nem fog tüzelni. Azt mondja, ehhez nem volt jogod, én befogadtam volna a kölykökkel.
2020. nov. 20. 16:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10%
*És úgy veszi, hogy ő most már a te macskád; ha már elvetted tőle szónélkül ivartalaníttatni. -ez tehát a legrövidebb magyarázat;és szóval ha ő etette; ő gondoskodott róla; szóval kvázi már az ő macskája volt, akkor szerintem se lett volna nagyon jogod. Mert végülis etette , gondoskodott róla, magához vette .
2020. nov. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
11%
*Bocsi, mégegy gondolat; szóval rákényszerítetted az emberre is,meg a macskára is az ivartalaníttatást; a gyakorlatilag "gazdi" engedélye nélkül; meg a cicának is ez még lehet külön trauma, hogy szépen fejlődtek a kis macsekok a hasában, és most egyszercsak eltűntek. Tudom, itt nem a szó legszorosabb értelmében véve vett gazdi , de szóval attól még ő etette, ő vitte föl magához; ő foglalkozott vele, satöbbi.
2020. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted, aki azt irja, hogy a kérdező kozbe avatkozott... Most őszintén, ha annyira érdekli a macska a szomszédot, akkor ebben az időben, főleg ha vemhes is volt, biztos, hogy mar nem tettem volna ki az utcara! Gondolom olyan a szomszedod , hogy par simogatasert felvitte, de annyira azert nem szerette, annyira azért nem nott hozzá, ha utána kidobta vissza az utcara. El ne hidd, hogy akart rola gondoskodni! Ha ez igy lenne, nem esett volna neked.
2020. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

13as vagyok


Az kimaradt, hogy a macskat pedig nem csak neha vitte volna fel magahoz, hanem ott is tartotta volna véglegesen, hogy a szuletendo cicak ne a telbe érkezzenek!


Nem is nevezném meg elméletileg se gazdinak, a macska tud vadaszni, tehat az, hogy időnként megetette, nem nagy dolog.. Tehat a szomszedod inkább csak elhuzta szegény elott a mezes madzagot, hogy "van ilyen elet" is(meleg szoba, puha takaro, bar ki tudja, hogy a lakásba hogy bant vele ....)

Aki igazán megszeret egy macskát, nem csak par orat ker belole. Ezt azert belathatja mindenki.

