Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elrontottam a cicám, nagyon...

Elrontottam a cicám, nagyon félek, hogy korán itt fog hagyni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 hónapos a cicám, akit 18 hónapja találtam kidobva. Sok dologra közben jöttem rá, javítgattam ki, amit tudtam, de van, amit nem tudok helyrehozni. Ő az első cicám. Mindenki azt mondja nem vészes, meg majd a következő cicánál már mindent tudni fogok, de nekem ő az egyetlenem és legkedvesebb cicám, imádom őt és a legjobbat akartam neki, nem akarok másik cicát, nem akarom, hogy ő csak egy tapasztalatszerzés legyen a többi, őutána következő cica javára. De már nem tudom helyrehozni, mert az elejétől kellett volna mindent jól csinálni, így már utólag, útközben hiába rendezek mindent. Nagyon rág a lelkiismeretem, félek, hogy elveszítem őt idejekorán.
2020. dec. 7. 16:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Tanácsot kértem, nem okádást a fejemre, mindennek tetejébe.

Igazából a legnagyobb bajom, hogy szeretnék visszamenni az időben és mindent elölről kezdeni vele. Barfozni az elejétől(most már nem tudok, mert megszokta a tápokat és imádja). Megszoktatni a fésülést vele(kicsinek sosem fésültem, mert nem hullott és nem gubancolódott, sőt azt se tudtuk, hogy nagy szőre lesz, mert olyan sovány és csúnya volt szegény). Elolvastam volna pár könyvet valami macskapszichóról, hogy ne legyek sose ideges miatta, ő pedig miattam(most már összekovácsolódtunk, az elején kellett volna, mielőtt megtaláltam, bár fel lettem volna készülve arra, hogy esetleg kidobott állatot találok és megtartok). Nem ivartalaníttattam volna 4 hónaposan, hanem mondjuk 8-10 hónaposan, hogy ne legyen hajlamos ehhez kapcsolódó betegségekre.

Azt mondjátok meg, ezeket hog a fenébe hozzam helyre utólag, ha már időgépünk nincs. Elölről szeretnék mindent kezdeni, e nem úgy, hogy Őt továbbadom! Imádom, Róla szeretnék az elejétől jobban gondoskodni. Hogyan??!

2020. dec. 7. 18:45
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

6-os vagyok: (egyébként írtam privátot)

Ha BARF-ozni akarsz nem késő. Egy pillanatra dobd be egy olajos serpenyőbe a husit, úgy valószínűleg jobban fog ízleni neki. Majd később áttérhettek a teljesen nyers húsra. Kísérletezz az állagokkal (pl. próbáld ki a meat and treat falatokat vagy a szárított husit). Ha egyszer rákap a nyersre onnantól egyszerűbb lesz. Csak nem szabad feladni. Használj huminsavat, mivel nagyon jó a méregtelenítésre. Hidd el, fél év múlva olyan lesz, mintha sosem evett volna tápot.

Az ivartalanítással kapcsolatban, engedd el. 4 hónapos kor egyáltalán nem vészes. Egyébként is, csak növeli a meglévő kockázatot, ha későn ivartalanítod akkor is lehetnek ilyen problémái. Egyébként 6 hónál később nem is érdemes ivartalanítani.

2020. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi végzetes dolgot nem tettél. Nem értem ezt a mérhetetlen önmarcangolást. Lehet, nem ártana neked egy pszichológus. Ha mostantól jól csinálod, még hosszú, boldog, egészséges élete lehet a cicádnak.
2020. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ha mostantól jól csinálok mindent, akkor majd az tök jó. De az eddigi 19 kicseszett hónappal nem tudok semmit csinálni, érted? Annyira nagyon imádom és azt szeretném, hogy a legjobb élete legyen, ami csak létezik ezen a hülye földön.
2020. dec. 7. 19:10
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichológushoz... Be fogsz csavarodni.
2020. dec. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne azt a 19 hónapot visszatekerni? Így alakult, lehetett volna másképp is, változtatni nem tudsz rajta, akkor minek feszengeni? Inkább legyél azon, hogy mostantól jobb legyen.


De!


Ő egy állat, nem a részed, hanem egy különálló lény!


Tegyél rendet a fejedben is, mert rengeteg probléma abból adódik, hogy a gazdi kattos (a szó nem pejoratív értelmében). Ezt állatorvostanhallgatóként mondom, nem a kisujjambók szoptam ki.

2020. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem, ha megszabadulsz tőle, az eltünteti a " eddigi 19 kicseszett hónap"-ot?

Vagy mégis mit gondoltál? Az meg, hogy időgép kéne, hát igen. Az sok mindenkinek kéne, de nem a múlton kell keseregni, hanem a jövőt építeni.

Fésüléshez... fésül, jutalom,falat. Egyre hosszabb ideig fésülöd. A eddigi kellemetlent a most már kellemessel köti össze, és kész a új bevésődés.

2020. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!