Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A dominanciát vissza szerezhet...

A dominanciát vissza szerezheti még?

Figyelt kérdés
Van egy nagy mamlasz ivartalan kandúr cicám. Imádom! Most lett egy másik, sokkal kisebb kislány, és úgy tűnik, hogy leuralja a nagy mackómat. Fél tőle, 2 méteres távolságba kerüli ki, stb. Szeretném, hogy jóban legyenek, de mindkettő fél, és a kicsi az, aki félelemből támad a nagyra, a nagy meg ideges ettől az új helyzettől. Mit tehetnék, hogy ne féljenek egymástól, és az első cica maradjon az alfa?
2020. nov. 24. 13:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%

#10, vannak itt macskautáló b*zik, akik ilyetén élik ki a frusztrációjukat. néha be is szólnak. bizonyára erre verik. csak figyelj, ezt is hogy le fogják pontozni :-D


a b*zit ki kellett csillagoznom, a renccer nem engedi. de attól még azok..

2020. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk túl sok hasznos választ nem is igen kaptam. :D Ettől függetlenül én csak az utálkozót pontoztam le, mert jól áll neki a piros. :)
2020. nov. 24. 14:51
 13/17 anonim ***** válasza:
79%

Költözésnél alakítsd ki előre a saját területét mindkét cicával, azzal tudsz nekik segíteni.

Én Feliway-el is bepróbálkoznék, a Friends verzió kifejezetten összeszoktatásra való.

Etetni külön etesd őket, úgy értve, hogy ne egymás mellett legyenek a tálak, legyen egy-két méter táv.

Almokat úgy helyezd el, hogy senki ne szorulhasson sarokba.

(Ez egyébként mindenre igaz, cicabútor, fekhely, stb., mindig legyen B útvonal, amerre konfliktus nélkül távozhat akármelyik.)

2020. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megfogadom ezeket! (Erről a Feliway-ről még nem hallottam, de nagyon érdekes, utána is olvasok.)
2020. nov. 24. 15:36
 15/17 anonim ***** válasza:
55%

Huhh, vannak bajok...


Tisztázzuk, hogy a macskák nem falkákban élnek, hanem kolóniákban. Nincsen az egyedek között domináns viselkedés. Minden példány önállóan cselekszik és magát látja el, de szeretnek egymás társaságában lenni.


Egy szóval a kérdésre a válasz az, hogy nem kell tenni semmit, majd megszokják egymást. Ha összeverekszenek, akkor a farkuknál fogva meg lehet próbálni eltávolítani őket egymástól vagy vizet kell spriccelni rájuk, de amúgy pár perc bunyó után maguktól is szétmennek. Utána simán megeshet az is, hogy egymás mellett fognak szunyókálni, békében..

2020. nov. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15

Nem minden esetben pár perc az a bunyó :c

2020. nov. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
66%
És főleg nem szabad hagyni odáig fajulni a helyzetet, hogy egyáltalán bunyó legyen.
2020. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!