2020. nov. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Azt mondta beakarta szoktatni, de én ha egyszer megfogok egy macskát és beviszem a házamba biztos nem rakom ki újra és újra. Ha elég sokáig bent van úgyis megszokta volna bent. Én egy szóval nem mondtam neki a kicsiket először, csak hogy még lábadozik, mert elvittem ivartalanításra, hogy ne legyen vele gondja és már akkor mondta, hogy már nem kell neki, szóval tuti akarta a kölyköket, én meg azt hittem segítek neki evvel, hogy 15 ezerért magam megcsináltatom kedvességből, elvégre ő már nyugdíjas, lehet nem is telt volna rá neki, plusz mit csinált volna egy másfél szobás kis lakásban 5 kiscicával(a doki szerint annyi volt bent). Meg hát így is annyi árva cica van, ha megelőzhető, akkor ne is szülessen több. Nyilván, ha már meglettek volna a kicsik és úgy hozza ide őket, vagy eleve csak ide szüli őket, akkor nem ölöm meg őket. Tudom, hogy ez is lényegében gyilkosság, olyan mint az abortusz, de gyerekeket is simán elvetetnek, ha úgymond "fölöslegesek", vagyis nem szeretnék a szülők, akkor egy háziállattól az embernek kell okosabbnak lennie és megelőzni, mivelhogy annyi kóbor macska van, nem kell mégtöbb "fölösleg". Nem akartam rosszat, sőt azt hittem segítek.
2020. nov. 20. 18:50
 16/18 anonim ***** válasza:
17%
De a macska kinti állat. Valaki mondott egyszer valamit, hogy mekkora "vadászterületen", "fennségterületen" érzi jól magát a macska; és valami nagyon nagy számot mondott. 500 rémlik, a mértékegység meg talán hektár volt. Tehát egy alapvetően kinti létet megszokott macskát nem feltétlenül kéne """börtönbezárni""" a négy fal közé. Az a macska már megszokta, hogy jön-megy, ahova akar; az is mekkora trauma lenne az állatnak, ha egyszercsak nem lenne kiengedve. Lehet, hogy hosszútávon tök depis lenne. Ha mondjuk kertes házban lakna az ember, és ott úgy meg tudná csinálni a kerítést, hogy a macska ne menjen ki, akkor az úgy okés lenne; mert ottvan a cicának az udvar. De szóval szerintem nem pontosan lett kifejezve; mert ő nemhogy "be akarta fogadni", hanem az a macska már gyakorlatilag 'be is lett fogadva'. Tehát ha már etette rendszeresen, meg vitte is a házába, akkor ő lett a gazdája. A cica alapvetően kinti állat, és tehát, ha kinti, akkor érted, akkor nem lehet azt , hogy egyiknapról a másikra megszabod neki, hogy csak bent lehet a házban. A cicák szeretnek kirándulni, felfedezni helyeket, fára mászni. Énszerintem legalábbis; tehát hogy ők szeretnek világot látni, és egy eleve kinti macsek szerintem eleve rosszabbul viselné a korlátozásokat. Tehát azért időnként jó, ha ki tud mozdulni egy cica talán; de szóval én ezt nem tudom, de szóval nekem pl lelkületileg rosszul esne, ha előtte "miénk volt a tér" , és akkor utána meg ilyen "enyim a vár, tied a lekvár." A lekvár finom, de ez most nem idetartozik, hanem képletesen van. Tehát egy kint nevelkedett állatnak olyan mértékű határt szabni, tehát az lehet, hogy megviselné az állatot. Meg pl szal , ez megintcsak másik kategória, tehát nem pontosan tartozik ide; de pl létezhet olyan is, hogy pl egy gazdi vesz valahol egy másik házat, és elköltöznek, és akkor a cicát ez annyira megviseli, stresszeli ez a környezetváltozás, hogy az első hetekben tudja jobban hullatni a szőrét a stressz miatt, mint kéne. Mármint jobban hullik, mint normális lenne; tehát nemcsak időnként 1-1 szál, hanem feltűnően sok, mégha pl pont nem vedlési időszakkor is költöznek. Egyébként, ha valakinek hátha jóljön, ide írom ezt: azok a macskák, akiknek van egy dobozuk, jobban viselik a költözést. Tehát egy olyan doboz, amibe be tudnak bújni, még az is jó, ha mondjuk doboz nincs, hogy szigszalaggal körbe van kerítve egy macskányi hely. A másik, almos dolognál nem tudom, nagyobb cicáknál is működik -e, de valszeg igen; hogy oda tartod a cicát az alom fölé, és akkor megfogod finoman az egyik első lábikóját, és belekotorsz vele az alomba; és akkor onnan már meglátja,hogy milyen szépen el lehet benne ásni a dolgokat; de mondjuk egyébként én el tudok képzelni olyan macskát is, aki csak kint szereti elvégezni az udvaron. Vagy egyébként még olyat is, hogy kinti-benti a cica; és mégis bekéreckedik az alomhoz dolgát végezni, utána kikéredzkedik. :) Ezek az infok még hátha hasznosak lehetnek; meg szóval tényleg jó, ha van egy megfelelő méretű kinti területe is a macskának, egy cica az szeret jönni-menni, fára mászni.
2020. nov. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
*ja és a fáramászást nem tudom, mennyire pótolja, de lehet valami ilyen macska-emeleteságy (?) vagy mi annak a neve; ott az olyan, hogy egy többszintes állvány, olyasmi, mintha virágállvány lenne; de tehát több ilyen szőnyeges szint van rajta; és tehát egyik szintről tud ráugrani a másikra; és ez nemtom, ilyen egyméter, egyméter 20 centi, másfél-két méter magas(?) Na , ezt tehát nem tudom, de szóval a cicák is szerintem szeretnek magasan lenni, mint az oroszlánok, ahonnan belátni az egész területüket. Tehát most már nem tudom, kié lesz ez a macska, tarthatnátok akár a szomszéddal is együtt; de szóval nektek is talán jól jöhetnek ezek a dolgok, amiket írtam.
2020. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván egy csöves öregasszony, aki a saját mocskában él, és azt sem tudja mit akar.
2020. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!