Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megőrültek a macskák a fürdeté...

Megőrültek a macskák a fürdetéstől?

Figyelt kérdés

Szóval 4-5 éves, nőstény, ivartalanított macskáim vannak.

Mindig panelban éltek, 4 éve találkoztak.

Az első 1-2 napban távolságot tartottak és néha fújtattam egymásra, de hamar elfogadták egymást.

Utána már szerették egymást.

Négy éve éltek már együtt békességben.

Ez alatt kb. 3* vagy max 4* lettek megfürdetve, sima macska samponnal...


Most viszont kertesházba költöztünk, már itt vagyunk egy hónapja és nem viselte meg Őket.

Itt is békések voltak egymással...


Viszont most először életükben, bolhásak lettek.


Tegnap megmostam Őket Panzi bolha és kullancsriasztó samponnal, olya. 19 óra körül.


Azóta olyan mint ha meg sem ismernék egymást, fújtatnak és mély morgó hangokat is hallatnak, illetve ki akarják egymást üldözni a szobákból.

Nem esznek egy tányérból, amikor azelőtt még simán ettek egy tányérból akár egyszerre is...


Mi lehet a gond?


A sampon? Vagy az ijedtség?


Az egyik úgy megijedt a fürdéstől, hogy be is pisilt...


Viszont velem szelídek, rám nem haragszanak.


El múlik majd ez magától?

Vagy mit kéne csinálni?



2020. dec. 8. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hamarosan "lekopik" róluk ez az új, fura szag, és akkor nagy eséllyel ismét szent lesz a béke
2020. dec. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
A bolhairtó samponoknak fura, szúnyogriasztó szaguk van, minden macska utálja. Jobban jártál volna egy nyakba csepegtetős bolhairtóval.
2020. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%
Ez számukra kínzás volt! A cicák utálják, ha vizes lesz a szőrük, én soha nem kínoznám a cicámat fürdetéssel. Bolha ellen nagyon jó cseppeket lehet kapni, ami papírforma szerint egy hónapig, a valóságban sokkal hosszabb ideig védettséget nyújt nekik nem csak bolha, hanem kullancs, tetvek, atkák, stb ellen is. Igaz, ezt sem szereti, mikor a nyakára csöppentem, de csak nem okoz az a pár másodperc akkora megrázkódtatást neki, mint egy fürdetés, meg utána a vizes szőr és a fürdetéshez használt szer szaga.
2020. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy van ilyen sport on is, de éppen nem volt internetem és elméletileg egy ilyen szert, ha rosszul, vagy nagyobb adagban alkalmazok mint az állat mérete indokolja, abba bele is halhat...
2020. dec. 8. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem kötekedni akarok de tudod mitől lettek bolhásak? Mert rengetegszer a környezetükbe vannak a bolhák és akkor hiába fürdeted meg őket mindig visszafognak ràjuk térni. Egyébként csak a sampon illata miatt ilyenek,majd megbékélnek ne aggódj.
2020. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

"vagy nagyobb adagban alkalmazok"

Nem tudom, hogy ennek mi köze az internethez, de az adagolás rá van írva a termékre....

2021. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!