Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék a 14 esztendeje...

Ágoston Terézia kérdése:

Mit tehetnék a 14 esztendeje a szomszédból áradó iszonyatos macskahúgyszag ellen?

Figyelt kérdés
Nem utálom az állatokat, sőt! Rigó Béla versében foglaltakat a Kaláka együttes megzenésítésében hiszem, és vallom! https://www.youtube.com/watch?v=3l3eWxw2pxw Nem tudok megoldást.(A ház gondnoka, közös képviselője, kerület jegyzője, az ÁNTSZ, a kerületi állatorvos... sajnos nem tudott segíteni.)A macskaszaros legyek is rendkívül irritálóak a konyhaasztalomon. Veszélyben vannak a macskák, mert indulatom ellenük fordul(hat), a gazdájukkal szembeni eredménytelen küzdelem következtében. Valamit tenni kell: 15 évig fizettem 3 féle hitelt, hogy lakhatatlan lakáshoz jussak! Kérem, segítsen, aki tud.

2017. febr. 13. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
De milyen lakás ez? Panel? Méreg esetleg?
2017. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Biztos,h macskahugy szagot erzel?Es mibol gondolod,h az asztalodon maszkalo legyeknek macskaszaros a laba?
2017. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mit akarsz a macskákkal? Hány cicája van?
2017. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez "dehát miért én fizessek?!" dolog, de ha tényleg a macskahugy ami a probléma, akkor próbáld meg megbeszélni a szomszéddal, hogy vállalod a macskái ivartalanításának a költséget. Mert ami tényleg irritálóan büdös, az a ivaros kandúrok vizelete, a többi nem büdösebb, mint az emberé.
2017. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók, akik egyben kérdeztek: nem panel, téglalakás egy társasházban. A Margit híd budai hídfőjénél van. Biztosan macskahúgyszagot érzek, ezt a 14 év alatt a hatósági jogkörétől megfosztott ÁNTSZ le is írta. Tehetetlenek, miként a jegyző, az állatorvos, a közös képviselő és a gondnok. Nem lehet tudni, hány macskája van, mert senkit nem enged be az ajtón. Szabó Magda: Ajtó című művében leír egy hasonló esetet, ezzel a címmel nagyon szép film is készült. Valószínűleg pszichiátriai eset, családjaként tiszteli a macskákat. Azonban Én, a szomszédja, miért szagoljam ennek eredményét. Lakhatatlan a lakásom, már régóta. A hivatalos utak végén történt már ilyen-olyan próbálkozás a megoldásra, mert valóban elviselhetetlen! 3 féle hitelt fizettem 15 évig, és hozzájutottam ehhez. Amikor erre rádöbbentem, először is idegösszeroppanást kaptam, később kezdtem próbálkozni a megoldással. A sajátos módszerem bevetésével, már a bűzszint kb. a felére csökkent a 14 év alatt, de még mindig erősen érezhető a -10-15 fokos januárban is, képzeljétek el ezt nyáron! Biztos, hogy macskaszaros a lábacskája a legyeknek, hiszen a jó meleg macskaszaron teremnek. És jönnek! Volt, hogy egész légyfogónyit gyűjtöttem össze. Bírósághoz fordulhatnék, de nem elsősorban vagyonjogi kérdés, azonkívül évekig elhúzódik, szerintem méltányolható eredmény nélkül. Igazából ehhez a fórumhoz azért fordultam, hátha volna egy "macskaőrült" fórumozó, aki személyes látogatást tenne nála, és esetleg rá tudná vezetni arra, hogy amit csinál, az embertelen!!! És esetleg arra is, hogy "állattalan" is. A viszonyunk már annyira megromlott, hogy nem tudunk egymással normális emberi hangon kommunikálni! Mediátorra van szükség!!! Ezért írtam Nektek, Önöknek! SEGÍTSÉG! Fontos volna!
2017. febr. 13. 22:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Erre kell legyel törvény. Ha jól tudom max 3 háziállatot lehet tartani közös lakótömbök egy egy lakrészében.
2017. febr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez így mondjuk embertelen és a cicái is szenvednek, el kéne koboztatni tőle. Nem tudom működnek még a radikálisok??? Valaki tudja?
2017. febr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Reagálok gyorsan azért, hogy ebbe az irányba ne induljanak/induljatok el: NINCS törvény! A társasházak SZMSZ-e (Szervezeti és Működési Szabályzat) kitér erre, maximum 2 állat (kistestű állat, akár macska) tartását engedélyezi. Általánosságban is fogalmaz: úgy kell az állatot/állatokat tartani, hogy az ne zavarja a többi lakót. A társasház SZMSZ-e nálunk tartalmazza e passzust, de semmit sem ér, mert nem határozza meg, ki ellenőrzi, kötelezni nem kötelezi arra a tulajdonost, hogy engedje be az ellenőrt, valamint nincs meghatározva szankció! A lakás Budapest II. kerületében van, a II. kerületben nincs állattartással kapcsolatos törvény. Ez mulasztásos törvénysértés, amiért a kerület jegyzője felelős. Jártam már a jegyzőnél is. Kedves ember, de évek óta nem mozdul el a holtpontról a kérdés. Ezért MEDIÁTOR KÉNE NEKEM A "MACSKAŐRÜLTEK" KÖZÜL, AKIK RÁBÍRNÁK A SZOMSZÉDASSZONYOMAT ARRA, HOGY NE KÍNOZZA AZ ÁLLATOKAT ÉS AZ EMBEREKET!
2017. febr. 14. 09:15
 9/11 anonim ***** válasza:
A radikálisok el koboznák tőle, ha még működnek, ők tojnak a törvényre
2017. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megszereztem a szükséges ismereteket! Rájöttem, nem ez a fórum, ahol megoldást találhatok, a mediáció sem működhet! Köszönöm, VÉGE!
2017. febr. 14. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!