Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám iszonyatosan büdösek...

A macskám iszonyatosan büdöseket szellent mindennap. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mivel baromi válogatós, így hetente váltogatom neki a száraztápot és a nyers csirkehúst. Sajnos ha 1 hétnél tovább kap egy fajtát nem eszi meg.

Mellette adok nekik alutasakos eledeleket, többet között a Felix és a Gourmet Gold a kedvencei.

Tudom, hogy ezek nem érnek semmit, éppen ezért, most vettem neki a száraz mellé Applaws alutasakos eledeleket, több fajta ízűt is, elvileg ebben nincsenek mesterséges cuccok, sem cukor, meg mindenféle adalékanyagok. Eddig siker, mert megette.

Érdekes mód a másik cicám is ugyanígy étkezik, annyi különbséggel, hogy ő mindig megeszi a rendes száraztápot, ő nem annyira húsevő, ritkán kell neki csak.

Egyszerre nem adom a kettőt nekik, mivel állatorvos mondta, hogy ne keverjem, úgy csináljam, hogy egy ideig táp, utána váltsak húsra.

Sajnos nehéz eset, sajnos ő ilyen cica, kell neki a változatosság. Próbáltam persze más tápot is, ha azokat cserélgetem, de nem.

A prémium kategóriából ezt az egy fajtát fogadja el.

Természetesen féreghajtózva is van, 2 havonta, mert kijárósak + nyerset is esznek.


Ha ezeket a szupermarketes, gagyi konzerves cuccokat elhagyom, az megoldás lehet?



2020. nov. 23. 13:35
 1/5 A kérdező kommentje:

Két állatorvosnál is jártam az utóbbi időkben, mindkettő azt mondta, hogy ehetnek a macskák nyers húst, csak sertést nem.

Csak mert olvastam olyanokat, hogy sok orvos ellenzi ezt.

2020. nov. 23. 13:38
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Azokat a konzerveket ne add neki
2020. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Xar a kaja. Adj neki normális tápot, meg főtt, emberi kaját!
2020. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A konzerveket mellőzöm, köszi!

Főtt, emberi kaját nem adok neki, legalábbis olyat, amit mi eszünk, biztosan nem. Így is rossz az emésztése ezek szerint, nem fogok még fűszeres ételeket adni neki mellé, az tuti.

2020. nov. 23. 18:23
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

A konzervek vagy mik azok a tasakos kaják a probléma központjai, mert azokban szója meg gabona van, amit nem tudnak megemészteni így sokáig "rothad" bennük, mire nagynehezen, emésztetlenül távozik.

Az én cicám szó szerint egy csipet(két ujj között falatnyi darabka) kenyértől is olyan hasfájást kap, hogy szörnyű nézni. Érzékeny a gyomra és amellett, hogy ezeket a cicák nem tudják megemészteni még meg is fekszi az ő gyomrát. Az olcsó tápokat, konzerveket is ezekkel töltik fel, mert olcsó és csak tömítőanyag.

Minőségi(gabona, szója, adalékanyag mentes) kajákat vegyél nekik, vagy etess csak nyers hússal, de ne csak csirkével, hanem pl halat, nyulat, pulykát is szokták szeretni, ha ezeket váltogatod és adsz belsőséget, kisebb csontosat is meg mellé tojást, akkor úgy is teljesértékű lesz az étkezése, de ha nem hiszel nekem, akkor próbáld ki és fél év múlva nézess neki vérképet!

2020. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!