Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valamit nagyon elrontottam a...

Valamit nagyon elrontottam a kalóriaszámlálásban?

Figyelt kérdés
Valaki aki ért hozzá, segítsen kérem. Kalóriabázist használom. 1400 kalória a napi limitem. Heti 5x45 percet mozgok, az Intenset edzéstervét csinálom. Eddig ezt közepes intenzitású tornaként vittem be a Kalóriabázisba, 45 perc alatt 183 elégetett kalóriának számolta. Ma tudtam meg, hogy az Intenset egy hiit edzés. Erre már 320 elégetett kalóriát ír a Kalóriabázis. Ehhez viszont valószínűleg kévés az 1400 kalória? De ha most feljebb emelem, hízásnak indulok, nem? Ehhez szokott a testem, nem is tudok már többet enni, van, hogy nem is érem el az 1400-at. Szerintetek nagy bajt teszem magammal, ha továbbra is közepes intenzitású tornaként tartom számon az edzést és maradok az 1400 kalóriánál? Lehet belőle valami károm? Ha igen, mit csinálhatnék, hogy ne induljak hízásnak?
2020. febr. 22. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1400 kalória eleve igen alacsony érték, nem tudom, hogy az alapanyagcseréd fölött van-e.


Amit nem írtál, mióta csinálod az egészet, de szerintem az eddigi értékkel számolj. Nem az a fontos, hogy minek nevezed az adott sportot, ha eddig ezzel jól megvoltál, akkor fölösleges változtatni.


De 1400 kaloria mellett kizárt, hogy hízásnak indulj, ez annyira alacsony érték, hogy szerintem így is túl kevés.

2020. febr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Igen, nagyon minimálisan az alapanyagcsere értékem fölött van. Jól érzem magam vele, szerintem ez még nem az a vészesen kevés kalória, nem? Sokan azt mondják, hogy egy nem túl túlsúlyos nő 1200 kalóriás diétát csináljon.
2020. febr. 22. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Nincs olyan épp eszű ember, aki azt mondja, hogy nem túlsúlyos nő 1200kcal-val létezzen. Az alá nem szabad menni, de lehet, hogy az alapjárat kalóriája 2000.

A kérdésedre a tested ad választ, ha súlytartás a cél, és ez megvan, akkor megfelelő neked az 1400kcal.

2020. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az az 1200kcal a minimumot jelöli, hogy az alá nem kellene menni.
2020. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!