Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Albérletbe macska?

Albérletbe macska?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi. A párommal bérlünk egy kis lakást, kb. 40 m2-es lehet. Elég sokat dolgozunk, így a kutya kizárva. Nekem világ életembe kutyám volt, jól ismerem a viselkedésüket, igényeiket. Benti cicám viszont nem volt még. Menhelyről szeretnénk hozni, minimum 2 éveset, kiscicát nagy falatnak tartom, mert annyit nem vagyok otthon.

Kérdés: Mennyire nevelhetőek? El van a lakásban egyedül, vagy rombolni fog? Valóban igaz, hogy felkelt hajnalban, hogy éhes? Kefélés mellett mennyire hullik a szőre?

Köszönöm. 🐱



2020. dec. 7. 13:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
A kerdes kiirojanak szerencsere segitenek tapasztalt, macskahoz erto hozzaszolok is, ez mondjuk legalabb hasznos info neki :)
2020. dec. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Nos igen, de eléggé változóak a vélemények. Igazából még most sem tudom, merjem-e. Bár vissza lehet vinni, ha "nem válik be", de ennek nagyon nem vagyok a pártolója így ha egyszer hazahozzuk itt is marad. Még gondolkodom rajta. 😊

A tulaj engedi, ami elromlott, azt eddig is mi javítottuk meg, a kérdésem erre a részre nem vonatkozik.

2020. dec. 7. 20:19
 23/32 Metionin ***** válasza:
Akkor vigyél haza egyet ideiglenesben, és ha úgy érzitek hogy okés, akkor írjátok alá a szerződést. Tényleg ahány cica, annyi személyiség de az én tapasztalataim azt mutatják, hogy igenis nevelhetők és nem cseszik szét a lakást ha a ember foglalkozik velük. 5 cicát neveltem eddig fel, különbözőek voltak és különböző helyekről, eltérő életkorban mentettük őket de mind megtanulta hogy pl. asztalra nem megyünk, csak a kaparófát karmolásszuk, függönyre nem mászunk, asztaltól nem tarhálunk stb.
2020. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem érzi jól magad nálad, a cica érdeke is, hogy fenntartsd a lehetőségét a továbbpasszolásnak, vagy visszaadásnak. Ez nagyon fontos, beszéld meg a menhellyel is ezt.
2020. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ha a tulajnak nem gond, akkor nyugodtan tegyél egy próbát, a macskák híresek arról, hogy (legalábbis a kutyákhoz képest mindenképp) jól elvannak magukban. Mérgező növényeket/dolgokat, törékeny tárgyakat el kell rakni, búvóhely, alom, legalább két víz, játékok legyenek kirakva és el lesz. Én 7-8 hónapos koráig felkeltem hajnalban is hogy megetessem és így napi három alutasakos adagot kapjon.
2020. dec. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Mi is ekkora lakásba hoztunk el egy 4 hónapos cicát. Mostanság kezdtük el huzamosabb ideig (3-4 órákra, holnap majdnem 8 is lesz) magára hagyni, hogy hozzászokjon. Kritikus pontok a virágtartó, az egyik virágot már leverte (bár jó nagyot eshetett vele, azóta nem mer felmászni a tartóra sem), a függöny, az sajnos tiszta karmolás, a kanapé hátulja, azt is kaparja (persze ha rászólunk, abbahagyja, de aztán kezdi elölről, ha megfordulunk).
2020. dec. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
26: Kismacskát ezért sem szeretnék, ha saját lakás akkor fene bánja de ide azért jobb lenne egy öregebb cica.
2020. dec. 9. 19:15
 28/32 anonim ***** válasza:
Az idosebb cica is karmol, kapar, ha olyat fogsz ki. Mondjuk az en macskam nagyon jofej, semmit nem tett tonkre soha, de egy baratnome meg isten csapasa, fuggonyon log, kanape, fotel szetkarmolva, konyhabutor karmolva stb. Pedig van kaparofaja, a kormet is vagjak,es megis.
2020. dec. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
96%

#6 vagyok

Először a mi cicánk is akart kaparni pl fotelt, de amikor el akarta kezdeni mindig egyből rátettem a kaparófára és a mancsával elkezdtem az kapartatni. Ezt párszor meg kellett csinálni de azóta mindig oda megy. Ha kaparós cicát fogsz ki akkor szerintem idősebbnek is meg lehet így tanítani.

2020. dec. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
azt*
2020. dec. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!